Środa, 8.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Adrian, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Mieszkańcy Gronowa Górnego mają dość. Po raz kolejny zablokowali ulicę Szafirową

02.10.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy Gronowa Górnego mają dość. Po raz kolejny zablokowali ulicę Szafirową
Fot. NJ

Przez godzinę mieszkańcy Gronowa Górnego blokowali ulicę Szafirową. Protestowali, bo jak przekonują, natężenie ruchu na tej drodze jest coraz większe, a jej stan nie gwarantuje pieszym i kierowcom nawet minimum bezpieczeństwa. Domagają się konkretnych działań i zapowiadają kolejne akcje.

Grupa mieszkańców podelbląskiego Gronowa Górnego po raz kolejny zorganizowała protest. W środę (2 października), przez ponad godzinę, chodzili po przejściu dla pieszych na ulicy Szafirowej, uniemożliwiając przejazd samochodom. Policja, kierował kierowców objazdami.

Korzystamy z przywileju demokracji. Władze od lat są głuche na to, co tutaj się dzieje, nie pozostaje nam nic innego jak wyjść na ulice

- mówi Grzegorz Zembrzuski z rady sołeckiej, uczestnik protestu.

Problemem protestujących jest znajdująca się przed ich oknami, ulica Szafirowa. Ruch na tej drodze jest coraz większy, a jeżdżą tędy zarówno auta osobowe, jak i TIR-y, podkreślają. Wiele do życzenia pozostawia również stan techniczny jezdni i infrastruktura drogowa. Chodzi między innymi o: wąski chodnik i brak odpowiedniego oświetlenia.

Ludzie zarzucają nam, że nie chcemy, aby nie jeździły tędy ciężarówki. To nie tak, niech jeżdżą. Właściciel drogi powinien jednak zadbać o jej stan, żeby zagwarantować zarówno pieszym, jak i kierowcom minimalne bezpieczeństwo. W tej chwili tutaj jest bardzo niebezpiecznie. Dlatego protestujemy. Chcemy, aby doprowadzono tę drogę do stanu zgodnego z prawem, wybudowano chodniki po obu stronach jezdni, oświetlono przejścia i ustawiono barierki ochronne. To minimum

- dodaje przedstawiciel protestujących.

Mieszkańcy Gronowa Górnego już po raz kolejny zorganizowali blokadę ulicy Szafirowej. Podobna akcja odbyła się w kwietniu tego roku. Pisaliśmy o niej tutaj. Po tamtym proteście doszło nawet do jednego spotkania z przedstawicielami właściciela drogi, czyli władzami powiatu elbląskiego.

Na tym spotkaniu się skończyło. Od tego czasu nic więcej w tej sprawie się nie zadziało. Boimy się, że w tym miejscu w końcu dojdzie do tragedii. Dlatego zamierzamy protestować aż do skutku. Będziemy powtarzali nasze akcje co miesiąc, a jeśli będzie potrzeba to i co dwa tygodnie

- przekonuje pan Grzegorz.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ strateg
  Środa, 02.10

  niech sołtys buduje obwodnicę Pis poprze to zgodne z ich programem

 2. 2
  +1
  ~ ERG
  Środa, 02.10

  Wystarczy policjant z regulacji ruchu który w każdej chwili ma uprawnienia do udrażniania ruchu kierującym i pieszym i po problemie. A kto się nie dostosuje temu mandacik i po proteście blokowania drogi. Ci co coś mogą w tej sprawie zrobić nie jeżdżą tą drogą. Komu oni tak naprawdę krwi napsuli?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.