Poniedziałek, 17.06.2024, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Kanał Modry zakończy sezon rowerowy

15.12.2023, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kanał Modry zakończy sezon rowerowy

Ostatnia w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa ruszy w kierunku Kanału Modrego na Żuławach Wiślanych. Spotkanie zakończymy w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, aby podsumować sezon i rozstrzygnąć konkurs na najaktywniejszych uczestników. Ruszamy 17 grudnia (niedziela) o godzinie 10:00 spod napisu Elbląg przy ulicy Wodnej.

 

Wycieczka wystartuje z Elbląga, a następnie udamy się przez Raczki Elbląskie i Jezioro w kierunku Markus (zobacz mapę – 49 km). Droga powrotna będzie prowadziła przez Zwierzno i Karczowiska Górne. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości. Pojawią się także betonowe płyty oraz bruk. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Warto zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze, a szczególnie zalecamy posiadanie kasku.

 

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB), trekkingowych lub gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

 

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, w granicach 15 km/h, dopasowane do długości trasy, warunków terenowych i pogody. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój zrobimy nad Kanałem Modrym. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego przygotowanego przez Gminę Elbląg, obchodzącą w tym roku swoje 50-lecie.

 

Wycieczka nieprzypadkowo zakończy  się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, gdyż tutaj dokonamy rozstrzygnięcia konkursu na najaktywniejszych uczestników MWR 2023 (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2023). Prosimy zatem koniecznie o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce i rozwiązaniu prostego zadania konkursowego. Główną nagrodą w konkursie jest rower turystyczny marki Folta ufundowany przez Salon-Serwis Rowerowy Wadecki.

 

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Niedziela, godzina 10:00, ruszamy spod napis Elbląg. Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 15:00, jest bezpłatny.

 

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

 

 

 

Tekst i fot. MOSiR

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1684808731079