Sobota, 17.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

35-letnia elblążanka walczy o życie. Gosia Drzewoszewska-Krupowicz potrzebuje milion złotych na leczenie

07.02.2021, 10:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
35-letnia elblążanka walczy o życie. Gosia Drzewoszewska-Krupowicz potrzebuje milion złotych na leczenie

- Chcę być z mężem do końca swoich dni, ale w chwili obecnej to zdecydowanie za krótko. Czuję się coraz gorzej... Wyniki są dramatyczne. Pojemność płuc w ciągu kilku miesięcy spadła z 48% do 42%. Mam 35 lat i w tym kraju jestem skazana na śmierć... Krzyczę o pomoc, błagam - obejrzyj ten film, wysłuchaj... URATUJ MNIE! - apeluje 35-letnia Gosia Drzewoszewska-Krupowicz.


Gosia walczy o życie – śmiertelna choroba codziennie odbiera jej siły, zamienia każdy dzień w piekło walki o oddech… Jedyną nadzieją jest nowy lek – dostępny już w Europie, refundowany w wielu krajach… Niestety nie w Polsce. Nasz kraj takie osoby jak Gosia skazuje na przedwczesną śmierć… Gosia może kupić lek sama, niestety, jego cena to ponad milion złotych… Tyle kosztuje życie. Błagamy o ratunek!
 

Gosia: Każdego dnia prześladuje mnie śmiertelna choroba, która wyniszcza mój organizm od środka. Powoduje, że organy pomału obumierają, włóknieją. Codziennie walczę, gdyż pragnę tylko jednego - nie chcę umrzeć za wcześnie… Chcę żyć!


Czasem wyobrażam sobie, że mogę wziąć głęboki oddech, nie czując bólu i ścisku, że nie muszę brać ogromnej ilości leków, rehabilitować się i walczyć z bólem, który towarzyszy mi codziennie. Cierpienie to lustrzane odbicie chorowania, nie znam dnia bez bólu. Bólu od codziennego kaszlu, przeraźliwego bólu mięśni, stawów, brzucha, zatok, kręgosłupa... Oprócz bólu jest też strach, bo choroba postępuje. Chce ukraść moje życie, a ja rozpaczliwie walczę o to, by go nie stracić.


Umierałam już w chwili narodzin. Wtedy choroba dała swoje pierwsze objawy. Miałam niedrożność smółkową i niewydolność oddechową. Lekarze zrobili wszystko, co mogli, ale nie dawali moim rodzicom nadziei, że przeżyję. Od tego dnia zaczęłam dramatyczną walkę o życie, która trwa do dziś.


Mukowiscydoza to wyrok przedwczesnej śmierci. Pożegnałam już tak wielu przyjaciół… Od zawsze wiedziałam, że mój organizm może stać się zbyt słaby na walkę z chorobą. Muszę żyć chwilą, nie mogę nic planować, bo nie wiadomo, co przyniesie jutro.


Na leczenie Gosi potrzebne jest milion złotych. Do końca zbiórki pozostało 8 dni i... jeszcze ponad 845 tys. zł do zebrania.

Więcej na siepomaga.pl

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Obserwator
  Wtorek, 09.02

  Wasza głupota jest skrajna. Apel w jakim kraju takie leczenie jest darmowe? Jeżeli gdzieś tak jest to jedźcie tam!!! Dowiedzcie się najpierw ile kosztuje leczenie we Francji, Niemczech, czy USA i wtedy dopiero zabierajcie głos. A jak wam się nie podoba Polska to pa. Kartony pod mostami po uchodźcach w całej Europie na was czekają.

 2. 2
  +23
  ~ taaa
  Wtorek, 09.02

  gdzie jest to panstwo ?na szamana z torunia kasa jest a na takie przypadki juz kasy nie ma? jak lek moze tyle kosztowac?

 3. 3
  +30
  ~ Anna L.
  Wtorek, 09.02

  Straszny kraj. Tyle pieniędzy jest marnowane, a na pomoc ludziom naprawdę chorym, nie ma. Na ochronę Prezesa PiS wydano już miliony, które mogłyby uratować życie wielu Polaków. Życzę Pani przetrwania i zebrania pieniędzy.

 4. 4
  +21
  ~ NadszykownikKilkujadek
  Wtorek, 09.02

  Teraz Covidy i Sasiny ważniejsze, a ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy umierają powoli w domach

 5. 5
  --21
  ~ Prorok
  Wtorek, 09.02

  W tym kraju skazana jest na śmierć?!!! Chańba, jak jej tak źle w tym kraju to niech pojedzie do Rosji Rumuni, i innych krajów europejskich tam też skazali by ją na śmierć, trzeba było nie palić tyle fajek , wyrazy współczucia. W innym kraju nikt by jej nie sponsorowal leczenia że zbiórek, tam obywatele mają w nosie zbiórki. Sorry, ale Każdy ma swoje przeznaczenie.

 6. 6
  --23
  ~ Weronika
  Wtorek, 09.02

  Proszę się zwrócić o pomoc do Owsiaka, w zeszłym roku jego fundacja uzbierała 90 mln i nie wiadomo na co ta forsa poszła, w tym roku też sporo ma jako fundacja może zasponsorowac Pani leczenie . Życzę zdrowia

 7. 7
  --10
  ~ Bolek
  Wtorek, 09.02

  A jeszcze przed chwilą brakowało...845 złotych.

 8. 8
  +17
  ~ Ja Ignacy
  Wtorek, 09.02

  Miliony dla Rydzyka i działaczy KC PiS są .... Dla chorych nie ma najmniejszej nadziei !!

 9. 9
  +22
  ~ Ploterek
  Wtorek, 09.02

  Szanowna redakcjo, czy nie możecie zablokować komentowania takich artykułów? Jak kur.a można tak pisać o drugiej osobie, która prosi, powtarzam PROSI o pomoc, a nie jej żąda? Czy jakby to wasza bliska osoba zachorowała i potrzebowała pomocy to też byście kazali jej wypier...ć do innego kraju albo byście się pogodzili z tym, bo przecież "każdy ma swoje przeznaczenie"?!?! Co jest z Wami nie tak, że macie tyle jadu i zawiści?!

 10. 10
  +14
  ~ Aso
  Wtorek, 09.02

  Do Weroniki. Gdy trafisz do szpitala czego Ci nie życzę to odmów leczenia aparaturą z czerwonym serduszkiem. To jest właśnie forsa z z fundacji WOŚP.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3750541210175