Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Już w sobotę Marsz Zdrowia przejdzie ulicami Elbląga

11.10.2018, 13:40:33 Rozmiar tekstu: A A A
Już w sobotę Marsz Zdrowia przejdzie ulicami Elbląga

Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek uprzejmie informuje, że jak co roku organizujemy XVII Marsz Zdrowia „Kocham Cię Życie". W sobotę, 13 października, spotkamy się o godzinie 12.00 przy Urzędzie Miasta.


Po krótkich powitaniach przejdziemy ulicami: Łączności,  gen. Grota-Roweckiego, 12 Lutego, Hetmańska, Giermków, Wigilijna, Stary Rynek. Zakończenie przemarszu przed Ratuszem Staromiejskim.  Do Ratusza Staromiejskiego  zapraszamy na badania profilaktyczne oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych.


Ogłosiłyśmy również konkurs dla Szkół  na „Najlepsze hasło promujące Zdrowie", które będzie niesione w czasie Marszu. Hasła będą sfotografowane i umieszczone na stronie  facebook-u www.info.elblag.pl, a najlepsze zostanie wybrane, poprzez głosowanie, przez mieszkańców Elbląga. Przewidujemy nagrody rzeczowe, a najlepsze hasła otrzymają Statuetki „Jabłuszko Zdrowia" i „Drzewka Zdrowia".

Celem marszu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa jak ważna jest profilaktyka zdrowia, a szczególnie profilaktyka raka piersi. Jesteśmy nadzieją dla kobiet i udowadniamy, że warto walczyć o swoje życie i zdrowie.


Nasza organizacja skupia Amazonki, które walczą z własną, ciężką chorobą wzajemnie wspierając się.


Ochotniczki – wolontariuszki pomagają kobietom już od pierwszych dniach choroby w pokonywaniu trudnych przeżyć związanych z chorobą. Współpracujemy z młodzieżą wdrażając ją do działań w profilaktyce raka piersi.


Dlatego też apel do społeczeństwa, a w szczególności do kobiet – badajmy się, bo wczesne wykrycie choroby daje nam szansę na wyleczenie.


W marszu uczestniczą przedstawiciele Samorządu, służba zdrowia, organizacje społeczne, młodzież i społeczeństwo Elbląga, oraz przedstawiciele Olsztyna, Ostródy, Iławy i inne organizacje zaprzyjaźnione. W marszu uczestniczy około 500 osób. Po marszu spotykamy się w Ratuszu Staromiejskim, gdzie są stoiska związane ze zdrowiem oraz badania profilaktyczne.

 
Liczymy na ogromny udział mieszkańców !!!


Zademonstrujmy nasze Zdrowie i pokażmy, że jest to najważniejsze i największe dobro człowieka, które trzeba cenić i dbać o nie.


Różowy Marsz przypomina o walce z chorobą raka piersi.

 
Patronat honorowy nad Marszem Zdrowia objęli:

Prezydent Miasta Elbląga – Witold Wróblewski

Starosta Elbląski  - Maciej Romanowski

    

 

Prezes Elbląskich Amazonek
Elżbieta Zimińska
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Radzimy
  Czwartek, 11.10

  Powinny być transparenty zwpisem:w Elblągu powinien być rodzinny plac zabaw dla dzieci i rodziców. W Elblągu powinna być też terznia solankowa to wtedy zadba się o zdrowie mieszkańców.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.