Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Fuśka zasmakowała. Za nami ostatnie wakacyjne spotkanie z kuchnią regionalną

24.08.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fuśka zasmakowała. Za nami ostatnie wakacyjne spotkanie z kuchnią regionalną
Fot. Ryszard Biel

Podczas ostatnich, w te wakacje, warsztatów kulinarnych sala "U św. Ducha" była szczelnie zapełniona. Miłośnicy dobrej kuchni takiej okazji nie mogli przegapić. Tym razem "Rozsmakowali się w tradycji" dzięki zdolnościom kulinarnym Barbary Bukowskiej i Marzeny Szczech. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia.

Spotkania kulinarne w Bibliotece Elbląskiej to wakacyjny hit. Organizowane od 2016 roku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Tym razem letni cykl warsztatów poświęconych kuchni regionalnej odbywał się pod hasłem "Rozsmakuj się w tradycji". Kucharze wraz z uczestnikami warsztatów przygotowywali lokalne potrawy charakterystyczne dla Żuław Wiślanych i Pomorza. Spotkania odbywały się co czwartek, od 11 lipca. Miłośnicy dobrej kuchni mieli już okazję poznać przepisy m.in. na marmoladę z pomidorów, kluski z fasoli czy oranżada wg przepisu Ćwierczakiewiczowej, spotkali się również z archeolog Grażyną Nawrolską, która opowiedziała o tradycjach polskiego stołu.

W czwartek, 22 sierpnia, odbyło się ostatnie wakacyjne spotkanie z cyklu "Rozsmakuj się w tradycji". Warsztaty poprowadziła Barbara Bukowska wspólnie z Marzeną Szczech. W menu warsztatów znalazły się m.in. przepyszne dania z ziemniaków, pod tajemniczymi nazwami klinka krajana i fuśka żuławska oraz jabłecznik z miętą i miodem.

Projekt „Rozsmakuj się w tradycji” będzie kontynuowany jesienią. Odbędą się wtedy wieczory tradycji i projekcje filmów fabularnych o gotowaniu. Więcej informacji na ten temat poznamy niebawem.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Warsztaty kulinarne ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-08-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.