Wtorek, 17.09.2019, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Bierzemy ich los w swoje ręce!". Zobacz, jak się bawią miłośnicy zwierząt w Biegu na Sześć Łap

08.03.2015, 08:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
"Bierzemy ich los w swoje ręce!". Zobacz, jak się bawią miłośnicy zwierząt w Biegu na Sześć Łap
Fot. Magdalena Marcinkiewicz
REKLAMA

Wczoraj, 7 marca, odbyła się kolejna edycja Biegu na Sześć Łap, tym razem z okazji Dnia Kobiet. Elblążanie cieszyli się czasem spędzonym na świeżym powietrzu oraz zabawą ze schroniskowymi zwierzętami. Mieszkańcy zdają sobie sprawę, jak trudno jest stracić ukochany dom. - Druga osoba bardziej zatroszczy się o człowieka, a nie o zwierzę, więc ich los biorą w swoje ręce osoby, które czują taką odpowiedzialność – mówiła uczestniczka biegu.

W sobotni poranek, po raz kolejny na terenie schroniska zebrało się mnóstwo elblążan, którzy przybyli wspomóc elbląskie schronisko i sprawić radość czworonogom. Standardowo organizatorzy rozpoczęli od rozgrzewki z uczestnikami. Następnie wolontariusze wydawali kolejno psy. Elblążanie zapoznają się ze swoimi zwierzakami i wyruszają w trasę.

Uczestnicy biegu są podzieleni na trzy grupy : biegnącą, biegnąco-maszerującą oraz maszerującą. Wyznaczona trasa pokonywana jest w ok. dwie godziny. Podczas spaceru odbywają się krótkie postoje oraz jeden dłuższy, na głównej polance Bażantarni. Po powrocie na uczestników czeka mały poczęstunek.

W sobotnim biegu udało się wyprowadzić ok. 40 psów. Były ruchliwe i żywiołowe, a merdające ogony wokół świadczyły o tym, że spacer można zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Bieg na Sześć Łap jest wspaniałą okazją, by zaszczepić w dzieciach miłość do psów, a jednocześnie do wspólnego spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu.

Przyszłam z dziećmi i mężem ze względu na to, że bardzo lubimy zwierzęta. Wiadomo, że druga osoba bardziej zatroszczy się o człowieka, a nie o zwierzę ta, więc ich los biorą w swoje ręce osoby, które czują taką odpowiedzialność. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu, więc jeżeli jest taka możliwość to korzystamy z takiej formy aktywności. Dzięki temu dzieci uczą się, że można przyjemnie spędzić czas nie tylko przed komputerem

– opowiedziała nam 32-letnia Ania, uczestniczka.

Dla miłośników zwierząt przypominamy, że schronisko otwarte jest przez cały czas. Osoby od 15 roku życia mogą zostać wolontariuszem i pomagać pracownikom w wolnych chwilach.

Jeśli ktoś lubi zwierzęta, wolontariat jest dla nich wspaniałą przygodą. Daje on dużą satysfakcję z poznania innych osób. Okazuje się, że wspólna pasja łączy ludzi. Można spędzić czas z czworonogami i przekazać im swoją miłość. Im sprawiają przyjemność banalne sytuacje np. jak się je głaszcze czy kąpie. Są bardzo wdzięcznymi zwierzętami i różnią się od „domowców”. Kiedy pies jest zamknięty cały czas w boksie, nie czuje prawdziwej miłości właściciela, bo wolontariusze muszą ją dzielić na wszystkich po równo. Jednak jeśli już poczuje ciepło prawdziwego domu, zostaje prawdziwym przyjacielem na całe życie, bo docenia szansę jaką dostał.

 – mówi 19-letnia Agnieszka, która zdecydowała się na wolontariat 4 lata temu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich elblążan na kolejny bieg, który odbędzie się 11 kwietnia.

 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg na sześć łap ( zdjęć 34 )
Dodano: 2015-03-09 |  Fot. Magdalena Marcinkiewicz
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ zgred
  Niedziela, 08.03

  Ciekawe czy posprzątali po pieskach?;)

 2. 2
  +5
  ~ Ana Hana
  Niedziela, 08.03

  zgred to może niech leśniczy przebiegnie się po lesie i kupy saren i dzików sprząta....

 3. 3
  +6
  ~ kot
  Niedziela, 08.03

  Bosko by było gdyby każdy z nich poszedł od razu do swojego nowego kochanego domu

 4. 4
  0
  ~ pampi - ZAWADA
  Niedziela, 08.03

  Pies to obowiązek ....ale i najwierniejszy przyjaciel . A czego się nie robi dla przyjaciela ?? Ładne zdjęcia... zwłaszcza 24 i 33 : )

 5. 5
  --2
  ~ Mieszczuch
  Poniedziałek, 09.03

  SM powinna karać właścicieli czworonogów nie sprzątających po swoich pupilach przynajmniej po 500 PLN.wtedy był by porządek.

 6. 6
  0
  ~ Pur<3
  Poniedziałek, 06.04

  Było super za tydzień kolejny bieg ( 11 kwietnia ) =^ ^=

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.