Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Kierowcy niszczą auta na dziurawych elbląskich drogach. Czy otrzymują odszkodowania?

09.03.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Kierowcy niszczą auta na dziurawych elbląskich drogach. Czy otrzymują odszkodowania?
Fot. archiwum redakcji

Kierowcy skarżą się na stan elbląskich dróg. Wiele z nich to praktycznie dziura na dziurze, przekonują. Okazuje się, że to nie są puste słowa. Tylko w minionym roku wypłacono kilkadziesiąt odszkodowań za auta uszkodzone na dziurawych jezdniach.

 

 

 

Stan wielu elbląskich ulic jest zły. Pozimowe łatanie dziur nie rozwiązuje problemu. Asfalt po jakimś czasie się wykrusza i kierowcy znów muszą jeździć slalomem. Części nie udaje się uniknąć uszkodzenia aut na dziurawych jezdniach. Sypią się wnioski o odszkodowania. W latach 2021 - 2023, jak informuje przedstawiciel miasta, odnotowano 173 szkody, w tym 153 związane ze stanem jezdni i chodników (45 w 2021 r. i 51 w 2022 r.). W minionym roku było ich blisko 60.

 

 

 

W 2023 roku odnotowano 65 szkód. W tym 57 szkód związanych ze stanem jezdni i chodnika, 6 szkód związanych z innymi zdarzeniami powstałymi na drodze (m.in. zwierzęta, drzewa, gołoledź), 2 szkody majątkowe, których poszkodowanym była Gmina Miasto Elbląg

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

 

 


Łączna kwota przyznanych odszkodowań dla poszkodowanych (tj. podmiotów fizycznych) w latach 2021 - 2023 wynosiła: 162 511,25 zł. W 2021 roku było to ok. 51 tys. zł, w 2022 blisko 40 tys. zł, a w minionym roku ponad 72 tys. zł.

 

 

 


Kierowcy, którzy uszkodzą samochód na dziurawej drodze, mogą starać się o odszkodowanie za zniszczenia. Z wnioskiem o odszkodowanie trzeba zwrócić się do administratora drogi, na której doszło do zdarzenia. Miasto Elbląg ma zawartą umowę, na podstawie ogólnych warunków ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, z firmą Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

 

 

 

W przypadku powstania szkody komunikacyjnej, poszkodowani mogą złożyć wniosek o odszkodowanie m.in. za pośrednictwem Departamentu Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu, który następnie przekazuje całą dokumentację dla ubezpieczyciela lub bezpośrednio do ubezpieczyciela (ul. Wołowska 22A, 02-675 Warszawa, adres e-mail: kontakt@wiener.pl). Wnioski są dostępne na stronie TUTAJ,  a także w siedzibie Zarządu Dróg

- informuje Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

 

 

Warto dodać, że obecnie na elbląskich drogach Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi pozimowe remontu. Dziś naprawiana była ul. Brzeska. W tym tygodniu będą to jeszcze ulice Piłsudskiego i Bema, a następnie ulice Niepodległości-Legionów oraz Robotnicza. Kolejne prace odbywać się będą w najbliższym czasie na następujących ulicach: Ogólna – Odrodzenia, Królewiecka (od Piłsudskiego do Fromborskiej), Marymoncka, Grunwaldzka, Grottgera, Łęczycka (do ronda z ul. Wschodnią), Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Kościuszki, Nowowiejska-Traugutta-Słoneczna, Moniuszki, Szymanowskiego, Beniowskiego, Mazurska i Królewiecka. W dalszym etapie cząstkowe remonty prowadzone będą na kolejnych zniszczonych po zimie jezdniach.

 

 

 

Nawierzchnia remontowanych odcinków jezdni jest frezowana, czyli usuwana jest popękana i pokruszona warstwa jezdni, a w tym miejscu kładziony jest następnie nowy asfalt. Co ważne, nie jest to doraźne łatanie dziur i zalewanie ich masą bitumiczną. Sfrezowanie zepsutego fragmentu jezdni, położenie nowego asfaltu i połączenie go z pozostałą nawierzchnią jest trwalszym rozwiązaniem

 

 

- informuje miasto.

 

 

 

Ul. Saperów

 

 

Ul. Rehniewskiego

 

Ul. Beniowskiego

 

 

ul. Sienkiewicza

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Ed
  Środa, 06.03

  Owocowa dziury takie że wyrwie koło zapraszam chętnych na naprawy przez miasto

 2. 2
  +5
  ~ Jaja sobie robią
  Środa, 06.03

  Grottgera to do samego Gronowa Tam już drogi nie ma na jednym pasie.

 3. 3
  +6
  ~ Obserwatorka
  Środa, 06.03

  Dziś na Brzeskiej zrobili konkretny remont i widzę, że w Piłsudskiego zaczynają. Bardzo dobrze, że czekali na asfalt i pogodę bo w zimę nie powinno się robić remontów.

 4. 4
  --7
  ~ Do obserwatorka
  Środa, 06.03

  Odbilo ci -:))))) nie z nami te numery -:))))

 5. 5
  +5
  ~ -:)
  Środa, 06.03

  Nie będzie latania ulic będzie stadion -:))) lekkoatletyczny

 6. 6
  +8
  ~ Mietek
  Środa, 06.03

  Technologia tego asfaltu kładzenie jego to znak zapytania.

 7. 7
  +9
  ~ Jacek Boki
  Środa, 06.03

  Wszystkie drogi na terenie miasta są dziurawe jak rzeszoto i trzeba jeździć mając dosłownie oczy wkoło głowy. Stan nawierzchni miejskich dróg, to kolejny z całej długie listy wielkich sukcesów dwóch kadencji tego niedorozwiniętego buraka i kałmuka w jednym Wróblewskiego, a także jego przydupasa Missana i całej reszty tej koalicji pajaców od prawie 10 lat rządzących tym biednym miastem, które za ich rządów już dawno zamieniło się w miasto nie tyle nawet państwa trzeciego świata, ale w ogóle jakiegoś zapomnianego przez Boga i ludzkość bantustanu, z którego śmieje się dosłownie cały świat, i wcale nie jest to żart. No, ale najwidoczniej większości inteligentnych inaczej, zamieszkujących to przeklęte przez Stwórcę miasto, najwyraźniej ten stan rzeczy odpowiada.

 8. 8
  +22
  ~ Bez komentarza
  Środa, 06.03

  Te dziury to najlepsze POdsumowanie stanu tego miasta !

 9. 9
  +6
  ~ Jacek Boki
  Środa, 06.03

  ~ -:) 35 minut temu Nie będzie latania ulic będzie stadion -:))) lekkoatletyczny. A już po wyborach nie będzie niczego. No może powołają do życia CHÓR! - Gospodarz domu Stanisław Anioł

 10. 10
  +8
  ~ Qaz
  Środa, 06.03

  Niech Vice kandydat za to się weźmie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1533119678497