Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pracownicy Biedronki szykują protest. 2 maja zostaniemy obsłużeni baaardzo dokładnie!

20.04.2017, 07:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Pracownicy Biedronki szykują protest. 2 maja zostaniemy obsłużeni baaardzo dokładnie!

Wybierając się na zakup do Biedronki, w środku majowego weekendu, musimy liczyć się z tym, że postoimy w kolejce. 2 maja związki zawodowe zapowiadają protest pracowników tej sieci sklepów. Jak nas dzisiaj poinformowano, akcja odbyć ma się również w Elblągu.

Pracownicy są zbyt obciążeni, bo etatów jest za mało, a ich wynagrodzenia nie są adekwatne do wykonywanej pracy. Ludzie nie wytrzymują. Coraz częściej zwalniają się z pracy, rezygnują z niej również kierownicy, więc to też o tym świadczy. Właściciel sieci podaje, że wzrosło zatrudnienie. No owszem, ale jednocześnie powstało wiele nowych sklepów. Załogi w pojedynczych sklepach nadal są zbyt małe. Dochodzi do sytuacji, gdy brakuje pracowników, i ci zatrudnienia w jednym dyskoncie, muszą dojeżdżać 60 kilometrów do pracy w drugim

– mówi Piotr Adamczak, szefem NSZZ "Solidarność" w Biedronka Jeronimo Martins Polska.

Związkowcy tłumaczą, że taka sytuacja nie może trwać dłużej i domagają się podwyżek. Chcą, minimalnej pensji, bez dodatków, dla kasjerek i kasjerów w wysokości 2 tysięcy na rękę, dla zastępców 3 tys. zł netto, a dla kierowników 4 tys. zł. Jeśli właściciel sieci przystałby na te warunki, byłaby to kolejna podwyżka, w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Pracodawca podaje, że w ostatnim czasie trzykrotnie podwyższano zarobki pracownikom Biedronki. To jednak nie do końca prawda. W kwietniu 2016 roku podwyżki dostali jedynie kierownicy, w październiku ich zastępcy i kasjerzy. Jedyna podwyżka w tym roku objęła jedynie zastępców

– przekonuje.

Protest zaplanowany na 2 maja ma mieć formę tzw. strajku włoskiego. To oznacza, że pracownicy pojawią się w sklepach, ale będą wykonywali wszystkie czynności maksymalnie długo i drobiazgowo, zgodnie z przepisami Prawa Pracy i przepisów BHP, jak podkreślają związki.

Czy protest odbędzie się również w Elblągu? Zapytaliśmy o to szefa elbląskiej NSZZ "Solidarność".

Nie mam w tej chwili informacji, o tym, aby w elbląskich Biedronkach był planowany protest. Nie oznacza to jednak, że takie informacje mogą do mnie jeszcze nie dotrzeć

– mówi Jan Fiodorowicz, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Zarządu Regionu Elbląg.

Wątpliwości nie ma szef "Solidarności" w Biedronce.

Skala protestu będzie bardzo duża. W Elblągu również odbędzie się protest, liczymy na to, że wszystkie sklepy przyłączą się do akcji

zapowiada Adamczak.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Krisel
  Czwartek, 20.04

  Popieram.

 2. 2
  +13
  ~ mr.x
  Czwartek, 20.04

  ułatwić im i sobie życie i nie iść na zakupy do biedronki w ten dzień

 3. 3
  +19
  ~ Marco
  Czwartek, 20.04

  Bardzo cieżko tyraja ci pracownicy w tych Biedronkach.Z tego co wiem to także w nocy.A własciciel wyleguje sie na hiszpanskich plażach i kasiore trzepie

 4. 4
  +9
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 20.04

  Popieram .

 5. 5
  +11
  ~ Biedronka-Aleja Odrodzenia 10 , 82-300 Elbląg
  Czwartek, 20.04

  Popieram. Również jestem za-2 Maja nie odwiedzać : Biedronki, Lidla,Carrefoura,E.Leclerca oraz Kauflandu.

 6. 6
  +6
  ~ marzanna
  Czwartek, 20.04

  a kiedy ten Fiodorowicz cokolwiek wiedział, kto jeszcze w mieście należy do tych związków, kto i po co im płaci składki? Już dawno powinni to zlikwidować!

 7. 7
  +16
  ~ Ploterek
  Czwartek, 20.04

  Również popieram pracowników. Niejednokrotnie widzę w Biedronce jakie jest tempo pracy. Pani wykłada towar, w tempie ekspresowym, dzwonek na kase, przestaje wykładać i szybko na kasę, bo już ludzie kur*ami rzucają, że stoją w 5 osobowej kolejce do kasy. Szybka obsługa ludzi i jazda do wykładania itp.

 8. 8
  --11
  ~ zgrywus
  Czwartek, 20.04

  Mam dobrą wiadomość dla kasjerów z Biedronki i generalnie wszystkich sieciówek!;) W ciągu 2-3 lat wszyscy zostaniecie zwolnieni i zastąpią was automaty kasowe!;) Tym samym znikną wasze troski, że mało zarabiacie;)

 9. 9
  +15
  ~ Jestem za !
  Czwartek, 20.04

  Ploterek~Masz wielką rację.Na kazdy dzwonek pracownicy muszą być w gotowości.Trochę się spóźni upomnienie od kierownika.W jednym momencie pracownik wykłada świeże pieczywo i już za moment leci na magazyn po paletę z nabiałem.Jednego nie skończył to już drugie zaczyna.Nie skończy pierwszego i drugiego to już biegiem na kasę.Klienci przy kasach zachowują się jak bydło !.Nie mają pojęcia jak się pracuje.Wiadomo każdy z nas chce być szybko obsłużony. Litości dla pracowników. 2 mają nie będę robił zakupów.Ilu z was tak zrobi jak ja ?. Wielki szacunek dla pracowników.

 10. 10
  0
  ~ Jamaleg
  Czwartek, 20.04

  Nie chodzę do biedronki bo tam jest za drogi .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3141231536865