Poniedziałek, 17.06.2024, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Sportowe emocje na rolkowisku

15.05.2024, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sportowe emocje na rolkowisku

Przed nami pierwsze oficjalne zawody sportowe na rolkowisku w hali Helena. W Pucharze Elbląga w jeździe figurowej na rolkach, który odbędzie się w najbliższy weekend (18-19.05), wystartuje około 100 zawodniczek i zawodników. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Elbląga Michał Missan.

 

 

Rolkowisko w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej 1 powstało w ubiegłym roku w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg. To specjalna nawierzchnia, polipropylenowa, która poza sezonem zimowym pokrywa całą przestrzeń głównej płyty lodowiska (60x30 m) w hali Helena przy ul. Karowej.

 

W najbliższy weekend (18-19.05) właśnie w tym obiekcie odbędzie się Puchar Elbląga w jeździe figurowej na rolkach. Organizatorzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Szóstka Elbląg spodziewają się przyjazdu około 100 zawodniczek i zawodników z takich klubów jak: MKS Rewia Warszawa, AZS Warszawa, KŁF Lajkonik Kraków, KS Filip Katowice, Łyżwy3City Gdańsk, KS Axel Wrocław, AS Lublin, MKS Trójka Toruń, KS Skate Bydgoszcz, UKSLF Mors Dębica, KJF Spin on Rolls Rumia oraz oczywiście gospodarze z UKS Szóstka Elbląg.

 

- Czeka nas świetne widowisko jazdy figurowej na rolakach. Nasz klub po raz pierwszy będzie  organizatorem Pucharu Elbląga w tej dyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków za świetne występy – poinformował UKS Szóstka.

 

Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Elbląga Michał Missan.

 

- Organizatorom życzę powodzenia w organizacji przedsięwzięcia, a startującym zawodniczkom i zawodnikom udanej rywalizacji – napisał do organizatorów.

 

Co ważne, zawody w Elblągu będą również eliminacjami do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu. W sobotę rywalizacja w hali Helena będzie toczyła się w godz. 12:45-19:00, a w niedzielę 9:00-15:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

 

Główne cele tego wydarzenia to upowszechnianie i popularyzacja jazdy figurowej na rolkach wśród mieszkańców Elbląga i okolic, wyławianie talentów, a także promocja Elbląga. Zawody zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg.

 

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0869619846344