Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Festyn, orienteering i zawody rowerowe

14.05.2024, 12:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Festyn, orienteering i zawody rowerowe

W miniony weekend elblążanie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Dzień po dniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawe wydarzenia. Sobota upłynęła na beztroskiej zabawie podczas festynu rodzinnego na Kalbarze, a w niedzielę nie brakowało sportowych emocji na zawodach rowerowych w Bażantarni.

 


Trzy godziny dobrej zabawy, zobacz zdjęcia


W sobotę, 11 maja, na torze Kalbar odbył się pierwszy w tym rok festyn rodzinny. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych, ale również dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Największym powodzeniem cieszyły się dmuchańce, paintball, elektryczne hulajnogi, stoisko z eksperymentami i strefa animacji. Była również okazja do przejechania się na bicyklu, co okazało się nie takie proste. Festyn odwiedził również gość specjalny – Piekarczyk, który częstował słodkim upominkiem i dostarczył dzieciom wielu uśmiechów. Na torze Kalbar na chętnych czekało również biuro zawodów, w którym można było zapisać się na Biegi na Orientację. Uczestnicy z mapą biegali po sąsiadującym parku Dolinka. Po podliczeniu czasów najlepsi zajęli zaszczytne miejsca na podium i otrzymali pamiątkowe medale.


Partnerami wydarzenia byli: Elbląski Park Technologiczny, Kolonijne Imprezy, Sąsiedzi, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Fabryka Dobra i Elbląski Klub Orienteeringu EKO GRYF.


Na dwóch kółkach po Bażantarni, zobacz zdjęcia


Po raz trzeci mogliśmy obserwować zmagania rowerzystów podczas niedzielnych zawodów Bażantarnia XC. Dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja. Na starcie wyścigu ustawiło się prawie 200 osób (dorosłych i dzieci), którzy pokonywali określone według wieku dystanse. Wszystkie dzieci, do 13 lat, otrzymały pamiątkowe medale, a najszybsi wśród młodzieży (13+) i dorosłych statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora Salon Serwis Rowerowy Wadecki.


W kategorii M 13-29 na podium znaleźli się kolejno: Maciej Mickiewicz (1), Artur Barański (2) i Kuba Szewczyk (3) z MKS Truso. W kategorii M 30-39 pierwsze miejsce zajął Kamil Demiańczuk, drugie Adam Siekierka, a trzecie Zbigniew Pokojski. W kategorii 40-49 najlepszy okazał się Michał Trębacz, tuż za nim Sebastian Stolica i Marcin Saracki. Na podium w kategorii M 50+ znalazło się dwóch panów: Roman Styczeń (1) i Roman Zaleś (2). W kategorii M ELITA pierwsze miejsce zajął Karol Oleszkiewicz, drugie Radosław Ruczyński, a trzecie Jakub Modrzewski. W kategorii K OPEN na podium znalazły się dwie panie: Agnieszka Skierska (1) i Magdalena Gołębiowska, natomiast w kategorii K ELITA pierwsze miejsce należało do Agnieszki Siemież i drugie do Karoliny Wrony.


To był udany weekend. Zachęcamy już teraz do korzystania z zaplanowanych wydarzeń. Bieżące informacje znajdują się na stronie www.mosir.elblga.eu.

 

 


Tekst i fot. MOSiR Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2331910133362