Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Dwa samobóje, niestrzelony karny i kontrowersje. Wigry - Olimpia 3-0

07.09.2013, 19:50:57 Rozmiar tekstu: A A A

Dla gospodarzy było to emocjonujące pełne sprzyjających sytuacji widowisko. Dla Olimpii Elbląg totalna klęska. Wigry Suwałki skorzystały z samobójczych bramek, które strzelili Jacek Czerniewski i Oleg Ichim. Na dodatek grając w przewadze Olimpia pozwoliła rywalom zdobyć drugiego gola. Czarę goryczy przelało niewykorzystanie rzutu karnego przez Rafała Leśniewskiego.

Jednak ta sytuacja miała miejsce przy stanie 3-0 więc i tak nie miała wpływu na rezultat. Ale nie jest w stanie przysłonić tego w jaki sposób Olimpia Elbląg na własne życzenie przegrała spotkanie. Wpływ na tak dotkliwą porażkę miała również sytuacja z niepodyktowanym rzutem karnym dla gości.

Spotkanie rozpoczęło się od niedokładnych akcji obydwu zespołów. Wydawało się, że dobra defensywa Olimpii będzie trudnym orzechem do zgryzienia dla ambitnych gospodarzy, którzy na własnym stadionie są najgroźniejsi. Potrafią wysoko wygrać i wysoko przegrać. Akurat było to pierwsze.

Akcja wydawała się niegroźna. Piłka ze skrzydła obrońcy Adama Pomiana w pole karne i nieatakowany Czerniewski trafia do własnej bramki. Potem więcej było agresji na murawie niż dobrych akcji, które mogły się podobać. We znaki Olimpii dawał się Dawid Makaradze, który akcjami indywidualnymi stwarzał okazje bramkowe dla Wigier. W 43 minucie Aleksandar Atacanković nie wykorzystał prostopadłego podania Nelsona Beccery i sytuacji sam na sam z Aleksiejem Rogaczowem.  Wigry prowadziły grę jednak nie osiągnęły znacznej przewagi w tym spotkaniu.

W drugiej połowie Rogaczow znów musiał bronić w świetnej sytuacji jednak Piotr Karłowicz będąc już tylko z bramkarzem nie zdołał strzelić gola. Olimpia nie stwarzała okazji bramkowych. W 64 minucie czerwona kartka dla Atacankovicia mogła być wodą na młyn dla zawodników trenera Olega Raduszko, która sprzyjałaby atakowaniu bramki rywala. W 70 minucie był przełomowy moment spotkania. W polu karnym w sytuacji sam na sam bramkarz Karol Salik starł się piłkarzem Olimpii jednak sędzia nie podyktował rzutu karnego.  Gdyby wtedy Olimpia zdobyła bramkę to  mogłaby zdobyć punkty. W 73 minucie kombinacyjna akcja Makaradze z Pomianem i gospodarze podwyższyli poprzeczkę Olimpii. W 88 minucie dzieła samozniszczenia dopełnił Oleg Ichim na spółkę z Pawłem Omilianowiczem, który dośrodkował wzdłuż pola karnego jednak tam w zamieszaniu obrońca ekipy Olimpii posłał piłkę do własnej bramki. W 90 minucie sędzia podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Rafał Leśniewski i Wigry zdobyły trzy punkty w tym spotkaniu. Jednak mimo tej przegranej Olimpia zajmuje miejsce w czołówce tabeli w drugiej lidze.

Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg 3-0 (1-0)