Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Czas podsumowań w piłkarskiej lidze MOSiR

12.06.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czas podsumowań w piłkarskiej lidze MOSiR

Kolejny, dziesiąty już sezon Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD przeszedł do historii. Poznaliśmy już wszystkich medalistów oraz króla strzelców rozgrywek. Warto zatem prześledzić miniona kampanię i sprawdzić, co ciekawego działo się na miejscowych boiskach.


O tytuł najlepszej amatorskiej ekipy w mieście rywalizowało 11 drużyn. Po rundzie jesiennej wycofał się zespół Orlikowa Ekipa, zatem jego wyniki zostały anulowane. Spotkania rozgrywano na dwóch boiskach typu Orlik. Na przemian na obiekcie przy ul. Mickiewicza i Piłsudskiego. Pojedynki trwały dwa razy po 15 minut. Dla uczestników gra w tej lidze była połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Wszyscy oni mogli się trochę odstresować po pracy lub nauce oraz powalczyć o atrakcyjne nagrody.


W poprzednim, niedokończonym sezonie, tytuł mistrza przypadł zawodnikom Metrotestu. Oni byli zatem głównym kandydatem do kolejnego triumfu. Kilka innych zespołów jednak także mierzyło wysoko, zatem rozgrywki zapowiadały się bardzo emocjonująco. 


Od początku wykrystalizowała się trójka, która zdominowała ligę. W jej skład weszły oczywiście Metrotest, a także drużyny PUB Sąsiedzi i IWO Skraw Team. Pomiędzy tymi zespołami najlepiej radził sobie obrońca tytułu, co wpłynęło na jego sukces. Srebrny medal wywalczyli gracze IWO, a brązowe zdobyli Sąsiedzi. Natomiast pozostałe drużyny toczyły ze sobą w miarę wyrównany bój. 

W składach znajdowało się łącznie 176 zawodników, którzy wpisali się na listę strzelców 531 razy. Daje to całkiem wysoką średnią prawie 6 bramek na każde spotkanie. Najwięcej zdobyła ich ekipa Metrotestu, strzelając 84 gole. Królem strzelców został jednak zawodnik IWO - Damian Nazarek, który zaskakiwał bramkarzy aż 28 razy. Przy tym w 6 pojedynkach zdobył hat tricka. Najwięcej goli w pojedynczym starciu ustrzelili Michał Jaworski, który 5 razy zmieścił futbolówkę w siatce Elektryków, oraz Adam Siemaszko z AS-TRANS w spotkaniu z Old Youngs. A najwyższe zwycięstwo w lidze zanotowali zawodnicy IWO, wygrywając z ekipą Elektryków 10:2. 


Wręczenie medali i pucharów dla trzech najlepszych ekip odbędzie się 20 czerwca na Placu Jagiellończyka podczas XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka około godz. 13.15. Gratulujemy najlepszym, dziękujemy wszystkim za udział w naszej lidze i zapraszamy do gry w kolejnej edycji. Szczegóły rozgrywek, tabela, wyniki i strzelcy dostępne są na stronie mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe. Sponsorem Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów PELA jest firma HYDROBUD.
 

Tekst i fot. MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.