Czwartek, 24.01.2019, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Zatorze miało podwójny powód do świętowania. Festyn charytatywny i otwarcie hali

12.06.2018, 21:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
Zatorze miało podwójny powód do świętowania. Festyn charytatywny i otwarcie hali
Fot. Ryszard Biel

Festyn charytatywny z udziałem Marty Gałuszewskiej i Łukasza Geska oraz otwarcie hali sportowej. Tym we wtorek żyła Szkoła Podstawowa nr 14 i mieszkańcy Zatorza. - To dla nas ważny dzień. Niesiemy pomoc pani Agnieszce, która zmaga się z poważną chorobą. Cieszymy się z nowego obiektu, na który nasi uczniowie od dawna czekali - podkreślają uczestnicy wydarzenia.

"Zatorze wszystko może - gramy dla Agnieszki" festyn charytatywny pod takim hasłem odbył się we wtorek (12 czerwca) w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego. Nauczyciele, rodzice, uczniowie, mieszkańcy dzielnicy i liczni sponsorzy połączyli siły, aby pomóc pani Agnieszce w walce z nowotworem. Wyszła z tego kilkugodzinna impreza z udziałem gwiazd. Na scenie zaprezentowali się: Mara Gałuszewska, elblążanka, zwyciężczyni 8. edycji The Voice of Poland oraz Łukasz Gesek, elbląski twórca disco polo. Pokaz swoich tanecznych możliwości dały mistrzynie Polki - Cheerleaders Cadmans. Na uczestników festynu czekały również: licytacje i loteria fantowa, zawody sportowe, pokazy motocyklowe, malowanie buziek oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jest również kawiarenka. Mamy gofry, ciasta, szaszłyki owocowe, same pyszności. Dochód z ich sprzedaży również w całości zostanie przekazany na leczenie pani Agnieszki chorej na raka. Od kilku lat organizujemy zatorską majówkę. W tym roku jej termin przesunięto ze względu na otwarcie hali, ale też trochę inny jest program. Organizujemy to wydarzenie w szczytnym celu. Dla mieszkańców głównie dzieci i młodzieży, to okazja do pomagania, ale też i wspólne zabawy, z dala od komputera i telewizora

- mówi Patrycja Chabowska, wolontariuszka, mama uczennicy SP nr 14.

Festynowi wyjątkowo towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej hali sportowej, która powstała przy szkole. Początkowo miała ona stanąć przy Gimnazjum nr 7 na ul. Lotniczej, taki wniosek do realizacji z Budżetu Obywatelskiego wskazali mieszkańcy dzielnicy. Reforma oświaty i idąca za nią likwidacja gimnazjów spowodowała jednak, że władze miasta zrezygnowały z pierwotnej lokalizacji. Inwestycję przeniesiono na teren przy SP nr 14. Okazało się również, że na realizację przedsięwzięcia nie starczy 400 tys. zł zaklepanych w BO. Resztę miasto dołożyło z budżetu Elbląga. Ostatecznie całe przedsięwzięcie kosztowało 738 tys. zł. Budowa obiektu trwała kilka miesięcy, ostatecznie 28 maja dokonano odbioru robót, a 6 czerwca uzyskano pozwolenie na jego użytkowanie.

Dzisiaj (12 czerwca) dyrektor SP nr 14 Kazimiera Pierzyńska- Czujwid i prezydent Elbląga Witold Wróblewski wspólnie dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia hali.

To ważny dzień dla Zatorza. Budowa hali to inwestycja wyczekiwana przez SP nr 14 . Dzisiaj możemy podziwiać ten obiekt. Uczniowie zyskali fantastyczną bazę sportową, gdzie będą mogli ćwiczyć i uprawiać sport. Osobom, które będą korzystały z tego obiektu, życzę satysfakcji i dużo radości

- mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Otwarcie tego obiektu to dla nas niebywała radość. Wiemy, jak funkcjonuje się, gdy szkoła posiada tylko małą halę pomocniczą. Nasi uczniowie mieli zajęcia organizowane na hali przy Al. Grunwaldzkiej. To było dosyć trudne logistycznie, wiązało się z dojazdami. Teraz mamy odpowiedni obiekt, który będzie służył dzieciom i młodzieży

– radości nie ukrywała Kazimiera Pierzyńska- Czujwid.

 Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Otwarcie hali sportowej przy SP 14 ( zdjęć 80 )
Dodano: 2018-06-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ pierdnąć w ławkę Płaszczaka.
  Wtorek, 12.06

  I pomyśleć że PiS-owscy idioci uznali oblegane przez wszystkich "Orliki" za bee., a przystali na jakieś debilne kato-polaczkowe-potrioto-ławki (wdzięczny materiał dla wandali i zbieraczy złomu) oraz na "strzelnice w każdej wsi" - chorego na umyśle Maciarewicza... Idiotów nie sieją - sami się rodzą, a pod auspicjami PiS - jest to wręcz plaga (idiotów).

 2. 2
  +13
  ~ mius
  Wtorek, 12.06

  do ~... w ławkę Płaszczaka : pisząc taki bełkotliwy komentarz, sam zaliczyłeś się właśnie do tych ostatnich, o których pisałeś...

 3. 3
  +5
  ~ q11
  Wtorek, 12.06

  Hala, wiadukt i inne bzdety z BO. Chyba czas inwestować pieniądze w resztę miasta?

 4. 4
  +10
  ~ Ok
  Środa, 13.06

  Przy każdej szkole w Elblągu powinny być budowane sale gimnastyczne takie lub plandekowe. I powinny być budowane bieżnie bo kiedyś w szkole biegano teraz siedzą z nosem w telefonie.

 5. 5
  +7
  ~ Ależ
  Środa, 13.06

  Wszystko jest dobrze tylko czemu te sale bez miejsc dla publiczności przecież gdyby były można sale wynajmować na mecze i imprezy. Takie obiekty muszą zarabiać na budowę innych.

 6. 6
  +11
  ~ betti
  Środa, 13.06

  Cieszę się,że przy tej okazji można było wesprzeć panią Agnieszkę w Jej chorobie - brawo mieszkańcy Zatorza!

 7. 7
  +2
  ~ Prorok Igor
  Środa, 13.06

  a omnibus Nowak był?

 8. 8
  +3
  ~ To i owo
  Środa, 13.06

  Bardzo mało ludzi było a zdjęcia zrobione pod publikę, jakby dzikie tłumy przybyły. Nakaz z góry poszedł, to i ładnie trzeba było ująć tą małą gromadkę.

 9. 9
  +2
  ~ Trudo
  Środa, 13.06

  No, to poszły konie po betonie. Sztabik w SP 14 . A tak miało być pięknie.

 10. 10
  +1
  ~ no tak
  Czwartek, 14.06

  Mamy tylko nadzieję że będzie można korzystać z tej hali tak jak z orlika, powszechnie, bezpłatnie i bez przeszkód. Jeśli tak to ok. bo jeśli to ma być dodatkowy biznes na szkoły czy miasta..... to chyba nie taką funkcję miały pełnić przyszkolne boiska. A co do widowni (jak w jednym z komentarzy) to chyba nie o to chodzi w miejscach sportu dla dzieci aby były przystosowane do wynajmu :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.