Sobota, 19.06.2021, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Dzień Flagi RP w szeregach 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

02.05.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Flagi RP w szeregach 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
fot. Nadesłane

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Ideą tego święta jest krzewienie polskiej historii, propagowanie tożsamości oraz symboli narodowych.

 

Biało-czerwona jest z Polakami w chwilach radości i smutku. Widziała narodziny Niepodległej, Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie i Grudzień 70.. Była malowana na samolotach w czasie Bitwy o Anglię, dumnie powiewała nad Monte Cassino. Wielu oddało za nią życie...

 

Flaga Polski przypomina mi o naszej historii, walkach które musieliśmy stoczyć, by żyć w wolnym i niepodległym kraju, wielkich rodakach których prace i starania wpływały na rozwój wydarzeń na całym świecie. Powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami i każdego dnia starać się budować lepszą przyszłość naszego narodu.  – kpr. Rafał Potrac z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

 

Dwa kolory znajdujące się na fladze przypominają Polakom chwile podniosłe, uroczyste, związane z sukcesem i zwycięstwem, ale także wydarzenia odciskające krwawe piętno na kartach polskiej historii. Drugi dzień maja jest świętem dumy i honoru dla każdego polskiego patrioty. Pamiętajmy o narodowych barwach każdego dnia. – szer. Szymon Nowakowski z 43blp w Braniewie.

 

Biało-czerwona powiewała dziś dumnie w domach żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, symbolizując narodową jedność i tożsamość. Pod tymi barwami walczyły, ginęły i zwyciężały pokolenia Polaków.
Traktujmy nasze symbole narodowe z szacunkiem i godnością. Uczmy tego kolejne pokolenia, bo jak pisał Jan Zamoyski „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."


ppor. Anna Szczepańska

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.