Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Concordia pokonana w Łowiczu. Pelikan-Concordia 4:0

04.08.2013, 13:00:36 Rozmiar tekstu: A A A

Concordia Elbląg przegrała drugie spotkanie w tym sezonie. Tym razem lepszy okazał się Pelikan Łowicz, który wygrał z ekipą trenera Arkadiusza Matza 4-0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Adrian Świątek w 31 minucie, Paschal Ekwueme w 36., 51. i Mariusz Solecki w 90. Pelikan był lepszym zespołem, który mógł zdobyć więcej bramek. Zasłużenie zdobył 3 punkty.

To miał być trudny mecz dla Concordii Elbląg i taki był. Zawodnicy trenera Grzegorza Wesołowskiego mieli przewagę i częściej gościli w polu karnym rywala. Gdyby nie bramkarz Hieronim Zoch rezultat mógłby być bardziej niekorzystny. Gospodarze byli faworytem i z tej roli wywiązali się wzorcowo.

Od pierwszych minut Pelikan atakował bramkę gości. Dobrze prezentowali się Mariusz Solecki i Damian Ceglarz, którzy swoim dryblingiem i dośrodkowaniami w pole karne sprawiali sporo problemów obrońcom. W 12 minucie Ceglarz w zamieszaniu przed bramką Zocha strzelił nad poprzeczką. W 15 minucie Solecki znakomicie strzelił z rzutu wolnego jednak świetną interwencją popisał się bramkarz Concordii. Okres przewagi Pelikana trwał kilkanaście minut, potem swoje okazje miał zespół trenera Matza. Najpierw strzał Rafała Lody i piłka powędrowała nad poprzeczką, potem w 23 minucie Jakub Zejglić nie zdołał przejąć podania wzdłuż pola karnego Adriana Olszewskiego. Piłkę wybił Konrad Kowalczyk. To była najlepsza okazja gości. Jednak nie wykorzystali tej sytuacji. Pelikan odpowiedział bramką Świątka w 31 minucie, który przejął podanie Soleckiego i wbiegł między obrońców Concordii i strzałem z 19 metrów zdobył bramkę. Gospodarze poszli za ciosem i w 36 minucie zdobyli drugiego gola. Tym razem Solecki podał do Paschala Ekwueme, który wpakował piłkę do bramki. Concordia mogła przegrywać więcej jednak w 40 minucie w kombinacyjnej akcji Solecki trafił w słupek.

W drugiej połowie Pelikan zdobył dwie bramki. Najpierw już w 51 minucie prostą stratę zawodników gości i zagranie Świątka wykorzystał Ekwueme. W 58 minucie Marcin Martynowicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Następne bramki gospodarzy mogły być dziełem Artura Golańskiego i Świątka, jednak odpowiednio zawodnicy Pelikana byli powstrzymani przez obrońców albo świetnie bronił Zoch. W 90 minucie Mariusz Solecki wykorzystał podanie Michała Admaczyka i zdobył czwartą bramkę dla Pelikana w tych zawodach. Ekipa Concordii zanotowała kiepską inaugurację rozgrywek. Jednak miała dwa trudne spotkania wyjazdowe. Pelikan był zespołem lepszym i zasłużenie wygrał.

Pelikan Łowicz - Concordia Elbląg 4-0 (2-0)