Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Rowerem na festyn. Narodowy Dzień Sportu w Elblągu 

16.09.2020, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerem na festyn. Narodowy Dzień Sportu w Elblągu 

Przejazd rowerowy ulicami miasta i festyn sportowy na Torze Kalbar - to główne atrakcje Narodowego Dnia Sportu, którego część odbędzie się w naszym mieście. Impreza ta połączy się z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W sobotę, 19 września, na uczestników czeka moc nowości i konkursów.
 

- Postanowiliśmy połączyć te dwa wydarzenia. Jest to ciekawsza formuła, która przyciągnie sympatyków wielu dyscyplin sportowych oraz rodziny z dziećmi. Każdy znajdzie coś dla siebie i skorzysta z wielu bezpłatnych atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień – mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.
 

Elbląg od samego początku bierze udział w kampanii ETZT, która promuje ekologiczne formy transportu takie jak rower, transport zbiorowy czy ruch pieszy. Jej kulminacyjnym punktem jest od lat przejazd rowerowy. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Podczas tej edycji przejazd będzie częścią wydarzenia, które połączy się z Narodowym Dniem Sportu. Jest to ogólnopolska akcja społeczna, popularyzująca sport i zdrowie dedykowana wszystkim, którzy kochają aktywność fizyczną.
 

- Imprezę rozpocznie przejazd rowerowy o długości 8,5 km. Wystartujemy o godzinie 10 z Placu Jagiellończyka i pojedziemy ulicami: Karowa, Teatralna, Browarna, Trasa Unii Europejskiej, Radomska, Stawidłowa, Warszawska, Tysiąclecia, Grunwaldzka, Mickiewicza, Kościuszki. Przejazd przez miasto zakończymy na Torze Wrotkarsko – Łyżwiarskim Kalbar przy ul. Agrykola, gdzie odbędzie się festyn – dodaje Marek Kamm.
 

Od godziny 11 do 17 na Kalbarze będzie można pojeździć na bezpłatnych hulajnogach elektrycznych, skorzystać z symulatora dachowania i symulatora zderzeń, toru przeszkód dla rowerków i hulajnóg czy bicyklów. Dla tych zaś, co przyjdą bez rowerów przygotowaliśmy turniej koszykówki ulicznej (zgłoszenia do turnieju na miejscu – początek o godzinie 13:00), stół do teqball’a, trening rolkarski, kolorowy deszcz, dmuchańce, malowanie twarzy i malowanie na folii typu stretch. Swoje stanowiska przygotują także służby mundurowe, a dla spragnionych czegoś dla ciała będzie kawiarenka, grill, lody i wata cukrowa.
 

Dodatkowo odbędą się dwa konkursy – na najbardziej oryginalny, nietypowy retro rower oraz na najbardziej elegancki strój rowerowy. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas festynu na terenie Toru Kalbar. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
 

Organizatorami Narodowego Dnia Sportu w Elblągu są: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja Zwalcz Nudę, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.

Tekst MOSiR


 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Gdzie te atrakcje
  Ponad tydzień temu, Środa, 16.09

  Obudzili sie w U M ratuszu na jesieni. A gdzie jest kasa z imprez które się nie odbyły.

 2. 2
  --3
  ~ Jejku
  Ponad tydzień temu, Środa, 16.09

  Wsiowa impreza na 130 tys MIASTO Elbląg.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.