Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elblążanie nie głosują. Nasze miasto ma mizerne szanse by wygrać plac zabaw

11.05.2015, 11:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie nie głosują. Nasze miasto ma mizerne szanse by wygrać plac zabaw

Pierwsze 20 miejsc jest już ustalonych. Kolejne 20 placów zabaw cały czas jest w zasięgu ręki dla sześciu lokalizacji położonych w gminie Elbląg. Jakie są szanse Elbląga  na te nowoczesne place zabaw? Mizerne. Elblążanie nie głosują, a tym samym pozbawiają się możliwość ich powstania w naszym mieście.

- Wybudujemy niepowtarzalne Podwórko NIVEA w 40 lokalizacjach w całej Polsce. Będą to Rodzinne Miejsca Zabaw, w których rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzić czas w aktywny sposób.  Wyjątkowe Podwórka NIVEA powstaną w 40 lokalizacjach, które zbiorą największa liczbę Waszych głosów. Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia poznamy pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja - czytamy na stronie
organizatora.

Przedstawiciele gmin i spółdzielni mieszkaniowych mogli zgłosić miejsca, w których miałyby być zbudowane podwórka marzeń. Zgłoszono tylko 6 lokalizacji. Z tego cztery w Elblągu: przy ul. Rydla, Zajchowskiego, Okulickiego, Modlińskiej, i dwa w okolicach miasta: Próchnik i Przezmark-Osiedle.

Jak plasują się te lokalizacje w rankingu pretendentów do wygranej? Gdyby głosowanie zakończyło się dzisiaj - żadna nie miałaby szans. Na 1097 biorących udział lokalizacji najwyżej uplasowała się ul. Rydla (236 pozycja z 3668 głosami). Za nią kolejno znalazły się lokalizacje przy ul. Zajchowskiego (305 pozycja z 2502 głosami), Okulickiego (558 pozycja z 951 głosami), Modlińskiej (859 pozycja z 305 głosami). Próchnik znajduje się na 956 pozycji (159 głosów) a Przezmark-Osiedle na 1031 (84 głosy).

Aktualnie na podium znajdują się niewielkie miejscowości: Żyrardów (85941 głosów), Józefosław (81230 głosów) i Trzemeszno (71298 głosów). Dwudziestkę zamyka Puszuna (55690 głosów), Racibórz (54589) i Rybnik 54335 głosów).

- Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy posiadać aktywny adres e-mail. Każdego dnia możesz oddać jeden głos na wybraną przez siebie lokalizację! - informują organizatorzy.
 
Choć wyniki elbląskich lokalizacji nie napawają optymizmem, to pobieżne obliczenia pokazują, że wciąż mamy szansę na zwycięstwo. Do rozstrzygnięcia konkursu pozostało 21 dni. Gdyby od dziś, codziennie, 2300 elblążan oddało głos na jedną z lokalizacji, to według obecnego stanu punktowego miałaby ona zapewnione miejsce wśród dwudziestu szczęśliwców. Potrzeba tylko niewielkiego zaangażowania mieszkańców naszego miasta.

Szczegóły akcji oraz ranking lokalizacji i miejsce oddawania głosów znajdziecie na stronie.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ żanett
  Poniedziałek, 11.05

  Głos można oddawać co 24 godz, z jednego stanowiska na więcej niż jednym koncie:)

 2. 2
  +9
  ~ mieszkaniec Zawady
  Poniedziałek, 11.05

  Racja, elblążanie są pierwsi marudzenia, narzekania. Nikt nic nie chce zrobić dla drugiego. Głosowałam na podwórko na Zawadzie na Okulickiego, tak wielki pusty plac, ale widzicie sami jaki ma wynik! Szkoda gadać wstyd i tyle.Inne miasta potrafią się zmobilizować a u nas, wstyd mi za WAS.

 3. 3
  +7
  ~ Realista
  Poniedziałek, 11.05

  Oczekujecie od Elblążan, że będą głosowali, a 90% ludzi w Elblągu nie ma internetu bo to ludzie po 60-tce. Teraz jak do władzy ma znowu dojść PiS-PO to powodzenia. Pozostaje wyjechać z tego kraju. Chcecie placu zabaw, a dla kogo on ma być jak w tym kraju prawie wcale nie ma dzieci bo ludzie nie są w stanie ich utrzymać za śmieszne pensje. Może o tym szanowne info.elblag napiszecie artykuł ? Starzejące się społeczeństwo, brak perspektyw, śmieszne zarobki i brak możliwości znalezienia pracy.

 4. 4
  +9
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Poniedziałek, 11.05

  Przykro słuchac, że Elbląg, dumne onegdaj, przemysłowe i dosyc bogate miasto nie ma pieniędzy nawet na zwyczajny plac zabaw, o nadzwyczajnym nie wspominając i musi się podpierac konkursami rywalizując z malutkimi gminami. Ma je Pasłęk, gdzie taki plac zabaw w centrum pod murami Starego Miasta powstał. Ale cóż, po co się powtarzac i w kółko pisac o nietrafionych inwestycjach, przerostach biurokracji i niekompetencji urzędników i ogólnej polityce, która nie tylko Elbląg doprowadza do upadku w tym kraju?

 5. 5
  +11
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Poniedziałek, 11.05

  gdzie w takim razie są władze i rajcy miejscy, którzy nie podejmują żadnych kroków i decyzji oczekując od społeczeństwa ukierunkowania w działaniu i jakichkolwiek wskazówek postępowania a przecież do tego zostali powołani i tym powinni się legitymować - jak widać nie koniecznie wszak bylejakość jest najwłaściwszą formą istnienia i przetrwania - gonimy króliczka.......................

 6. 6
  +4
  ~ turban
  Poniedziałek, 11.05

  dzieki bredzislawowi komoruskiemy i calemu peło ,nowi polacy i rodza sie na wyspach brytyjskich. tam maja lepsze warunki do zakladania rodziny. w polsce ciezko utrzymac rodzine gdy ojciec dostaje 1400 zl na reke. wiec i place zabaw sa w tym wypadku zbedne. bardziej przydadza sie place zabaw ale dla seniorow

 7. 7
  +3
  ~ Zenek
  Poniedziałek, 11.05

  Dla odwiedzających Elblag turystów i niektórych bywałych w świcie mieszkańców problemem miasta jest fatalna jakość ulic i chodników.(np zapadajaca sie ulica Szkolna w Centrum).Place zabaw dla nieistniejacych dzieci to zwykłe marnotrawstwo pieniędzy. Jest ich w Elblagu i tak za dużo.Ale marnotrawstwo pieniedzy podatnika polskiego czy europejskiego to nasza specjalność.

 8. 8
  +3
  ~ wiocha
  Poniedziałek, 11.05

  Chcecie by Elbląg się rozwijał,NIGDY dzieki PObytowi w tych bagnach.

 9. 9
  +5
  ~ WON!!!
  Poniedziałek, 11.05

  Wstyd!Durnie i tyle!

 10. 10
  +1
  ~ m
  Poniedziałek, 11.05

  Mały błąd w artykule: na 967 miejscu jest lokalizacja Adama Próchnika/Daszyńskiego a nie Próchnik pod Elblągiem. Szkoda że mieszkańcy nie głosują.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1036357879639