Sobota, 18.05.2024, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Polacy ponieśli porażkę, choć walczyli do samego końca! Polska - Brazylia 0:3.

18.06.2014, 21:00:53 Rozmiar tekstu: A A A

Czwarty dzień Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco już za nami. Niestety reprezentacja Polski - ani kobiet, ani mężczyzn - nie zakwalifikowała się do finałowych meczy. Możemy się jednak cieszyć chociaż z tego, że Polacy wygrali pierwszy mecz Mistrzostw.

Początek meczu był bardzo ładny. To Polacy zdobyli pierwszy punkt, z miejsca uzyskując przewagę nad Brazylijczykami. Szybko jednak skończyła się ich dobra passa. Już w 6 minucie meczu nasza drużyna zaczęła przegrywać wynikiem 8:6 dla Brazylijczyków. Potem już było tylko gorzej. Pierwszy set zakończył się 25:19.

W drugim secie to również Polacy wysunęli się na początku na prowadzenie. Wygrywali 2 punktami, Brazylijczycy skutecznie jednak wyrównali wynik, wygląda na to, że doskonale potrafili wyłowić dziury w polskiej obronie. Drużyny do 22 minuty grały bardzo równo, później jednak Polacy stracili przewagę i przegrali set 25:18.

Wszystkie sety wyglądały podobnie - Polacy zaczynali prowadząc, po czym niestety końcówkę przegrywali. Ostatni jednak był najładniejszy. Na początku trzeciego seta Polakom udało sie zdobyć przewagę 4 punktów. Dopiero później ją utracili. Nasza drużyna walczyła do samego końca. W tie-break przegrała ostatecznie 27:25. Kibice do samego finału nie tracili wiary i z zapałem dopingowali polską drużynę.

Podczas meczu kibice mieli możliwość otrzymania pamiątkowej koszulki lub piłki. Były one wystrzeliwane "gumą do ćwiczeń". Po zakończeniu meczu natomiast, tuż obok hali, odbył się pokaz judo. Organizatorzy przypominają również, że niektóre zwycięskie osoby nie odebrały jeszcze nagród z losowania z urny. Lista zwycięzców powieszona jest na tablicy przy punkcie informacyjnym.

Polskim zawodnikom zabrakło niestety nieco doświadczenia i czasu na przygotowanie. Poziomem jednak nie odstawali tak bardzo od swoich przeciwników. Przed nimi jeszcze trochę pracy, ale możemy liczyć na to, że stać ich na więcej i przy najbliższej okazji to właśnie pokażą.