Poniedziałek, 26.08.2019, Imieniny: Maria, Sandra, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Szpital Wojewódzki o WOŚP: Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to prawie 3,5 mln zł

11.01.2019, 13:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital Wojewódzki o WOŚP: Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to prawie 3,5 mln zł

W całym Elblągu chyba nikt nie może być bardziej wdzięczny Wielkiej Orkiestrze, niż Wojewódzki Szpital Zespolony. Działa tu jedyny w mieście Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, i to właśnie tu na ten wyjątkowy oddział trafiło gros sprzętu medycznego ofiarowanego przez WOŚP elbląskim placówkom ochrony zdrowia.
 

- Bezcenne dary od Fundacji WOŚP, jakie otrzymujemy nieprzerwanie od 20 lat, pomogły nam uratować zdrowie, a w wielu przypadkach nawet życie kilku tysięcy noworodków i wcześniaków – podkreśla ordynator OITN lek. Barbara Chomik.
 

Podarowany szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu sprzęt to m.in. karetka noworodkowa i inkubatory do transportu noworodków. To ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Dary WOŚP trafiły także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to prawie 3,5 mln zł.


Dlatego z wdzięczności za otrzymane dary, ale także ze zwykłej potrzeby serca, szpital wojewódzki gra z orkiestrą nieprzerwanie od ponad 20 lat.


- W tym roku w działania zaangażowało się prawie 30 wolontariuszy, wśród nich: przedstawiciele dyrekcji, lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji a także nasi młodzi przyjaciele z elbląskich szkół – mówi szpitalna koordynatorka Wielkiego Grania Danuta Stanicka. – Każdej z tych osób bardzo serdecznie dziękujemy!


W tym roku będziemy grać z WOŚP przez dwa kolejne dni.
 

W sobotę, 13 stycznia, zapraszamy do Centrum Handlowego „Ogrody”, gdzie, obok udziału w loterii na rzecz WOŚP, będzie można m.in. zobaczyć nową karetkę noworodkową, ofiarowaną szpitalowi przez fundację Jurka Owsiak jesienią 2018 roku oraz sprawdzić, jak działa inkubator dla noworodków. Zapraszamy także na pokaz zumby w wykonaniu grupy prowadzonej przez naszą pielęgniarkę Iwonę Anuszek ( godz. 15.40).


W niedzielę, 14 stycznia nasi wolontariusze kwestować będą na terenie szpitala. Zaś wieczorem na elbląskiej Starówce, jak co roku, szpital przekaże wolontariuszom WOŚP ogromny tort!

 

Anna Kowalska
Rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ No ba
  Piątek, 11.01

  Bravo Jurek!!!

 2. 2
  +2
  ~ jaaaaaaa
  Piątek, 11.01

  to nie jurek tylko ludzie ofiarowali Jurek bierze 20 procent z każdej puszki do kieszeni swojej

 3. 3
  +3
  ~ pytam się
  Piątek, 11.01

  Ten sprzęt za 3,5 miliona to za ile lat pan Owsiak darował? Ja wolę na potrzeby szpitali zapłacić w podatku PIT. Nikt nie liczy jakie są koszta takiej Orkiestry żeby się odbyła i kto za to płaci.

 4. 4
  --2
  ~ AR
  Piątek, 11.01

  To Jurek i ludzie ! Nawet jesli brałby wiecej to i tak jest wielki ! Bez niego by nie bylo tyle sprzetu dla dzieci ! A tez mu sie coś nalezy za zorganizowanie takiej akcji ! Brawo Jurek!

 5. 5
  +2
  ~ Kat
  Piątek, 11.01

  dzieci i młodzież marzną z puszkami a Owsiak śmietankę spija .Hipokryzja

 6. 6
  +3
  ~ bosssssssss
  Piątek, 11.01

  ~ AR ty nadal masz zaślepione oczy ???? no cóż nic nie poradzimy

 7. 7
  0
  ~ li
  Piątek, 11.01

  kochani to jest ten czas ta chwila na ofiarowanie Panu tego co uwielbia najbardziej$$$ ,może i jaka wspólna focia się przytrafi i już będzie się czym pochwalić przed rodziną

 8. 8
  +1
  ~ JP
  Piątek, 11.01

  A ta karetka juz ruszyla czy dalej stoi

 9. 9
  --4
  ~ Machupichcę
  Piątek, 11.01

  Każdy przyjmowany do szpitala pacjent (lub rodzina, o ile on nie jest w stanie) powinien podpisywać kwit, że wyraża zgodę na użycie sprzętu zakupionego przez WOŚP w przypadku zagrożenia życia. Ciekawe, co zrobiliby przeciwnicy Owsiaka ?

 10. 10
  0
  ~ Tur
  Piątek, 11.01

  Wspieramy naszego po na Owsiaka aby mu chleba nie zabrakło i miodu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.