Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Olimpia PANY! 3:1 z GKS Katowice

07.03.2020, 19:43:10 Rozmiar tekstu: A A A

W sobotnie popołudnie przy A8, rozegrano 22. kolejkę piłkarskiej 2 ligi. Elbląska Olimpia podejmowała Katowicki GKS. Dwie sąsiadujące w tabeli drużyny stworzyły dzisiaj świetne spotkanie a Olimpia już dawno nie zagrała tak dobrego i skutecznego meczu. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej pewnie pokonała GKS 3:1. Zobacz zdjęcia.

Bezbramkowa pierwsza połowa, to wymiana ciosów obu drużyn a przy tym zaciętość i nieustępliwość w grze. Świadczą o tym w pierwszych 15 minutach gry dwie żóte kartki dla przyjezdnych. Więcej szans na uzyskanie pierwszej bramki mieli olimpijczycy. Najbliższy zdobycia gola był Przemysław Brychlik napastnik gospodarzy. Zabrakło niewiele aby w 44 minucieskierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Millera.

W drugiej połowie serię bramek Olimpia rozpoczęła w 66 minucie.Pierwszą bramkę zdobył Brychlik po akcji i podaniu Millera. Już po 5 minutach było 1:1. Po faulu i rzucie karnym wyrównał spotkanie Maciej Stefanowicz. Olimpia wyszła na prowadzenie w 82 minucie po celnym wykonaniu rzutu karnego przez Prytuliaka po faulu na  Demianiuku.

Wynik meczu ustalił również ukrainiec Prytuliak po świetnym strzale i  szybkiej kontrze Olimpii w 88 minucie.

Olimpia zagrała świetne spotkanie, nie załamała się po wyrównującej bramce. Wysiłek wniesiony w spotkanie został nagrodzony cennymi trzema punktami.

Olimpia Elbląg – GKS Katowice 3:1 (0:0)

Olimpia Elbląg:

Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Krasa, Kuczałek, Prytuliak, Miller (74' Kiełtyka), Demianiuk (90' Morys), Brychlik

Bramki w meczu: 1:0 –  Przemysław Brychlik (66.min.), 1:1 – Maciej Stefanowicz (71. min.rzut karny), 2:1 – Oleksij Prytuliak (82. min.rzut karny), 3:1 – Oleksij Prytuliak (88.min.)