Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Orientowali się zimowo w parku Kajki

05.12.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Orientowali się zimowo w parku Kajki
Fot. MOSiR

Za nami druga runda nowego sezonu 2022/2023 w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy imprezy znajdowali punkty zlokalizowane w parku Kajki. Zobacz zdjęcia.


W tym sezonie Biegi na Orientację mają nieco inny charakter, skupiony bardziej na aktywnym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu. Nie jest prowadzona klasyfikacja generalna, upraszczamy też zapisy, które od teraz będą tylko i wyłącznie w dniu zawodów, w biurze zawodów. Rozegrane zostaną 4 imprezy zgodnie z porami roku: jesienna, zimowa, wiosenna i letnia. Dla najlepszych będziemy mieli medale na każdych zawodach, a dla każdego uczestnika będzie przygotowany okolicznościowy dyplom. 


Jesienny wygląd parku Kajki szybko przybrał zimowe barwy za sprawą padającego śniegu, który wprowadził świąteczny klimat na licznych w tym miejscu choinkach i tylko pozostało wypatrywać świętego Mikołaja. Szukało go – a konkretnie punktów kontrolnych – niespełna 50 osób, które biegiem, chodem oraz spokojnym spacerkiem znajdowały kolejne lampiony. Pomocą w ich odnalezieniu służyła szczegółowa mapa parku.


Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i, w zależności od wieku oraz ilości punktów, liczyła ona od 1 do 2 km. Cieszył liczny udział dzieci, które z uśmiechami na twarzach zaliczały w towarzystwie swoich rodziców kolejne punkty kontrolne.
Biuro zawodów mieściło się w okolicach skrzyżowania ulic Kajki i Piłsudskiego, przy siłowni na świeżym powietrzu. Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale MOSiR oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Janinę Banach.


Pełne wyniki dostępne tutaj


Kolejna runda w Biegach na Orientację zostanie rozegrana w kwietniu 2023 r. Start planowany jest na godzinę 10. Data i miejsce zawodów będzie podane tydzień przed biegami. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane 30 minut przed startem imprezy w biurze zawodów. Więcej informacji, wyniki, oraz zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u.

 


MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3993151187897