Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Stowarzyszenie Kibiców Olimpii Elbląg: Prezydent Wróblewski robi wszystko, żeby ukryć przed nami prawdę

12.07.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stowarzyszenie Kibiców Olimpii Elbląg: Prezydent Wróblewski robi wszystko, żeby ukryć przed nami prawdę
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Członkowie Stowarzyszenia Kibiców Olimpii Elbląg złożyli wczoraj (11.07.) kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej. - Miasto Elbląg i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski robią wszystko co w ich mocy, żeby ukryć przed nami prawdę – stwierdzili.Najpierw Kibice Olimpii Elbląg zwrócili się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z pytaniami dotyczącymi projektu stadionu, który został złożony do programu „Sportowa Polska”. - Wnioskowane dokumenty mają charakter dokumentów wewnętrznych i są autorskim opracowaniem. Zostaną one udostępnione w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej po zakończeniu procedury naboru i zawarciu umowy. Projekt znajduje się obecnie na etapie oceny przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – poinformował wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.Kibice byli oburzeni taką odpowiedzią. - Panu Prezydentowi i jego świcie przypominamy, że nie jesteśmy "tylko" kibicami, ale też dumnymi mieszkańcami tego miasta, jak i jego podatnikami. Niniejszą odpowiedź Miasta Elbląg należy czytać między wierszami, a mianowicie: "Nic Wam do tego jak wydamy publiczne pieniądze, w końcu pieniądze są nasze, nie mieszkańców. Wiemy bardziej, czego potrzebujecie. Nie obchodzi nas, znajdujący się w archiwach UM, gotowy projekt kompleksowej przebudowy Stadionu Miejskiego w Elblągu.

To w końcu, My Urzędnicy, za niego zapłaciliśmy. Zrobimy Wam atrapę przebudowy, a nie pełnoprawny stadion, będący miejscem wydarzeń sportowych i kulturalnych. Stadion w końcu nie ma służyć kolejnym pokoleniom, a realizacji bieżących celów politycznych. Na sam koniec, przetniemy wstęgę otwierającą imitację jednej trybuny, w blasku fleszy odtrąbimy sukces.

To że wyrzuciliśmy w błoto publiczne pieniądze, będą wiedzieli tylko nieliczni, Ci którym najbardziej zależy. A przecież oni, nie stanowią większości..." - stwierdzili członkowie Stowarzyszenia Kibiców. 

Nie możemy pozwolić na wejście w życie ww. koncepcji. To nie tylko kpina z kibiców, ale marnotrawstwo funduszy. Drodzy Kibice, nie na to co dzień ciężko pracujecie, nie o to walczymy! Elblągowi należy się Nowy Stadion, nie jego imitacja

 

– zaznaczyli.


Wczoraj, 11 lipca, członkowie Stowarzyszenia Kibiców Olimpii Elbląg złożyli kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej. - Tym razem dot. kosztów jakie ponieśli podatnicy, związanych z zaprojektowaniem zupełnie nowego stadionu miejskiego, o pojemności 5000 miejsc – przyznali.

 

Projekt ten od lat znajduje się w archiwach Urzędu Miasta. Nie rozumiemy, dlaczego dziś próbuje się tę koncepcję wyrzucić do śmieci? Czyżby w miejskiej kasie było zbyt dużo pieniędzy? Podkreślmy raz jeszcze, przebudowa obecnej infrastruktury w postaci trybuny "Prostej", bez uwzględnienia całościowej wizji funkcjonalnego stadionu, to marnotrawstwo środków! Nie, dla przebudowy! Tak, dla budowy!

 

- podkreślili.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ i tyle
  Środa, 12.07

  W samorządzie nie ma tajemnic bo miasto to nie prezydent ,wice tylko my mieszkańcy.

 2. 2
  +9
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 12.07

  Czyżby ktoś mijał się z prawdą ??

 3. 3
  +13
  ~ Machupichcę
  Środa, 12.07

  Oj kibice, kibice. Jacy Wy naiwni jesteście. Do wyborów jeszcze trochę czasu, więc aktualnie ma Was Wielki Ptak w miejscu, do którego światło nie dochodzi. Na przedwiośniu zacznie się z Wami "bratać" i rzuci kilka obietnic i znów zagłosujecie tak, jak będzie chciał.

 4. 4
  +8
  ~ -:)
  Środa, 12.07

  Jest naga prawda,, cała prawda i gówno prawda-:)

 5. 5
  +7
  ~ Kleopatra
  Środa, 12.07

  taka końcówka starej nomenklatury , oby jak najszybciej !! i podziękować komu trzeba i każdemu komu się wiele " zawdzięcza"

 6. 6
  +8
  ~ Zmęczeni nimi
  Czwartek, 13.07

  Niech juz oni wszyscy idą na zasluzone emerytury , odetchniemy i otworzymy nową kartę w Elblągu!

 7. 7
  +6
  ~ Rozczarowanie !
  Czwartek, 13.07

  Są wakacje i ludzie chociaz na chwilę chcą zapomnieć o tym calym bagienku , po wakacjach nie opędzimy się od sensacji ! Poza tym po serii informacji o ogromnych podwyżkach dla siebie i licytacji z ludzmi o grosze stracili w oczach na przyzwoitości, wizerunku i na głosach! Rozczarowanie w stosunku do gloszonych zasad i krytyce Pisu okazalo się śmieszne i bezzasadne

 8. 8
  +7
  ~ Jan Jakub K.
  Czwartek, 13.07

  na tamte czasy było to 1 000 000 pln. - teraz powiedzą, że inflacja i tą kwotę pomniejszą. na tamte czasy nikt nie myślał o rozbudowie ul. Wschodniej - więc powiedzą, że plany nie aktualne bo stadion "wchodził" na teren dzisiejszej nowej już ul. Wschodniej - w związku z tym potrzeba im nowej kasy na nowe przeprojektowanie stadionu - i kaska pójdzie, odejdzie od władzy i nadal nie będzie stadionu i kasy. A wystarczy trochę piasku nawieźć (jak na most na starówce) rozsypać na trybunach i murawie i udawać, że remont zrobiony.

 9. 9
  +7
  ~ TZN
  Czwartek, 13.07

  Wybory I precz z ratusza PO, SLD, PSL. Kibice wam nie darują.

 10. 10
  +14
  ~ POlak
  Czwartek, 13.07

  Po wyborach precz ze szkodnikami naszego miasta z PO Tuska, PSL I Lewicy z Wroblewskim na czele. Won!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0998649597168