Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Rowerem przez Szlak Mennonitów

24.02.2024, 07:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerem przez Szlak Mennonitów

Szlak Mennonitów na Żuławach Wiślanych to temat drugiej w tym roku Miejskiej Wycieczki Rowerowej. Jest on poświęcony miejscom związanym z tą ciekawą grupą wyznaniową, która wywarła duży wpływ na wygląd Żuław Wiślanych. Ruszamy 25 lutego (niedziela) o godzinie 10:00 spod napisu Love Elbląg na ulicy Wodnej. Zobacz mapę – 54 km.

 

 

Wycieczka wystartuje z Elbląga, a następnie udamy się kierowani znakami szlaku przez Raczki Elbląskie,  Markusy i Szaleniec do Starego Pola. Droga powrotna będzie prowadziła przez Fiszewo, Gronowo Elbląskie i Jegłownik. Warto zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze, a szczególnie zalecamy posiadanie kasku.

 

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB), trekkingowych lub gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

 

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2024). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 10 zł w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

 

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Niedziela, 25 lutego, godzina 10:00.  Ruszamy spod napis Love Elbląg. Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 15:00, jest bezpłatny.

 

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

 

Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ kij
  Sobota, 24.02

  Trzeba przyznać że główny organizator wycieczek rowerowych pan Marek Kamm wie jak mobilizować mieszkańców Elbląga do uprawiania turystyki krajoznawczej.

 2. 2
  +2
  ~ Rowerem2000
  Sobota, 24.02

  Polecam w Gronowie Elbląskim pojechać ulicą Łączności, a następnie ulicą Świerkową na której znajduje się odrestaurowana willa z XIX wieku. Piękny obiekt niespotykany nigdzie indziej.

 3. 3
  +3
  ~ Gosc
  Sobota, 24.02

  Szkoda, że trasa ta nie posiada w 100% ścieżki rowerowej. Piękne tereny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0518801212311