Poniedziałek, 18.01.2021, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Elblągu

30.05.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Elblągu
Fot.Ryszard Biel
Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził dziś (30 maja) budowę Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, a następnie udał się do naszego miasta, by zwiedzić fabrykę Mebli Wójcik. Na spotkanie w Elblągu nie został jednak zaproszony ani włodarz naszego miasta, ani żaden przedstawiciel Urzędu Miejskiego.
 
Dziś, 30 maja, Prezydent Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk odwiedzili miejsce, w którym trwa budowa Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Po tej wizycie Premier przyjechał do Elbląga, by zwiedzić fabrykę Mebli Wójcik przy ul. Mazurskiej.
 
 
Z ogromną radością mogłem obejrzeć jak wygląda proces produkcyjny w firmie Meble Wójcik. W całym województwie warmińsko-mazurskim nasza finansowa tarcza antykryzysowa uratowała już ponad 50 tysięcy firm, przedsiębiorców. Bardzo duża część miejsc pracy, bo aż około 300-400 tysięcy jest tutaj uratowana
 
- zapewniał Mateusz Morawiecki.
 
- Pan prezes firmy opowiadał mi jak wygląda sytuacja firmy. W kwietniu produkcja była zmniejszona o 70 proc., w maju o 50 proc., w czerwcu liczymy, że to będzie 30 proc, a lipiec, sierpień, mamy nadzieję, że nastąpi powrót do stanu sprzed pandemii. To jest również nasz plan na gospodarkę Polski. W kwietniu tąpnięcie było ogromne. W maju już częściowo odrabiamy straty. W czerwcu będzie lepiej niż w maju, a w lipcu będzie lepiej niż w czerwcu, a w sierpniu mam nadzieję, że wrócimy do tych poziomu produkcji, świadczenia usług, a w odcinkach turystycznych będzie wspaniała koniunktura, bo wielu Polaków wybiera się nad polskie morze, jeziora, góry - stwierdził Mateusz Morawiecki.
 
Premier wiele ciepłych słów skierował w kierunku Fabryki Meble Wójcik podając ją za przykład firm, które poradziły sobie w tym trudnym okresie. - Ta firma pokazuje, w jakim iście amerykańskim stylu, od malutkiej firmy, ponad 30 lat temu, urosła do wielkiego przedsiębiorstwa zatrudniającego 1500 pracowników - stwierdził Mateusz Marowiecki. - Chciałbym, abyśmy w przyszłości mogli powiedzieć, że to jest w iście polskim stylu. (...) Aby tak się stało przez ten trudny okres trzeba było ocalić polskie miejsca pracy. Cieszę się, że tutaj mamy kolejny przykład tego, że ta firma w województwie warmińsko-mazurskim postanowiła nie zwalniać pracowników.
 
Cały polski przemysł meblarski to jak podał Premier ok. 200 tys. pracowników. - Cieszę się, że w tym dialogu z rządem polskim przemysł meblarski opowiedział nam, co najbardziej potrzebuje, żeby ocalić miejsca pracy, a teraz, te miejsca pracy tworzyć na nowo. I to robimy w ramach wielkiego programu inwestycyjnego.
 
 
Polska jest potęgą meblarską i my to nasze oczko w głowie, ten sektor gospodarki będziemy na pewno bardzo mocno wspierać, aby przeszedł te najtrudniejsze miesiące, które mam nadzieję już za kilka tygodni będą mógł powiedzieć, że są za nami
 
- przyznał Mateusz Morawiecki.
 
Prezes Zarządu Meble Wójcik Piotr Wójcik podziękował za wsparcie Rządowi oraz pracownikom firmy za wyrozumiałość. - Branża meblarska została bardzo mocno dotknięta kryzysem koronawirusa. Większość firm produkujących na rynku polskim straciło nawet do 90 proc. swoich zamówień. Miesiące kwiecień i maj to były miesiące bardzo potężnych spadków obrotów w naszej branży. Jest to dobry czas, aby podziękować Rządowi za bardzo aktywny dialog i wypracowywanie narzędzi, które umożliwiły przeżycie tego ciężkiego czasu. Dziękuję za dużą cierpliwość, zrozumienie i zaufa nie całej załogi naszej firmy. (...)Wspólnie z nimi mogliśmy przeżyć najgorsze miesiące.
 
 
Handel jest odmrożony. Na razie meble możemy sprzedawać praktycznie w całej Europie, z wyjątkiem południa. Mamy nadzieję, że najgorszy czas jest za nami i będziemy mogli w dalszym ciągu rozwijać nasze firmy
 
- dodał Piotr Wójcik.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Galeria / Morawiecki w fabryce Wójcika ( zdjęć 55 )
Dodano: 2020-05-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ ggg
  Sobota, 30.05

  Prezydent Wróblewski na pewno powiedział rupta co chceta . żebym ja to nie widział

 2. 2
  +17
  ~ kłamczuszek
  Sobota, 30.05

  Jaki premier- takie przywitanie...to chyba logiczne....

 3. 3
  +14
  ~ ~Do Wielki wstyd
  Sobota, 30.05

  NOTORYCZNY KŁAMCA nie jest przełożonym Prezydenta Wróblewskiego. Ponadto skąd włodarze naszego miasta mieli wiedzieć że na ten weekend ordynator w TWORKACH tak szczodrze będzie rozdawał przepustki.

 4. 4
  +14
  ~ Janusz
  Sobota, 30.05

  Do kłamczuszek: Jaki kłamczuszek to i taki tekst😄

 5. 5
  +17
  ~ jan-49
  Sobota, 30.05

  premier zwiedzil fabryke niewolnikow i kanciarza stolarza i zachowal sie jak burak o takiej wizycie informuje wczesniej i zaprasza wlodarzy miasta poslow senatorow a gdzie sie pochowali poslowie partii rzadzacej powinni wspomagac premiera na swoim terenie a widac schowali sie do szafy i tylko kasa sie liczy a nie mieszkancy

 6. 6
  +24
  ~ TWÓJ Kumpel
  Sobota, 30.05

  do - Wielki wstyd - Prezydent nie został zaproszony do takiego Biznesu Wójcika, bo Premier nie życzył sobie Opozycji i tyle w temacie-tak trudno to zrozumieć !

 7. 7
  +11
  ~ Wicie Rozumicie
  Sobota, 30.05

  WW nie zdążył zmienić zbroi motocyklisty na garnitur prezydencki.

 8. 8
  +21
  ~ ale jak to
  Sobota, 30.05

  Premierze to jak to jest? Można było coś osiągnąć przez 30 lat czy tylko przez ostatnie 5? Bo mi się coś nie klei albo Pan Premier nie nadąża za swoimi przemyśleniami

 9. 9
  +21
  ~ Tolek
  Sobota, 30.05

  A po co ten klamca tutaj?

 10. 10
  --9
  ~ Komu dziękować
  Sobota, 30.05

  Komu mamy dziękować za to co się stało z gospodarką? Dziękować za uratowanie firm? Bzdury okropne, pracuje w jednej z elbląskich fabryk mebli i mogę podziękować jedynie co to swojemu lekarzowi za L4 na ten trudny czas, bo gdyby nie to to wysłaliby mnie na urlop bezpłatny... Taka ta tarcza skuteczna i pomocna!! Głosujmy na Krzysztofa Bosaka, tylko on i Konfederacja nas wyciągną z tego bagna podatkowego!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5226290225983