Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Idą Święta – trzeba zatroszczyć się o to, żeby wszyscy mogli się nimi cieszyć

21.11.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Idą Święta – trzeba zatroszczyć się o to, żeby wszyscy mogli się nimi cieszyć
REKLAMA

Już w ten piątek i sobotę (24 i 25 listopada) zobaczycie Państwo w dużych sklepach i supermarketach oznakowane kosze Banku Żywności, czekające na dary dla uboższych współmieszkańców naszego miasta: jak zwykle można do nich włożyć mąkę, cukier, olej, konserwy mięsne czy warzywne, słodycze, kawę, herbatę – produkt, który też dla siebie kupicie Państwo na Święta.

 

 


Ubóstwo w Polsce nie maleje. Według badania EAPN Polska z roku 2023,  w Polsce  396 tys. dzieci i 287 tys. seniorów żyje w skrajnym ubóstwie. Dzieci w szkole otrzymują ciepłe posiłki, ale w dniach wolnych już nie, a na Święta liczą na coś dobrego i nie powinny być zawiedzione. Z kolei coraz więcej starszych osób żyje samotnie i jedna renta czy emerytura często nie do końca zaspokaja codzienne potrzeby. Oczywiście paczka żywnościowa nie zastąpi obecności bliskich, ale będzie dowodem, że mogą liczyć na czyjąś pomoc.


Świąteczna Zbiórka Żywności będzie odbywać się w całej Polsce. W Elblągu organizują ją wspólnie wszystkie organizacje pomocowe, włącznie z Caritas, pod przewodnictwem Banku Żywności. Wszystko, co nazbieramy zostanie w postaci paczek świątecznych przekazane najuboższym elblążanom przez organizacje, które się nimi opiekują. Bankowe kosze będą czekały w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Stokrotka, w sklepie Va Bank, w marketach Carrefour, E.Leclerc, Kaufland.


Jest już długa lista oczekujących na świąteczna pomoc. Liczymy na dobre serca i hojność elblążan, którzy w poprzednich latach nigdy nie zawiedli.


W ramach współpracy z Bankiem Żywności zbiórka będzie  też prowadzona w Młynarach, Tolkmicku, Suszu i Iławie. Żywność tam zebrana  trafi do najuboższych mieszkańców tych miejscowości.

 


Bank Żywności w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Ja nie mam juz świąt zadnych :(
  Wtorek, 21.11

  Kilka dni temu pożegnałem moją śp.mamę. Reanimowalem i pogotowie też, nie daliśmy rady :( odeszła:(

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0292770862579