Wtorek, 19.03.2024, Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Olimpia Elbląg uciekła spod topora. Utrzymała się w II lidze, dzięki bramce w 94 minucie!

19.05.2019, 14:57:07 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 34. kolejki II ligi Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe z Elaną Toruń 2:1 (1:1) i zapewniła sobie utrzymanie w II lidze, zdobywając zwycięską bramkę w 4 minucie doliczonego czasu gry!

To był prawdziwy horror z happy-endem. Najpierw Olimpia prowadziła po bramce Jakuba Bojasa i jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali na 1:1. Po przerwie nadeszłe złe informacje z innych boisk. Swoje mecze wygrywały Siarka i ROW, co zepchnęło Olimpię do strefy spadkowej. Z kolei Elana także walczyła o zwycięstwo, bo nadal miała szansę na awans do I ligi. mecz był niezwykle emocjonujące i gdy Olimpia była już jedną nogą w III lidze w 4 minucie doliczonego czasu gry, wprowadzony na boisku kilkanaście minut wcześniej Prytulak zdobył bramkę na wagę zwycięstwa i pozostania Olimpii w II lidze. Ostatecznie do III ligi spadły ROW Rybnik i Siarka Tarnobrzeg, a Olimpię w przyszłym sezonie ponownie zobaczymy na szczeblu centralnym.