Sobota, 11.07.2020, Imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Marlena Szwemińska otrzymała Nagrodę „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego"

01.12.2017, 12:30:10 Rozmiar tekstu: A A A
Marlena Szwemińska otrzymała Nagrodę „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego"
Fot. Ryszard Biel

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Elblągu zostałą wręczona Nagroda Starosty Elbląskiego „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego”, którą w tym roku przyznano p. Marlenie Szwemińskiej.

Pani Marlena Szwemińska zamieszkała w Oleśnie, gmina Gronowo Elbląskie jest dyplomowaną nauczycielką i pedagogiem socjalnym z wieloletnim stażem. Jest współautorką podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej pt. „ Elbląg i okolice. Aktywna historia regionu”.

Na co dzień współpracuje z wieloma instytucjami i środowiskami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi. Jest organizatorem warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz udziela pomocy rodzicom i dzieciom niepełnosprawnym. Prowadzi prelekcje i szkolenia dla seniorów w ramach Uniwersytetu III Wieku.

Jest wielkim społecznikiem i propagatorem kultury na wsi, gdzie aktywnie działa na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. W 2011 r . w rodzimym Oleśnie powołała do życia i prowadzi Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”. Jego celem jest integracja mieszkańców oraz działalność edukacyjna i artystyczna. W tym celu wraz z mężem w 2010 r. stworzyli „Stodolarnię” – miejsce gdzie lokalną kulturę tworzy wiejska młodzież i dzieci. W miejscu tym od kilku lat odbywają się warsztaty ceramiczne, plastyczne i teatralne, spotkania, wspólne wieczorki poetyckie, koncerty.

Od 2012 r. przy „Stodolarni” działa stworzone przez Panią Marlenę Lokalne Muzeum Kultury Ludowej. Od 2010r. cyklicznie organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych, podczas których mają okazję  m.in. zaprezentować przygotowane przez siebie spektakle teatralne.

Dużą popularnością cieszą się również kulturalne imprezy plenerowe organizowane przez Stowarzyszenie. Za swoje zaangażowanie, pomysły i dotychczasową działalność otrzymała szereg nagród i odznaczeń m.in.: Nagrodę prezydenta m. Elbląga w 2002r.,  w  2007 r. Tytuł Osobowość Roku, Złoty Medal za Wieloletnia Służbę w 2012r., odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej w 2013 r. oraz Nagrodę Starosty Elbląskiego dla zasłużonych działaczy kultury.
           
To tylko niektóre z osiągnieć społecznych i wolontariackich  jakimi może poszczycić się Pani Marlena, wielka wewnętrzna wrażliwość i bezinteresowność sprawiły, że Kapituła Nagrody Starosty Elbląskiego „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” przyznała Pani Marlenie Szwemińskiej Nagrodę „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” – Edycja 2017.


Marek Murdzia
rzecznik prasowy starosty elbląskiego 

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ JA
  Piątek, 01.12

  Super Babka. Gratuluję

 2. 2
  +7
  ~ M.
  Piątek, 01.12

  Pamiętam Marlenę, była moją sąsiadka na 6 piętrze. Spokojna i mądra dziewczyna. Gratuluję.

 3. 3
  +7
  ~ bozi
  Piątek, 01.12

  Tylko, że w artykule jest błąd. Ta osoba jest pedagogiem, ale SPECJALNYM, a nie socjalnym.

 4. 4
  +8
  ~ Anna
  Piątek, 01.12

  Pani Marlenka to wspaniała, cudowna, nietuzinkowa, o wyjątkowym sercu osoba.

 5. 5
  +8
  ~ betti
  Piątek, 01.12

  Gratulacje dla pani Marlenki ,pamiętam jej warsztaty ciekawe i nietuzinkowe,duże poczucie humoru... extra kobieta!

 6. 6
  +3
  ~ Iwona Zwolak
  Piątek, 01.12

  Brawo Marlenko. Jest to dla mnie najbardziej pozytywnie nastawiona osoba do ludzi. I baaaardzo kompetentna ☺

 7. 7
  +2
  ~ koleżanka-elblążanka
  Niedziela, 03.12

  Marlenko wielkie gratulacje. Za rok życzę tytuł WOLONTARIUSZA o jeszcze szerszym zasięgu. Tymczasem gratulcje, uściski w poniedziałek..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.