Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Sugerowano, że Jerzy Wcisła przejdzie do PiS-u. „To jest bardziej mówienie o swoich życzeniach niż o faktach”

12.11.2019, 14:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sugerowano, że Jerzy Wcisła przejdzie do PiS-u. „To jest bardziej mówienie o swoich życzeniach niż o faktach”
Fot. Archiwum redakcji
Wczoraj, 11 listopada na Twitterze Marka Jakubiaka pojawił się wpis "Co byście powiedzieli, jak by okazało się, że PiS ma większość w Senacie?". Według wp.pl były polityk Kukiz'15 miał na myśli m.in. senatora Koalicji Obywatelskiej i szefa elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Jerzego Wcisłę. Jak całą sytuację skomentował senator z okręgu elbląskiego?
 
Otrzymał Pan propozycję, aby przejść do Klubu PiS?

Nie traktuję poważnie korytarzowych sugestii czy prób wyciągnięcia ode mnie jakiś deklaracji. Ofert, abym przeszedł do Klubu PiS-u albo ofert przejęcia jakiegokolwiek Ministerstwa nie było. I wcale się temu nie dziwie, bo nie dałem żadnego znaku, aby uwiarygodnić takie działania.
 
Jest Pan jednym z tych polityków, którzy wypowiadają się na temat PiS-u ostro i bez ogródek. Nie ukrywa Pan swojej niechęci do tej partii. Do tego od lat jest Pan szefem elbląskich struktur Platformy. Jak Pan sądzi skąd pomysł, żeby podać akurat Pana nazwisko?
 
Nie mam pojęcia czym kierują się osoby, które takie rzeczy piszą. Być może jest to spowodowane tym, że różnego rodzaju sugestie czy pytania mogły się pojawić i któryś z senatorów się pochwalił, że takie pytanie mi zadał i poszło to w świat.
 
A zostało zadane?
 
Oficjalnie żadnej propozycji nie otrzymałem. Nie można traktować poważnie rozmowy na korytarzu i pytania „a może panie senatorze byś przeszedł?”. To jest nieodpowiedzialne, nie mające żadnego umocowania badanie senatorów. Nie traktuję tego poważnie i nie przywiązuję do tego wagi, ale jedynie tu mogę doszukiwać się jakiś związków. Podejrzewam, że wiele osób takie pytanie mogło otrzymać. Z mojej strony sytuacja jest jasna.
 
Czyli nawet jakby przyszła oficjalna propozycja...
 
To nie chcę nic w moim życiu zmieniać. Wiem za jakie poglądy wyborcy mnie wybrali i będę wierny i swoim poglądom i swoim wyborcom.
 
Pan Marek Jakubiak nie wymieniał w swoim wpisie nazwisk. Jak Pan uważa o kim mówił?
 
Marszałek Karczewski ciągle opowiada o tym, że KO nie ma większości w Senacie. Bardzo wiele jego wypowiedzi następnego dnia powinno być prostowane. Myślę, że ten wpis jest pokroju właśnie tych wypowiedzi Marszałka Karczewskiego i innych polityków PiS-u, które powinny być sprostowane. To jest bardziej mówienie o swoich życzeniach niż o faktach. Nie wierzę w to, aby któryś z naszych senatorów zadeklarował przejście na stronę PiS-u.
 
Co Pana zdaniem miało na celu opublikowanie tak postawionego pytania przez pana Marka Jakubiaka?
 
Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość nie po to opóźniało pierwsze posiedzenie Senatu do maksymalnego terminu 1 miesiąca, aby w tym czasie spać. Oni pracują nad tym, by przejąć któregoś z senatorów. To jest ich metoda. Nie mam co do tego wątpliwości, że to nie jest tylko i wyłącznie robienie zamieszania, ale rzeczywista chęć przejęcia władzy nad Senatem.
 
Może być skuteczna czy jest Pan spokojny?
 
Mogę zagwarantować tylko za siebie. Mam nadzieję, że będzie nieskuteczna, ale też wiem, że ludzie mają różne życiorysy, różne sytuacje, a druga strona może szukać różnych sposobów na przekonanie, przestraszenie, spowodowanie, że ktoś zmienił zdanie. Dziś słyszę od naszych senatorów zapewnienie, że nie dadzą się przekupić.
 
Dziś, o godzinie 16:00, w Senacie rozpocznie się pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji.
 
Złożymy ślubowanie, wybierzemy marszałka, wicemarszałków oraz sekretarzy Senatu. Na tym posiedzeniu będę pełnił funkcję sekretarza posiedzenia. Będę pilnował, aby wszystkie procedury związane z wyborem marszałka zostały dochowane. Funkcję tę pełnię z rekomendacji Koalicja Obywatelska. To oznacza, że KO bezgranicznie mi ufa. To powinno zamknąć dyskusję jeśli chodzi o temat mojego przejścia gdziekolwiek.
 
Dziękuję za rozmowę.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Pixel
  Wtorek, 12.11

  Normalnie sensację XX wieku. Proponuje poszukać bardziej elbląskich tematów niż powielać bzdury i ciągle promować Wcisle.

 2. 2
  +17
  ~ Różowa Pantera
  Wtorek, 12.11

  Na przyklad co sądzi o kontroli w Epec?

 3. 3
  +5
  ~ Do psychy
  Wtorek, 12.11

  Pixel ***.....się w ten głupi baniak psycholu

 4. 4
  --7
  ~ eb
  Wtorek, 12.11

  Jurek żagle do góry i płyniemy. Powodzenia

 5. 5
  +5
  ~ Sztorm
  Wtorek, 12.11

  Tylko kapok oby się nie podtopić

 6. 6
  --1
  ~ TWÓJ Kumpel
  Wtorek, 12.11

  Pięknie Panie Senatorze, że nie dał się Pan zwabić tym PIS-arom. T A K T R Z Y M A C. Mam życzenie aby w Senacie była wasza większość i aby była prawdziwa uczciwość i pilnowanie prawa państwa. Dziękuję Panu I KOALICJI OBYWATELSKIEJ ZA WASZĄ GODNĄ POSTAWĘ. ŻYCZĘ P O W O D Z E N I A W SENACIE

 7. 7
  0
  ~ hd
  Wtorek, 12.11

  Ma szansę coś pożytecznego zrobić dla miasta w swoim życiu,to kombinuje.Bierz Pan co Jarosław daje i to szybko,póki się nie rozmyśli.Elbląg czeka na korzystne centralne decyzje.Mało mnie interesuje,w jaki sposób pozyskane.

 8. 8
  +2
  ~ Give me money all
  Wtorek, 12.11

  Każdy ma swoją cenę, po co tryskać takie słowa z ust.

 9. 9
  +4
  ~ Elbląg
  Wtorek, 12.11

  Wcisla wybrał zamiast rozwoju Elbląga wierność Schetynie i totalnej opozycji. Szkoda było głosu na tego gościa.

 10. 10
  --1
  ~ weteran
  Środa, 13.11

  PIS PO jedno zło

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90760397911072