Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Tu ścieżki rowerowej już nie będzie? W jej miejscu wyrósł zjazd do nowego sądu

11.09.2017, 12:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Tu ścieżki rowerowej już nie będzie? W jej miejscu wyrósł zjazd do nowego sądu
Fot. Ryszard Biel

Czy to kolejny absurd rowerowy? Istniejąca w tym miejscu przez wiele lat ścieżka rowerowa, ustąpiła miejsce prawoskrętowi prowadzącemu do nowej siedziby sądu przy ul. Płk. Dąbka. Po przebudowie ulicy droga dla rowerów nagle się urywa, a chodnik zrobił się tak wąski, że ledwo co przeciskają się przez niego piesi. - Czy docelowo tak ma to wyglądać, czy planowane są jeszcze jakieś prace? - pyta w mailu nasz Czytelnik.

Budowa pasa do skrętu w prawo na wysokości nowo powstałego sądu, to część większych zmian, jakie następują lub nastąpiły już na ul. Płk. Dąbka. W ramach odnowy nawierzchni tej ulicy, w lipcu drogowcy zamknęli dla ruchu, znajdujący się tuż obok przejazd przez tramwajowe torowisko, który stanowił dla kierowców miejsce do zawracania. Mimo negatywnych opinii wielu elblążan, zlikwidowano także przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Uroczą. Ratusz wprowadzane zmiany tłumaczy potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie powstającej nowej siedziby elbląskich sądów.

W ostatnim czasie powstał również nowy zjazd do tego obiektu z ul. Płk. Dąbka. Jego realizacja wiąże się z przebudową przyległych chodników i ścieżki rowerowej, budową dodatkowego pasa do skrętu w prawo na przedłużeniu istniejącej zatoki autobusowej oraz środkowej wyspy kanalizującej.  Część robót została już wykonana. Dodatkowy pas, który powstał kosztem drogi dla rowerów, został wytyczony i ułożono na nim asfalt. Obecnie ścieżka dla rowerzystów nagle urywa się, a chodnik został znacznie zawężony. Zwrócił uwagę na to nasz Czytelnik, który zapytał w mailu o docelowe rozwiązanie projektowe dla tego miejsca.

Jak udało nam się dowiedzieć, zgodnie z projektem drogowym, zjazd do sądu zajmie część chodnika, na której wytyczona była ścieżka rowerowa. Ścieżka zostanie przesunięta w kierunku budynku mieszkalnego przy ul. Płk. Dąbka 25, a wraz z nią chodnik. Zajmą one miejsce istniejącego zieleńca, na którym wycięto już część żywopłotu. Docelowe rozwiązanie widać na mapce, którą zamieszczamy pod artykułem. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Mic
  Poniedziałek, 11.09

  Te nasze ścieżki, to niedość, że absudalne i niebezpieczne, to jeszcze nie uznawane przez pieszych, ani kierowców samochodów osobowych . Rowery na ulicę, będzie bezpieczniej. Jeśli ktoś nie potrafi jeździć na rowerze, niech na niego nie wsiada. Tyle w temacie

 2. 2
  +13
  ~ buba
  Poniedziałek, 11.09

  Z planu wygląda na to, że rowerzyści będą objeżdżać wysepkę, a piesi ją przelatywać. Trzymając się myślenia europejskiego że poruszanie się pieszo jest naturalnym sposobem poruszania się człowieka i ma pierwszeństwo przed innymi sposobami przemieszczania się człowieka i to dla pieszych są ułatwienia zachęcające do używania własnych nóg, bo zdrowiej i mniej smrodliwie, to w Elblągu obowiązuje inna przekorna myśl światłych gospodarzy miasta. Krawężniki, w miejscu dotychczasowego ciągu pieszego, nie są obniżone, więc zapewne piesi będą mieli ciekawe, specjalnie wymyślone, takie nasze, elbląskie rozwiązanie.

 3. 3
  +14
  ~ korba666
  Poniedziałek, 11.09

  po raz kolejny elblascy rowerzysci sa spychani na margines i olewani przez wladze miasta. Na jesien tego roku organizujemy mase krytyczna. Pokazemy wam sukinkoty ze jestesmy w tym miescie obecni. Olewacie nas i dajecie ochlapy na odczepnego. Wladza nie jest wam dana na zawsze. byl juz jeden taki ktorego powiezlismy na taczce. powieziemy kolejnego chocby byl na taczke za ciezki. specjalnie dla niego sprowadzimy dwukolke do przewozu trzody chlewnej. Dobierzemy sie wam ratuszowcy do dupy.

 4. 4
  +11
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 11.09

  Kolejny bubel mędrców (inaczej) z elbląskiego ratusza - mieszkańcy mieli rację, że protestowali przeciwko temu idiotycznemu pomysłowi umieszczenia wielopiętrowego budynku sądu na osiedlu punktowców i jak pokazuje życie, mieli całkowitą rację. W Elblągu rządzi pokolenie sierot po rozumie, które pojęcia nie ma o tym, jak rozwijają się współczesne miasta i czego potrzebują ich mieszkańcy - ta zlikwidowana ścieżka, skasowane przejścia dla pieszych czy kretyńskie pomysły z garażowcem na Starówce są świadectwem choroby toczącej elbląską Radę Miasta. Ta choroba nazywa się ignorancja.

 5. 5
  +5
  ~ korba666
  Poniedziałek, 11.09

  Robert Koliński: zgadzam sie z toba. dlatego nalezy tych nieudacznikow wyciac w pień. beda strasznie kwiczec przy odrywaniu od koryta ale trzeba to zrobic aby miasto stalo sie normalne. tam wiekszosc radnych siedzi juz od lat 90 to samo tyczy sie tego prezydenta. trzeba ich pogonic.

 6. 6
  +5
  ~ tubylec
  Poniedziałek, 11.09

  Ciekawe czy kasta sędziów będziw wiedziała, że to rowerzysta ma pierwszeństwo na tak wykonanym przejeździe rowerowym?

 7. 7
  +5
  ~ Obywatel
  Poniedziałek, 11.09

  Uprzejmie proszę redakcję o zapytanie przedstawiciela władz miejskich, czy ten kolejny bubel infrastruktury dla rowerzystów będzie zbudowany chociaż z masy bitumicznej czy wiecznie "modnej" w Eg kostki Bauma. Eg to chyba jedyne większe miasto w Polsce, które zniechęca mieszkańców do korzystania z rowerów. Niewiarygodne są te pomysły w imię świętej przepustowości dróg dla samochodów. Najpierw skrzyżowanie z Pionierską, teraz to cudo.

 8. 8
  +1
  ~ Obywatel
  Poniedziałek, 11.09

  Uprzejmie proszę redakcję o zapytanie przedstawiciela władz miejskich, czy ten kolejny bubel infrastruktury dla rowerzystów będzie zbudowany chociaż z masy bitumicznej czy wiecznie "modnej" w Eg kostki Bauma. Eg to chyba jedyne większe miasto w Polsce, które zniechęca mieszkańców do korzystania z rowerów. Niewiarygodne są te pomysły w imię świętej przepustowości dróg dla samochodów. Najpierw skrzyżowanie z Pionierską, teraz to cudo.

 9. 9
  +2
  ~ ciekawskie jajo
  Poniedziałek, 11.09

  Elbląg to wyjątkowe miejsce. Nie tylko utrudnia się życie rowerzystom ale także kierowcom. Wydano miliony na światłowód, a nie potrafią zsynchronizować i ustawić zielonej fali na skrzyżowaniach...... Masssakra. W urzędzie to debile pracują w większości chyba.

 10. 10
  +5
  ~ ACH TEN NASZ EB
  Poniedziałek, 11.09

  mieszkańców tych coraz starszych w EB przybywa, a aby przejsc przez ul.Plk Dabka od strony Uroczej to trzeba dobiec by dojsc na druga strone. Znów zabrakło wypbrazni temu ktory reguluje swiatła. Sam chyba szybko chodzi. Tez kiedys bedzie stary.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.