Sobota, 28.03.2020, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Premier: Gospodarka odczuje walkę z epidemią. Pracujemy nad rozwiązaniami dla pracowników i pracodawców

16.03.2020, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Premier: Gospodarka odczuje walkę z epidemią. Pracujemy nad rozwiązaniami dla pracowników i pracodawców

Jesteśmy w trakcie prac nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa. Ten pakiet jest potrzebny, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że mnóstwo branż ucierpi - powiedział premier Mateusz Morawiecki dziś (16 marca) podczas konferencji prasowej. - Cała gospodarka polska, światowa, a w szczególności europejska, z pewnością odczują walkę z epidemią koronawirusa. W najbliższych dniach pokażemy konkretne działania, które rząd wypracował. Będziemy dopracowywać ostateczne szczegóły, tak, aby pracownicy i pracodawcy otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa - dodał szef rządu.

Naszym priorytetem są osoby chore, osoby zagrożone, ale podkreślam, w ślad za specjalistami chorób zakaźnych, epidemiologami, że ta choroba dla większości populacji jest możliwa do odbywania w domu. Statystyki wobec starszych są najbardziej niepokojące, najbardziej brutalne, dlatego chcemy zapewnić dostępność łóżek w oddziałach zakaźnych na wypadek gwałtownego przyrostu chorych na koronowirusa

- mówił premier dziś, 16 marca, podczas konferencji z udziałem również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i Jacek Czaputowicz, szef MSZ.

Obecnie trwa akcja powrotu do kraju Polaków, przebywających obecnie za granicą. - To jest największa akcja logistyczna, jak od wielu lat w Polsce wystąpiła. Przywozimy Polaków z ponad stu kierunków z całego świata - dodał Mateusz Morawiecki.

Obecnie na stronie LOT już 30 tysięcy osób zgłosiło chęć powrotu do kraju. Tylko wczoraj wróciło 1400 osób, dziś wróci ok. 4 tysiące - mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. - Nasze zaangażowanie jest pełne. Szacujemy, że za granicą przebywa ok. 1,5 mln Polaków. Zgodnie z sygnałami nieco ponad 100 tys. jest tych, którzy chcą wrócić. Najwięcej z Wlk. Brytanii. W najtrudniejszej sytuacji są osoby, które wyjechały turystycznie za granice. Np. 1000 osób jest na Dominikanie. Tam trzeba kilka lotów zorganizować - dodał minister.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślał, że zarówno transport międzynarodowy, jak i ogólnokrajowy funkcjonuje bez większych przeszkód.

Transport międzynarodowy, wojewódzki, miejski, ogólnokrajowy funkcjonuje normalnie. (...) Pragnę państwa zapewnić, że dostawy towarów są niezagrożone. Wszystkie te przepisy, które przyjął rząd RP, nie tamują, nie zrywają łańcuchów dostaw, logistycznych. (...) Sytuacja w transporcie kolejowym jest dynamiczna. Musimy bardzo racjonalnie podejść do problemu. Jedno jest pewne, żadne połączenie nie zostanie zlikwidowane, zawieszone zostaną pociągi w ramach tego połączenia, ale nie wszystkie

- dodał minister Adamczyk.

Aktualne informacje na temat koronawirusa w Polsce znajdziemy tutaj.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Atut !
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.03

  Siądzie gospodarka , to siądą banki i kredytobiorcy . Wreszcie ceny mieszkań powrócą do jakiejś normalności !

 2. 2
  --1
  ~ Minus
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 17.03

  Ceny rosną, ale niech nikt nie wierzy ze powrócą do poprzedniego stanu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.