Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Europoseł Karol Karski w Elblągu. „Chodzi o to, żeby elbląski port został uznany za port europejski”

20.05.2024, 18:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Europoseł Karol Karski w Elblągu. „Chodzi o to, żeby elbląski port został uznany za port europejski”
Fot. Agnieszka Klatt

Europoseł Karol Karski przyjechał dziś (20.05.) do Elbląga. - Unia Europejska jest pozytywną organizacją. Staram się działać na rzecz znajdowania tego wszystkiego, co łączy wszystkie 27 państw członkowskich. Jestem przeciwny jeśli któreś państwo członkowskie proponuje rozwiązania, które służą tylko mu kosztem innych państw – mówił Karol Karski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 

 

 

 

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Drugie miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie zajął Karol Karski. - Jarosław Kaczyński wiele lat temu, kiedy był jeszcze Prezydentem Warszawy, powiedział mi, że Polska nie może pozwolić sobie na pozostanie w szarej strefie między Rosją a Niemcami. Musimy wybrać, czy wschód czy zachód. Lepiej być na zachodzie. Wejście do Unii Europejskiej zapewni nam bezpieczeństwo nie tylko militarne, ale i gospodarcze – opowiadał Karol Karski.

 

 


Europoseł przyznał, że często wspomina słowa Jarosława Kaczyńskiego. - Mówił mi – pamiętaj, że po wejściu do Unii musi dbać o nasze interesy. Nikt nam niczego nie da za darmo. To nie jest klub altruistów. Będziemy musieli o wszystko zabiegać. Czasem nawet i walczyć. Ta rozmowa w cztery oczy to dla mnie taki testament europejski Lecha Kaczyńskiego i cały czas się do niego stosuję – podkreślił.
 

 


Port w Elblągu, aby się rozwijać potrzebuje środków finansowych. Komisja Europejska jeszcze ich nie odblokowała. Czy coś się zmieni w tym temacie? - Wielokrotnie na ten temat rozmawiałem z komisarzami, zabierałem głos na komisjach Parlamentu Europejskiego – mówił Karol Karski. - Nowa kadencja Parlamentu Europejskiego będzie zupełnie nową jakością. Tutaj ugrupowania konserwatywne będą miały o wiele większy wpływ na podejmowanie decyzji.
 

 

Chodzi o to, żeby elbląski port został uznany za port europejski, aby to był port nie tylko o randze krajowej, ale żeby został usytuowany w przebiegu europejskim korytarzy transportowych. To odblokuje środki finansowe i da dynamiczny rozwój temu miejscu. Myślę, że jesteśmy u progu tego typu decyzji

 

 

– mówił Karol Karski.

 

 


Europoseł przyznał, że port w Elblągu ma wielki potencjał. - Przekop przez Mierzeję Wiślaną już istnieje. Można dopłynąć, jest bezpośrednie połączenie z elbląskiego portu. Żal marnować coś takiego – dodał. - Jednocześnie nie jest to port leżący przy zachodniej granicy Polski, nie zagraża on interesom portów np. niemieckich, a leży przy granicy wschodniej, a to stwarza wiele możliwości. To pozwala na uznanie tego portu za inwestycję strategiczną, która może służyć także obronności. Łączenie tych wszystkich aspektów jest zasadne. Każdy argument jest dobry, żeby odblokować te środki.

 

 

Parlament Europejski finalnie w tej sprawie decyzji nie podejmuje. Tak jak Parlament krajowy finalnie nie podejmuje wielu decyzji. Ale Parlament Europejski kształtuje pewnego rodzaju ogólne przepisy. Pewne konkretne działania stają się bardziej lub mniej możliwe. Poseł do Parlamentu Europejskiego jest nie tylko legislatorem unijnym (…), ale także jest osobą posiadającą olbrzymi mandat społeczny

 

 

– zaznaczył Karol Karski. 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ anty pis
  Poniedziałek, 20.05

  wezcie sie juz zdelegalizujcie rusko-pisowsko choloto

 2. 2
  +14
  ~ Tańcząc ze śliwką
  Poniedziałek, 20.05

  Ja nadal pytam - czy śliwka Andrzej to już mieszka w Elblągu? Kupił tę nieruchomość co obiecywał w kampanii? Czy to była ściema że się przeprowadza do Elbląga? Czy kłamał w tym temacie?

 3. 3
  +15
  ~ Polexit
  Poniedziałek, 20.05

  A da się tam melexem poganiać?

 4. 4
  +8
  ~ tanczaca ssliwka
  Poniedziałek, 20.05

  przeciez to sciema byla jak wszystko co ta partia robi

 5. 5
  +12
  ~ Dede
  Poniedziałek, 20.05

  No co? Żałujecie chłopu tych kilkuset tysięcy euro? Niech chłop ma! Jakoś te elyty musimy w końcu wyhodować. Skoro nie mamy fabrykantów i magnatów to może chociaż dorobione chłopy zaczną dbać o ten kraj (* i swój majątek). Na razie bowiem sprzedają się niczym portowe kurtyzany za chleb powszedni.

 6. 6
  +1
  ~ Do tańcząc że Śliwka
  Poniedziałek, 20.05

  Zobaczycie jak wasz Michałek nakłamał w kampani... Będziecie mieli pazlotko po Michałkach.

 7. 7
  --10
  ~ POlak
  Poniedziałek, 20.05

  PO Tuska to ruskie trolle.

 8. 8
  +4
  ~ Głos Ludu
  Poniedziałek, 20.05

  Kilka dni temu Elblag miał wątpliwy zaszczyt gościć wielbiciela Rosji, ONR-u i złodzieja okradającego budżet Państwa na 90.000 PLN A. Andruszkiewicza. Tym razem mamy możliwość poznać wybitnego kierowcę rajdowego kierującego pod wpływem alkoholu na Cyprze. Pan Śliwka i Traks solidarnie wspierają tych 2 osobników - Brawo PiS, Brawo Panowie - 0 godności, byle do koryta. Fenomenalni kandydaci.

 9. 9
  +2
  ~ Do anty pis
  Poniedziałek, 20.05

  Jakim trzeba być zmanipulowanym debilem,aby obrażać innych? Dla mnie każdy jest dobry,jeżeli działa dla dobra lokalnego społeczeństwa,bez wzgledu na barwy partyjne.Nie oglądaj tefałenu,bo całkien utracisz szczątki tego co pozostałp,a byłp mózgiem.

 10. 10
  +11
  ~ Obrzydliwe
  Poniedziałek, 20.05

  Dlaczego nie ma relacji z pobytu Protasa , kandydata z miasta , które Elblagowi zabrało status, mozliwosci , prestiż i pieniądze! Nawet Elbląskie PO nie stać na lokalnego kandydata na liscie i promują obcego!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1099510192871