Wtorek, 9.03.2021, Imieniny: Franciszka, Katarzyna, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Przełajowe Mistrzostwa Polski. Kacper Lewalski zdobył brązowy medal

30.11.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przełajowe Mistrzostwa Polski. Kacper Lewalski zdobył brązowy medal

W sobotę 28 listopada na terenach rekreacyjnych w Kwidzynie-Miłosnej rozegrane zostały Przełajowe Mistrzostwa Polski, które pierwotnie miały się odbyć w marcu. Wspaniały kolejny sukces odniósł Kacper Lewalski, zdobywając brązowy medal na dystansie 3000m w kategorii jun. mł.

Jest to już trzeci medal Kapra w tym roku zdobyty na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, w lutym w Toruniu Kacper wywalczył zloty medal HMPJ mł. w biegu na 600m, bijąc przy tym rekord Polski jun. mł. We wrześniu w Radomiu na letnich Mistrzostwach Polski na nietypowym dla siebie dystansie 400m zdobył także brązowy medal. Należy dodać, że od dwóch lat Kacper z każdych Mistrzostw Polski wraca z medalem. Pozostali reprezentanci MKS Truso w Kwidzynie zajęli następujące miejsca: Maja Dalidowicz – 18 wśród juniorek na dystansie 2000m, Alex Van Ieperen – 28 w biegu jun. mł. na 5000m, Inez Stefanowicz – 30 na dystansie 2000m jun. mł., Patrycja Radzikowska – 41 na dystansie 3000m jun. mł. i Emilia Kalinowska – 42 na dystansie 2000m jun. mł.
 

Drużynowo MKS Truso Elbląg zajął 12 miejsce wśród 73 sklasyfikowanych klubów z całej Polski w kategorii juniorów młodszych.

Była to ostatnia mistrzowska impreza lekkoatletyczna w tym roku. Teraz młodych biegaczy MKS Truso czeka krótki odpoczynek, a następnie przygotowania do nowego sezonu startowego 2021.

Mirosław Puta
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Jay-Zi
  Wtorek, 01.12

  Ciekawi mnie, ile to pan prezydent przeznaczy pieniędzy na stypendium / przez cały rok / dla lekkoatlety Kacpra Lewalskiego oraz w jakiej wysokości przyzna nagrody dla zawodników trenera Czesława Nagy. To właśnie Oni promują Elbląg i w kraju i za granicą Polski.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.303375005722