Niedziela, 12.07.2020, Imieniny: Jan, Wera, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Za nami ostatnie spotkanie jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie". Seniorzy już pytają o kolejne

19.12.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami ostatnie spotkanie jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie". Seniorzy już pytają o kolejne
Fot. Ryszard Biel

Blisko 1200 osób wzięło udział w jesiennej edycji "Kierunku: Zdrowie". W środę, 18 grudnia, odbyło się ostatnie z cyklu sześciu spotkań. - Oby jak najwięcej organizowano takich wydarzeń. Jeśli tylko będzie kolejna edycja kampanii, to polecam ją tym seniorom, którzy jeszcze nie zdecydowali się wyjść z domu - mówi Maria Puchalska, uczestniczka wydarzenia.

Przez ostatnie sześć tygodni, w każdą środę, w Ratuszu Staromiejskim odbywały się spotkania w ramach jesiennej edycji kampanii prozdrowotnej dla seniorów "Kierunek: Zdrowie". Ostatnie z nich zorganizowano pod hasłem "5 kroków do piękna". Zajęcia poprowadziła Janina Adrian - Podgórska, kosmetolog, wizażysta, promotor zdrowia, nauczyciel Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Seniorom podpowiadała jak zadbać o piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Jej wykładowi towarzyszył pokaz makijażu. Chętni seniorzy mogli dodatkowo skorzystać z masaż dłoni, wykonywanego przez uczennice "Medyka".

Podczas spotkania odbyło się również losowanie nagród wśród tych uczestników, którzy regularnie uczestniczyli w zajęciach. Upominki wręczył seniorom Mikołaj.

Jesienną edycję kampanii "Kierunek:Zdrowia" zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy spotkań, zaliczają do udanych.

Nie opuściłam ani jedno spotkania. Bardzo mi się podobały. Myślę, że takim najciekawszymi zajęciami były te dotyczące odżywiania. Doktor Sadkiewicz wspaniale poprowadził te spotkania, myślę, że dużo nas nauczył. Ciekawe były również zajęcia dotyczące ziołolecznictwa z Jerzym Ruczyńskim. Dowiedziałyśmy się jak stosować zioła, a także tego, że nie wszystkie nasz organizm przyjmuje. Na pewno przyda mi się również instrukcja dotycząca masażu rąk. Staram się przynajmniej raz dziennie zadbać o swoje dłonie. To wiedza, która ze mną zostanie

- mówi Krystyna Szwarc, uczestniczka spotkań.

- Zajęcia były bardzo różnorodne. Seniorzy mogli i poznać dietę śródziemnomorską, tajniki urody. Aktywność fizyczna, zdrowe stawy, jelita, ziołolecznictwo to inne tematu, które się tu przewijały. Ten cykl był bardzo udany. Świadczyć może o tym, chociażby bardzo duża frekwencja na każdym z sześciu spotkań. To pokazuje, po raz kolejny, że seniorzy chcą uczestniczyć w różnego rodzaju ciekawych zajęciach, chcą się uczyć, chcą wychodzić z domu. Wartością dodaną tych spotkań są przyjaźnie, które się tu nawiązują. To też cieszy - dodaje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, a współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Podczas tej edycji "Kierunku: Zdrowie" w organizacji spotkań pomagali nowi partnerzy: Szkoła Sportowa nr 3, która przygotowywała degustacje dla uczestników oraz Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej.

Przez sześć tygodni nauczyciele i uczniowie Szkoły im. Jadwigi Romanowskiej zachęcali seniorów do aktywności, pokazywali jak wykonywać podstawowe zabiegi, badali cukier, masowali ręce, udzielali porad dietetycznych. Ta wiedza była bardzo użyteczna

- mówi Joanna Urbaniak.

Nic dziwnego, że pytanie, które w tę środę pojawiało się najczęściej, było: czy spotkania doczekają się kontynuacji.

Kontynuacja pewnie będzie. Nie chcę jeszcze deklarować na sto procent, zobaczymy, co nowy rok przyniesie. Sądzę jednak, że te zajęcia tak się przyjęły, że szkoda by było ich zaprzestać

- dodaje rzeczniczka prezydenta.

 

Niebawem opublikujemy galerie zdjęć z tego wydarzenia.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Kierunek Zdrowie ( zdjęć 64 )
Dodano: 2019-12-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Jejku
  Czwartek, 19.12

  Ciągle ta same osoby widac że nie mają rodzin,dzieci,wnuków. A w domu damo się wszystko robi i sprząta.

 2. 2
  0
  ~ seniorka
  Czwartek, 19.12

  Wróblewski daje kasę na Uniwersytet III Wieku, pisze projekt, organizuje im zajęcia angażując w to pracowników czy to się mieści w zadaniach prezydenta; 1200 osób - haha te same osoby na każdych zajęciach z Uniwersytetu

 3. 3
  +1
  ~ Haniahenio
  Czwartek, 19.12

  To dla seniorów było to przeca jasne że dzieci małych nie mają. Autorka komentarza nick "jejku" ewidentnie ma problem z zarządzaniem czasem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.