Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jerzy Wcisła został sekretarzem Senatu: To będzie bardzo nerwowa kadencja

14.11.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wcisła został sekretarzem Senatu: To będzie bardzo nerwowa kadencja
Fot. fb.com/SenatorWcisla
W poniedziałek, 11 listopada, Marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki (PO), a wicemarszałkami: Bogdan Borusewicz (PO), Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) oraz Stanisław Karczewski (PiS). Natomiast Jerzy Wcisła (PO) został sekretarzem Senatu X kadencji.
 
Klub Platformy Obywatelskiej ponownie asygnował Jerzego Wcisłę na pełnienie funkcji sekretarza Senatu. - Zawsze panowały takie zasady, że opozycja ma swoich przedstawicieli przy stole prezydialnym – mówił Jerzy Wcisła. - Nie wyobrażałem sobie tego, aby ktoś to mógł zakwestionować.
 
Jerzy Wcisła już podczas pierwszego posiedzenia pełnił funkcję sekretarza. - Bez głosowania wybiera się sekretarza na pierwsze posiedzenie. Klub poprosił mnie, abym tę funkcję pełnił, bo czekały nas ważne głosowania – opowiadał senator PO. - Z tego tytułu automatycznie stałem się kandydatem Koalicji Obywatelskiej na funkcję sekretarza Senatu X kadencji.
 
Z czym wiąże się objęcie funkcji sekretarza? - Z dodatkową pracą – stwierdził Jerzy Wcisła. - Mówiąc najkrócej funkcja sekretarza polega na pomaganiu Marszałkowi w prowadzeniu posiedzeń Senatu. Pilnuję tego, aby kolejność wypowiedzi była dotrzymywana, by senatorowie pilnowali dyscypliny czasowej. To funkcja organizatora posiedzeń Senatu. Współpracuję z pracownikami Kancelarii Senatu i jestem komunikatorem Marszałka z salą obrad.
 
Jerzy Wcisła po raz drugi objął funkcję sekretarza Senatu. Jak bardzo różni się ona od roli Przewodniczącego Rady Miasta, którą Jerzy Wcisłą pełnił w Elblągu?
 
To są podobne funkcje. Rolę sekretarza od Przewodniczącego RM różni to, że ja teraz nie reprezentuje Senatu na zewnątrz, tylko organizuje prace porządku obrad tak, jak to robi Przewodniczący RM podczas sesji. Pod tym względem jest to bardzo podobna funkcja
 
– wyjaśnia Jerzy Wcisła.
 
W jakiej atmosferze przebiegało pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji? - Dla mnie to był jeden z trudniejszych dni. Mieliśmy deklaracje, że senatorowie Platformy Obywatelskiej, senatorowie Lewicy, senatorowie niezależni i senatorowie PSL-u zagłosują za naszym kandydatem na Marszałka, ale do końca nie wiedzieliśmy, czy tak będzie. Niepewne momenty były też przy wyborze wicemarszałków, ale okazało się, że nie udało się Prawu i Sprawiedliwości nikogo „wyjąć” z opozycji chociaż PiS zapowiadał, że wynik głosowania nie jest taki oczywisty. Okazało się jednak, że wygraliśmy.
 
 
Uczestniczyłem w rozmowach razem z obecnym panem Marszałkiem Tomaszem Grodzkim z panem Karczewskim, gdzie zapewniałem go, że będzie miał poparcie senatorów Koalicji Obywatelskiej i tak się stało. Miał ponad 80 głosów przy 48 głosach PiS-u, czyli ok. 40 osób z opozycji poparło go na wicemarszałka. My zachowaliśmy się lojalnie
 
– zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
Jak po pierwszym posiedzeniu Senatu Jerzy Wcisła prognozuje współpracę senatorów w czasie trwania X kadencji? - Obawiam się, że próby zmienienia werdyktu wyborczego na swoją korzyść będą trwały cztery lata. Spodziewam się, że będzie to bardzo nerwowa kadencja. My będziemy dbali o to, żeby skupić się na współpracy merytorycznej, na pokazaniu, że Parlament może procedować zgodnie z oczekiwaniami.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Dzicz
  Czwartek, 14.11

  Wasza radość jest przedwczesne P O i PSL i S L D będziecie blokować ustawy i działać przeciwko nam Polakom doigracie się. Naród jest cierpliwy do czasu. Miejsce buraka jest na polu.

 2. 2
  +11
  ~ kolinskinaprezydenta
  Czwartek, 14.11

  Wyjątkowy nierób ale może mniej będzie go w lokalnych mediach.

 3. 3
  +7
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 14.11

  Ile wynosi dodatek za bycie sekretarzem??? Za tyle marnych srebrników senator Jerzy Wcisła sprzedał ważne sprawy Elbląga. Wybrał lojalność wobec rozpadającej się PO zamiast elblążan. To nic, że za pół góra rok będzie wywrotka w senacie i sekretarzyna pójdzie w odstawką. Nie tak należy rozumieć służbę publiczną. Polityk, który pracuje dla pieniędzy jest najemnikiem, a najemnik wcześniej czy później, a raczej wcześniej staje się szubrawcem

 4. 4
  +14
  ~ Tubylec
  Czwartek, 14.11

  Senat to przechowalnia emerytów. Mam nadzieję że kiedyś ktoś normalny rozwiąże senat i 100 darmozjadow mniej.

 5. 5
  --4
  ~ jan-49
  Czwartek, 14.11

  ej pisiory uwazajcie bo z nerwow zylka wam w d........... peknie i zmienicie meldunek na m1 na debicy z nienawisci i zazdrosci a takze z milosci blizniego bo wam sie wszystko nalezy a szczegolnie przywalic kazdemu kto nie z wami

 6. 6
  +1
  ~ wk...y
  Czwartek, 14.11

  analfabeta sekretarz i debil co zadłużył w ciągu 4 lat szpital w Szczecinie na 90 mln zł.!!!!! i na dodatek sekretarz przekazał wyniki wyborów prasie przed ogłoszeniem wyników członkom senatu!!!!!

 7. 7
  +1
  ~ Elbląg
  Czwartek, 14.11

  Wcisla to zdrajca interesów Elbląga. Mógł dużo zrobić dla Elbląga przechodząc do PIS a wybrał partyjna lojalność wobec Schetyny i Neumanna.

 8. 8
  0
  ~ Jaś Fasola
  Czwartek, 14.11

  Jeszcze na dobre nie zaczął urzędu jako Marszałek Senatu, a już Grodzki ma fotce podniósł ręce do kapitulacji

 9. 9
  +1
  ~ Prawda
  Czwartek, 14.11

  Tyle wasze barany co minusujcie wpisy. PiS i tak rządzić będzie przez następne lata a peowcy won.

 10. 10
  +1
  ~ ferdynand
  Czwartek, 14.11

  znowu on, a redakcja znów go lansuje i po co?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.