Poniedziałek, 26.08.2019, Imieniny: Maria, Sandra, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

"Rowerowy Maj" ruszył w Elblągu. "To nie tylko zabawa ,ale także edukacja"

07.05.2018, 16:20:55 Rozmiar tekstu: A A A
"Rowerowy Maj" ruszył w Elblągu. "To nie tylko zabawa ,ale także edukacja"
Fot. Ryszard Biel
- Przez cały miesiąc uczniowie dojeżdżać będą do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach lub deskorolkach promując aktywny tryb życia. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody indywidualne i klasowe – informuje Robert Turlej, współorganizator.
 
Kampania w naszym mieście organizowana jest po raz trzeci. - Kampania „Rowerowy Maj” zainicjowana została przez Urząd Miejski w Gdańsku, a w obecnej edycji weźmie udział 30 miast i gmin – dodał Robert Turlej. - W naszym mieście po raz kolejny w akcji biorą udział szkoły SP6 i Regent College, a po raz pierwszy SP14 i SP18.
 
 
Zdecydowaliśmy się wziąć udział w Kampanii, bo zależy nam na promowaniu aktywnego stylu życia. Muszę przyznać, że dzieci bardzo pozytywnie zareagowały na pomysł przyjeżdżania do szkoły na rowerach. Dziś zrobiło to 30 proc. wszystkich uczniów
 
– mówiła Grażyna Rutkowska, dyrektorka SP 14.
 
Po raz trzeci w kampanii „Rowerowy Maj” udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 6. - Jak co roku nawiązaliśmy współpracę z policją. W naszej szkole odbyły się prelekcje dotyczące bezpieczeństwa – informowała Katarzyna Witkowska, wicedyrektor SP 6. - Planujemy również organizować kolejny rajd rowerowy. Chcielibyśmy, aby stał się tradycją szkoły.
 
Uczniowie SP 6 chętnie ponownie zaangażowali się w akcje. - Za nami pierwszy dzień i uczniowie parkują rowery, gdzie się da, bo jest ich dużo. Rolki, deski i te mniejsze gabarytowo pojazdy zabierają ze sobą do szatni – mówiła Katarzyna Witkowska
 
Jak zapewnia Katarzyna Witkowska zarówno uczniowie, jak i rodzice pozytywnie odnosili się do Kampanii.
 
Wymogiem wzięcia udziały w Kampanii jest pisemna zgoda rodziców. W zeszłym roku, na ten sam moment, czyli na dzień startu, miałam dokładnie 176 deklaracji. A w dniu dzisiejszym mam podpisanych ich 262. To o czymś świadczy
 
– dodała Katarzyna Witkowska.
 
Na czym polega „Rowerowy Maj”? - Każdego szkolnego dnia od 7 maja do 30 maja uczniowie za dojazd na zajęcia otrzymywać będą naklejki, które przykleją do dzienniczka rowerowego i na plakat klasowy. Na zakończenie rywalizacji najaktywniejsi uczestnicy otrzymają nagrody, a najaktywniejsza szkoła zdobędzie puchar – wyjaśnia radny.
 
Wyniki będzie można obserwować na niedawno uruchomionej, specjalnej stronie internetowej (rowerowymaj.eu).
 
- Rowerowy Maj to nie tylko zabawa ,ale także edukacja. W ramach trwania kampanii  w szkołach uczestniczących w akcji odbywają się spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego – stwierdził Robert Turlej.

 
 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Rowerowy maj ( zdjęć 16 )
Dodano: 2018-05-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wist
  Poniedziałek, 07.05

  Takie akcje mają rozwijać wśród dzieci zamiłowanie do aktywności sportowo-rekreacyjnej. Dobra inicjatywa panie radny Turlej, i to podobno bez zainteresowania ze strony gospodarza miasta.

 2. 2
  +5
  ~ Kolarz miejski
  Poniedziałek, 07.05

  Przy braku sensownych ścieżek rowerowych ta akcja to igranie z losem.Nie daj Boże coś się złego wydarzy to radny Turlej poniesie odpowiedzialność?

 3. 3
  +3
  ~ Kontrapas .
  Poniedziałek, 07.05

  " W ramach trwania kampanii " - Turlej , inaczej tego nie da się odebrać .

 4. 4
  --1
  ~ xcbf
  Poniedziałek, 07.05

  Na Facebook"u powstała grupa : Zjednoczony Elbląg. Zapraszam do dyskusji na tematy związane z naszym miastem i wspólnego zmieniania go na lepsze.

 5. 5
  +3
  ~ Egon
  Poniedziałek, 07.05

  Proponują redakcji przejechać ścieżką rowerową do Krasnego Lasu. Zarządzający po sezonie zimowym do tej pory nie uprzątnął zalegającego po zimie piasku. Jedyna droga dla rowerów z prawdziwego zdarzenia w Elblągu, a strach jeździć.

 6. 6
  +2
  ~ Rodzice
  Wtorek, 08.05

  Wszystko ok. Tylko miasteczko rowerowe w Elblągu to ruina i wstyd że strony um, ratusza. Tak się dba o bezpieczeństwo dzieci. Gdzie mają jeździć maluchy na tej runie. Pod, iekujemy w wyborach.

 7. 7
  0
  ~ ???
  Wtorek, 08.05

  Dlaczego radny nie reaguje ? Na co czeka ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.