Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Jadą na rowerach dookoła świata. Elbląg będzie pierwszym przystankiem na ich trasie

25.05.2017, 11:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Jadą na rowerach dookoła świata. Elbląg będzie pierwszym przystankiem na ich trasie
Fot. nadesłane

Harcerze z Polski, wśród nich również elblążanie, chcą okrążyć na rowerach świat. Sztafeta Bike Jamboree wyrusza już w ten weekend. Elbląg, będzie pierwszym przystankiem na ich trasie.

Bike Jamboree to niecodzienny projekt podróżniczy, w którego organizację angażują się elbląscy harcerze.

Dwa lata temu dotarliśmy z Polski do Japonii na międzynarodowy zlot skautów. Spodobało nam się, dlatego teraz ruszamy jeszcze dalej

- opowiada Ania Śledzińska, elblążanka z Fundacji Światowe Jamboree.

Sztafeta rowerowa rusza z Gdańska w sobotę (27 maja) rano. Jedzie przez województwo pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i lubelskie. Dalej przez Europę Wschodnią, Azję Centralną oraz syberyjskie bezkresy Rosji, kontynuując wyprawę drogami dziewiczej Alaski, północnej Kanady, Stanów Zjednoczonych, by znowu znaleźć się w Europie i Gdańsku. W ciągu 2,5 roku rowerzyści z Polski przejadą 35 tys. km w 34 etapach, odwiedzając 21 krajów. Elblążanie na dzisiaj są uczestnikami już 5 etapów: przez Polskę, Syberię, Alaskę, Meksyk, Stany Zjednoczone, a jeszcze nie wystartowali.

Naszej sztafety nie traktujemy jako wyczyn sportowy i bicie rekordów. Naszym celem jest promować Polskę oraz skauting jako ciekawy ruch społeczny angażujący młodych, ambitnych i nietuzinkowych ludzi. Wierzymy, że kolejny, XXV międzynarodowy zlot skautów w roku 2023, odbędzie się w Polsce i chcemy pomóc w tym, by właśnie tak się stało

- wyjaśnia Śledzińska.

Elbląg będzie pierwszym przystankiem na trasie Bike Jamboree. W sobotę (27 maja) sztafeta dojedzie na elbląską starówkę. O godz. 17 będzie można spotkać się z uczestnikami w strefie Chillout podczas I Festiwalu Smaków Food Trucków w Elblągu na Bulwarze Zygmunta Augusta. Wieczorem, po prezentacji, głodni dalszych opowieści, mogą przenieść się razem z uczestnikami sztafety do Harcerskiego Ośrodka Wodnego Bryza.

Zaplanowaliśmy wspólne ognisko przy gitarowych brzmieniach. Będzie można samodzielnie przygotować pożywne batony energetyczne na kolejny dzień wyprawy, wziąć udział w jodze o zachodzie słońca lub obejrzeć wspólnie film o podróżowaniu w specjalnie przygotowanej strefie kinowej

- proponuje Karolina Radgowska, koordynatorka elbląskich wydarzeń z Hufca Elbląg ZHP.

28 maja o godzinie 10 sztafeta rusza w dalszą podróż. Kolejny przystanek jest zaplanowany w Braniewie.

Startujemy z Placu Katedralnego na Starym Mieście wspólnie z Miejską Wycieczką Rowerową. Będzie nam miło ruszyć w większym gronie. Ci, którzy zdecydują się do nas dołączyć, będą mieli do wyboru pokonanie krótszego odcinka i powrót wraz z Wycieczką do Elbląga lub kontynuowanie trasy do Braniewa

- zachęca Śledzińska.

Pierwszy Etap Sztafety przez Polskę ma charakter otwarty. Każdego dnia do głównego sześcioosobowego trzonu sztafety dołączają chętne osoby.

Można też dołączyć na dłuższy przejazd z nami przez Polskę albo zostać uczestnikiem któregoś z 34 etapów przez świat. Szczegóły znajdziemy na profilu BJ na Facebooku.

Projekt jest współorganizowany przez Fundację Światowe Jamboree i Stowarzyszenie Afryka Nowaka. W Elblągu, nad przygotowaniem atrakcji dla mieszkańców, jak i dla uczestników sztafety, współpracują: Hufiec Elbląg ZHP, Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z elbląskim oddziałem PTTK przy wsparciu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Ośrodka Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ słomka
  Czwartek, 25.05

  Rowerzystka druga z prawej, zasłaniająca twarz kapelusze, ewidentnie pokazuje f..ka :)

 2. 2
  0
  ~ afd
  Piątek, 26.05

  Jak to robią, ze 2,5 roku ich nie ma? Nie mają dzieci? Nie mają kredytów?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.