Sobota, 29.02.2020, Imieniny: Lutoslaw, Roman, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Prezes W-MZPN odwołany za nieprawidłowości. "Gwoździem do trumny" było nagranie prezesa Olimpii

16.02.2016, 12:30:49 Rozmiar tekstu: A A A
Prezes W-MZPN odwołany za nieprawidłowości. "Gwoździem do trumny" było nagranie prezesa Olimpii

W miniony weekend posadę prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej stracił Tomasz Miętkiewicz. Były już prezes został odwołany ze swojego stanowiska za nieprawidłowości, jakie zarzucono mu w związku z organizacją przez niego zeszłorocznej gali 70-lecia W-MZPN. Chodziło m.in. o zakup przez Miętkiewicza ponad tysiąca butelek wódki, które miano serwować podczas jubileuszowej gali. Swój udział w odwołaniu prezesa WM-ZPN mieli także przedstawiciele ZKS Olimpii Elbląg. Prezes Olimpii Paweł Guminiak, odtworzył w trakcie Walnego Zebrania, nagranie obciążające Tomasza Miętkiewicza.

Delegaci na Nadzwyczajne Walne Zebranie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, zarzucili dotychczasowemu prezesowi związku wiele nieprawidłowości. Tomasz Miętkiewicz miał się ich dopuścić przy organizacji Gali Jubileuszowej z okazji 70-lecia W-MZPN, która odbyła się 20 listopada w Olsztynie.

Miętkiewicz, który osobiście zajął się jej organizacją (za co przez kilka miesięcy pobierał dodatkową pensję), przekroczył jej budżet ponad dwukrotnie. Początkowo planowano wydać na galę 100 tys. zł (pieniądze miały pochodzić od sponsorów). Finalnie impreza kosztowała 127 tys. zł więcej (środki te związek musiał dołożyć z własnej kasy). Jednym z najbardziej kompromitujących zarzutów był jednak zakup przez prezesa związku za 38 tys. zł, 1110 butelek wódki, która miała zostać podana na uroczystej gali. Alkohol rozlano do wykonanych na zamówienie butelek m.in. z logo PZPN oraz hasłem „łączy nas piłka” (jak się okazało bez zgody piłkarskiej centrali). Mało tego. W podzięce prezes rozdysponował znajomym firmom i sponsorom gali, niemal cały pakiet biletów na mecze polskiej reprezentacji przekazane od PZPN. Łącznie około 140 wejściówek.

Finał tego był taki, że zarząd W-MZPN zdecydował o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów związku. Te odbyło się 13 lutego i przebiegało w bardzo gorącej atmosferze. Głos w sprawie Tomasza Miętkiewicza zabrał m.in. prezes Olimpii Elbląg Paweł Guminiak, który zaprezentował obciążające prezesa związku nagranie.

Na nagraniu tym słychać pokrętne tłumaczenia Tomasza Miętkiewicza, na pytania zadane przez prezesa Guminiaka w sprawie finansów gali. Miętkiewicz przyznał też, że to on wziął na siebie całą organizację. Nie potrafił uzasadnić poniesionych wydatków. Materiał ten był nagrany jawnie w trakcie posiedzenia zarządu związku

- przekazał nam Łukasz Konończuk, wiceprezes ZKS Olimpia Elbląg.

Rezultatem kilkugodzinnych obrad walnego było głosowanie, w którym za odwołaniem prezesa W-MZPN było 87 delegatów. Przeciwnych było 41 osób. Łącznie w zebraniu uczestniczyło 150 z 247 delegatów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Sprawa nieprawidłowości przy organizacji gali trafi także do prokuratory.

Po tym co usłyszeliśmy na walnym, dobrze się stało, że zarząd W-MZPN zdecydował się ujawnić te nieprawidłowości i zwołać Walne. Tak znaczne nieprawidłowości, jak przekroczenie budżetu, poskutkowały tym, że większość z delegatów podjęła właściwą decyzję w tej sprawie

- uważa  wiceprezes Olimpii Łukasz Konończuk.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%55.6 %44.4


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ ha . ha
  Wtorek, 16.02

  To, ta organizacja sportowa co radny nawoływał do oddania 1% podatku .

 2. 2
  +21
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 16.02

  Czy mam rozumieć że ksiądz nagrywał rozmowy ciekawe czy podobne sytuacje zdarzają się przy konfesjonale?

 3. 3
  +14
  ~ eb
  Wtorek, 16.02

  Jedna wielka porażka!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +5
  ~ ER
  Wtorek, 16.02

  Najgorsze, że największą karą dla niego - jest jego odwołanie. Żadnych konsekwencji prawnych za wydanie kilkuset, nie swoich pieniędzy.

 5. 5
  +9
  ~ cieciorka
  Wtorek, 16.02

  Inna sprawa czy można prosić o info jaką kwota zasila UM w Elblągu czyli my zasilamy budżet klubu stowarzyszenia Olimpia? Tak dla zaspokojenia ciekawości!

 6. 6
  +4
  ~ do@cieciorka
  Wtorek, 16.02

  Droga cieciorko wystarczy wejść na stronę BIP lub zadzwonić do UM . To nie jest żadna tajemnica.

 7. 7
  +10
  ~ delegat
  Wtorek, 16.02

  A panowie Pelc i Burhardt jak Rejtan bronili skompromitowanego Miętkiewicza, chyba liczyli na tą gorzałę, a fe panowie, wstyd i żenada

 8. 8
  --2
  ~ Karabach
  Wtorek, 16.02

  maciorka .Co ty jestes tajnym agentem w fabryce oranzady .Czy na Krakusa kible jedziesz

 9. 9
  +4
  ~ Kapitan Żbik
  Środa, 17.02

  Wszystkie fajnie, ale ksiądz niech się weźmie za pracę w klubie, żeby był awans. Jeśli ie będzie, to razem z Borosem i Konończukiem powinny wyjechać na taczkach,

 10. 10
  +2
  ~ basf
  Środa, 17.02

  do ~ Kat Na Idiotów - czytaj ze zrozumieniem "Materiał ten był nagrany jawnie w trakcie posiedzenia zarządu związku "

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.