Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Od dziś Michał Missan oficjalnie wiceprezydentem Elbląga. „Decyzje będziemy podejmować wspólnie”

28.02.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś Michał Missan oficjalnie wiceprezydentem Elbląga. „Decyzje będziemy podejmować wspólnie”
Fot. Archiwum redakcji
Od dziś, 28 lutego, Michał Missan jest wiceprezydentem Elbląga. Natomiast Edward Pietrulewicz rozpoczął pracę w Urzędzie Marszałkowskim.
 
Podczas zwołanej dziś konferencji prasowej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski poinformował o oficjalnym powołaniu Michała Missana na stanowisko wiceprezydenta. - Z dniem dzisiejszym powołany na wiceprezydenta Elbląga jest pan Michał Missan, który do tej pory był szefem Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. Bycie wiceprezydentem wyklucza mandat radnego, w związku z tym rezygnacja z niego nastąpiła – mówił.
 
Mandat radnego Koalicji Obywatelskiej przejmie Juliusz Dziewałtowski- Gintowt, który zdobył trzeci wynik w pierwszym okręgu. - Jeśli chodzi o miejsce w komisjach i w prezydium, to zostawiłem tę decyzję Klubowi. Na dziś jest to sprawa otwarta – dodał Michał Missan.
 
 
Dzisiaj formalnie odbyło się powołania na wiceprezydenta. Cieszę się z tego i życzę wiele sukcesów dla nas wszystkich, bo życia miasta jest obszerną materią i pracy na pewno nam nie zabraknie
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Prezydent Elbląga zapowiedział, że nadal będzie dwóch, a nie trzech wiceprezydentów. - Będziemy współpracować w składzie trzyosobowym. Nie zamierzam powoływać trzeciego wiceprezydenta – stwierdził Witold Wróblewski. - Od wczoraj pan Edward Pietrulewicz rozpoczął pracę w samorządzie województwa.
 
Przypomnijmy, że pierwszym wiceprezydentem pozostał Janusz Nowak (SLD).
 
Jak obowiązki zostały rozłożone pomiędzy wiceprezydentami? - Zadania trochę uległy modyfikacji. Ma to związek m.in. z sytuacją, jaka obecnie jest w mieście, dotycząca modelu zaopatrzenia Elbląga w energię cieplną – przyznał Prezydent Elbląga. - Biorąc pod uwagę to, co przed nami, pan Janusz Nowak będzie miał dodatkowe obowiązki w związku z tym Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji oraz Departament Ochrony Środowiska będzie należeć do obowiązków p. Michała Missana.
 
W sumie Michał Missan ma trzymać pieczę nad 6 Departamentami. - Oczywiste dla mnie było, że p. Michał Missan obejmie nadzór nad Departamentem Zdrowia i Spraw Społecznych. Dodatkowo będzie miał w zakresie Departament Świadczeń Rodzinnych, jak również Departament Zamówień Publicznych oraz Departament Innowacji i Informatyki – wymieniał Witold Wróblewski.
 
Janusz Nowak będzie odpowiedzialny za Departament Edukacji, Gospodarki, Inwestycji, Zarządu Dróg, Spraw Obywatelskich. Pozostałe Departamenty zostały pod nadzorem Witolda Wróblewskiego.
 
Jakie plany ma Michał Missan na najbliższe tygodnie? - Na pewno będziemy o nich informować. Dzisiejszy dzień jest dla mnie pełen emocji. Po 23 latach pracy w ratownictwie medyczny rozpoczynam pracę w samorządzie. Cieszę się, że objąłem to stanowisko. Jest to dla mnie możliwość rozwoju zawodowego. Przed nami ciężka praca na rzeczy mieszkańców – zaznaczył Michał Missan.
 
 
Jeśli chodzi o departamenty, którymi się będę zajmował, to najpierw zrobię rekonesans. Osobiście wybiorę się do każdego gabinetu, aby z każdym porozmawiać i zobaczyć, co się dzieje. Sam nie będę podejmować żadnej decyzji. To Prezydent jest szefem i będziemy je podejmowali wspólnie
 
– dodał Michał Missan.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Śmieszek
  Piątek, 28.02

  Bo do tanga trzeba trojga....

 2. 2
  +20
  ~ wicia
  Piątek, 28.02

  Czy to ma znaczyć że PO już całkowicie się uzależniło od KWW PSL-u? Będzie na kogo zwalać, nieprawdaż prezydencie? A z tymi wspólnymi decyzjami to tak na poważnie pan mówisz?

 3. 3
  +6
  ~ Kassandra
  Piątek, 28.02

  Swieżość lizolu szpitalnego - oto nowy trend w UM, poza tym niedługo referendum w sprawie odpoczynku TRIO.

 4. 4
  +8
  ~ kolko
  Piątek, 28.02

  To teraz bedzie super , nowa miotla lepiej zamiata ,.

 5. 5
  +21
  ~ Zdziwienie
  Piątek, 28.02

  ”Sam nie będę podejmować żadnej decyzji„ TP po co taki wiceprezydent, wystarcza dyrektorzy departamentów. To chyba po to powołuje się żeby delegować uprawnienia decyzyjne na wice, tak to jaki sens płacić temu panu????

 6. 6
  +9
  ~ Kim Ir Słupnik
  Piątek, 28.02

  Trzej muszkietrowie w nowej odsłonie walki o tron. A tymczasem leżą w upadłości zarządczej: Bażantarnia, Dolinka, Basen otwarty, ZUO, ZKM, EPWiK, CUP, EPEC, ZKM, UM itd.

 7. 7
  +17
  ~ Ktoś
  Piątek, 28.02

  A może z pięciu wice zatrudnijcie. To działa na wasz wylot z um. Referendum.

 8. 8
  +6
  ~ Obiektywni
  Piątek, 28.02

  Co trzy głowy to nie jedna - w tym przypaku to się nie sprawdza.

 9. 9
  +18
  ~ Anty lewak
  Piątek, 28.02

  Trzech ich było, trzech ich niosło. Jeden kajak, a dwóch wiosło.

 10. 10
  +9
  ~ CzerwonyKapucynek
  Piątek, 28.02

  Bo sztuką nie jest coś zrobić tylko robić i robić ,żeby nie zrobić . Chodzi o to by wybrać materiał drogi ,a słaby firmę drogą ,a ...... Robić byle robić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.