Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Bezpłatne szkolenia. Świadomy konsument, rzetelny przedsiębiorca

05.10.2021, 11:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatne szkolenia. Świadomy konsument, rzetelny przedsiębiorca
REKLAMA

Elbląski oddział Ligi Kobiet Polskich w ramach projektu „Twoje prawa. Twoje obowiązki” organizuje cykl bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców oraz przedsiębiorców w zakresie upowszechniania i ochrony praw konsumenta.
 

Spotkania rozpoczynają się w październiku i potrwają do końca roku. Pierwsze z nich odbędzie się w środę 6 października o godzinie 17 w siedzibie LKP przy ul. Grunwaldzkiej 31. Szkolenia przeznaczone są dla wszystkich elblążan, niezależnie od tego, czy w życiu występują tylko w roli konsumentów, czy również przedsiębiorców. Spora część projektu zakłada również wsparcie dla osób starszych, szczególnie narażonych na nieuczciwe praktyki handlowe. Spotkania poprowadzi Paweł Rodziewicz, Miejski Rzecznik Konsumentów. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat obowiązujących rodzajów umów, praw i obowiązków przedsiębiorców wynikających zarówno ze sprzedaży tradycyjnej, jak i zakupów dokonywanych przez Internet, jakże ważnego dla większości z nas problemu składania reklamacji i odstąpienia od umowy. Będzie się można także dowiedzieć jak wyglądają najczęściej stosowane nieuczciwe praktyki rynkowe, o których często nawet nie wiemy, że są niezgodne z prawem oraz kto i jak może nam pomóc kiedy już popadniemy w pozakupowe tarapaty. Szkolenia są również ciekawą propozycją dla lokalnych przedsiębiorców, którzy dowiedzą się jak dzięki znajomości praw konsumenckich budować swój pozytywny wizerunek i zdobywać nowych klientów, jednocześnie eliminując spory wynikające z dokonanych zakupów.

 

Jest to jedyny taki program realizowany na Warmii i Mazurach. Możemy go przeprowadzić bezpłatnie dzięki wsparciu finansowemu marszałka naszego województwa

 

 – mówi Danuta Janczuk, przewodnicząca elbląskiej Ligi Kobiet Polskich.

Spotkania będą realizowane cyklicznie, w siedzibie LKP przy Grunwaldzkiej 31. Pierwsze organizujemy już w środę 6 października na godzinę 17, następne w kolejną środę 13 października, również o godz. 17.
 

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się przez maila lkp.elblag@wp.pl bądź przez facebooka, ewentualnie pod numerem telefonu 55 233 49 23.
 

Liga Kobiet Polskich OT Elbląg

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Wirusek
  Wtorek, 05.10

  Noszenie przylbic jest zakazane tego do czachy nie dochodzi. Maseczki i tyle.

 2. 2
  +2
  ~ jasnowidz
  Wtorek, 05.10

  Wykładowca trzyma ptaka w kiexzeni

 3. 3
  +3
  ~ Problem zniknie sam...
  Wtorek, 05.10

  ...gdy rząd wprowadzi limity zakupów za gotówkę. Już nad tym pracują

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0656418800354