Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Seniorze, aktywuj się z MOSiR-em

11.09.2020, 12:51:59 Rozmiar tekstu: A A A
Seniorze, aktywuj się z MOSiR-em

Aktywny i zdrowy tryb życia jest ważny w każdym wieku, dlatego ruszać się jest zawsze warto. Po kilkumiesięcznej przerwie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na zajęcia w wodzie skierowane do osób starszych, które odbywają się w ramach programu Aktywuj się z MOSiR-em.


Aerobik w wodzie dla Seniorów to zajęcia ogólnorozwojowe. Ich celem jest poprawa sprawności oraz zwiększenie świadomości ciała. Są to zajęcia, w ramach których wykonywany jest szereg ćwiczeń specjalnie przygotowanych dla tej grupy wiekowej. Zajęcia te obejmują 30 minut ćwiczeń z instruktorem oraz 30 minut pływania dowolnego.


– Aerobik w wodzie to świetna metoda na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała, także po różnego rodzaju kontuzjach czy operacjach – mówi Agnieszka Sar, prowadząca zajęcia w wodzie dla seniorów. – Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Z drugiej strony opór jaki stawia woda sprawia, że w każdy wykonywany ruch musimy wkładać więcej siły. Taka forma aktywności opóźnia procesy starzenia, pozwala odzyskać wigor i energię.


Odpowiednio dobrane ćwiczenia usprawniają ciało i pełnią funkcje rehabilitacyjne. Wpływają też na ogólne samopoczucie starszej osoby. Regularny trening dobrze wpływa na układ oddechowy, poprawia krążenie, a to wpływa m.in. na ujędrnienie skóry.


Aerobik dla Seniora prowadzony jest w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68. Ćwiczenia odbywają się w soboty o godz. 11.00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 10 zł. W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, w czasie zajęć Kryta Pływalnia będzie dostępna wyłącznie dla seniorów. Prosimy o stosowanie się do wytycznych związanych z pandemią koronawirusa.

Przypominamy, że do Krytej Pływalni można wejść jedynie pod warunkiem zakrycia ust i nosa. Osoby bez maseczek lub przyłbic nie będą wpuszczone do obiektu. Osłony te prosimy nosić aż do wejścia do szatni, a także po opuszczeniu strefy basenowej aż do opuszczenia obiektu. Należy również pamiętać o dezynfekcji rąk w wyznaczonych do tego punktach.
Więcej informacji na temat wszystkich zajęć w ramach Aktywuj się z MOSiR-em znajduje się na stronie mosir.elblag.eu.


Tekst i fot. MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Wirus
  Piątek, 11.09

  Na jak dlugo te harce.

 2. 2
  0
  ~ I będę
  Piątek, 11.09

  Ta sama melodia dalej. DZIECI przychodzą na treningi i będą oglądały nagie D dorosłych. Tak było poprzednio. A wynocha na crw dolonka.

 3. 3
  0
  ~ Rodzic
  Piątek, 11.09

  Potwierdzamy że nagie sytuacje z dorosłymi były poprzednio i dzieci to widziały. Czy naprawdę nie można zmusić prawnie osoby które chce dalej by to bylo.

 4. 4
  0
  ~ Inc
  Piątek, 11.09

  Niektórzy pracownicy tej instytucji ... w wielu przedemerytalnym bądź emerytalnym po których widac ze mogliby się aktywować wogole nie korzystają z infrastruktury a znacznie poprawiłoby to wizerunek instytucji

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3996138572693