Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Czym ogrzewasz dom lub mieszkanie? Zgłoś swoje źródło ciepła do CEEB!

02.08.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czym ogrzewasz dom lub mieszkanie? Zgłoś swoje źródło ciepła do CEEB!

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 roku istnieje obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Złożenie deklaracji dotyczy źródeł ciepła lub spalania paliw o mocy nie przekraczającej 1 MW w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.


Obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na właścicielu lub zarządcy budynku, w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw. Jeśli budynek jest ogrzewany OZE np. pompą ciepła, to również należy to zgłosić. Zgłoszenia należy również dokonać w przypadku, gdy energia do budynku dostarczana jest za pośrednictwem sieci ciepłowniczej.

 

Deklarację można złożyć w prosty sposób:
 

 1. przez Internet, nie wychodząc z domu. Wystarczy, że posiada się Profil zaufany/bankowość elektroniczną/e-dowód.  Link do strony internetowej: https://zone.gunb.gov.pl/
   
 2. osobiście w Urzędzie Miasta Elbląg  (druki do pobrania w Urzędzie lub na stronie internetowej:https://elblag.eu/index.php/wane-informacje/16250-centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow)
   

- wrzucić do skrzynki podawczej, albo wysłać do Urzędu listem poleconym na adres:  Urząd Miasta Elbląg Departament Ochrony Środowiska ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg

 

Na wysłanie deklaracji mieszkańcy mają 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw eksploatowanych przed 1 lipca 2021r. W przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r. jest to termin 14 dni od instalacji źródła ciepła lub spalania paliw.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, na której znajdują się wszystkie materiały dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności
 

https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

 

Przypominamy, że złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Za brak złożenia deklaracji w ustawowym terminie będzie grozić grzywna (zgodnie z art. 27h ustawy z dnia 28 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków), która jest wymierzana na zasadach ogólnych Kodeksu wykroczeń.

 

 

Wszelkich informacji dotyczących Centralnej Ewidencji Emisyjności udziela Departament Ochrony Środowiska, tel.: 55 239 31 10.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ moja ocena
  Poniedziałek, 02.08

  Czym ogrzeję? Właśnie odłączam się od EPEC. Montuję kocioł gazowy bo to bardzo dużo taniej. Współczuję wspólnotom mieszkaniowym i spółdzielniom. A w czasie wyborów były takie piękne obietnice.

 2. 2
  +1
  ~ Mpowiec
  Poniedziałek, 02.08

  Tancerz znowu coś wymyślił?

 3. 3
  +4
  ~ poinformow...
  Poniedziałek, 02.08

  To nie tancerz tylko nowogrodzka w Warszawie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2406189441681