Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Prawa nie złamał, ale skoro opinia publiczna ma inne zdanie"

08.08.2019, 13:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Prawa nie złamał, ale skoro opinia publiczna ma inne zdanie"
fot. Rafał Zambrzycki/sejm.gov.pl

Marek Kuchciński zapowiedział, że w piątek, 9 sierpnia, zamierza złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Głos w sprawie skandalu dotyczącego lotów marszałka zabrał dziś (8 sierpnia) również Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że Kuchciński prawa nie złamał i... wypomniał Donaldowi Tuskowi liczne loty do Gdańska.

Dziś, 8 sierpnia, po południu odbyła się konferencja PiS dotycząca głośniej w ostatnich dniach afery dotyczącej licznych, często rodzinnych, przelotów marszałka Sejmu. W jej trakcie Marek Kuchciński zapowiedział, że w piątek, 9 sierpnia, zamierza złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu.

Podczas mojej działalności nie złamałem prawa, także liczba lotów wywołujących kontrowersje była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości. Przyjąłem model pracy marszałka, który działa nie tylko w Sejmie i Warszawie, ale działa również w kraju i za granicą. Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie, uznałem, że nie będę mógł dłużej pełnić tej funkcji

- powiedział Marek Kuchciński.

W podobnym tonie wypowiadał się Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Pan marszałek nie złamał prawa, nie złamał też istniejących obyczajów. No, ale skoro państwo najwyraźniej mają inne zdanie, przynajmniej bardzo poważna część opinii publicznej, ma inne zdanie, to w związku z tym mogę powiedzieć, iż decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: Słuchać Polaków, służyć Polsce. Uważamy, że skoro wymagamy i budujemy wysokie standardy życia publicznego to, muszą być z tego wyciągane wnioski. Przede wszystkim trzeba słuchać opinii publicznej. Jeśli jednak trzeba słuchać opinii publicznej, to reguły muszą być takie same dla wszystkich

- mówił podczas konferencji.

Prezes PiS uznał, że konferencja w sprawie marszałka to świetna okazja, aby zainteresować opinię publiczną lotami Donalda Tuska, z czasów, gdy ten pełnił funkcję premiera.

Pan Donald Tusk odbył w ciągu sześciu lat i 10 miesięcy urzędowania jako Prezes Rady Ministrów 281 lotów do Gdańska. W tej chwili oczekuje od państwa zainteresowania się tym. Odbył też szereg podróży do krajów egzotycznych, atrakcyjnych turystycznie, ale co do sensu politycznego tych wyjazdów można mieć pewne wątpliwości, no i jeździł tam z żoną

- dodał Jarosław Kaczyński.

Całe oświadczenie lidera partii rządzącej dostępne jest tutaj.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Gdzie wasza pokora
  Czwartek, 08.08

  Uciekli jak szcz...z konferencji.Bali się jakichkolwiek pytań. WSTYDDDDDD!!!!!

 2. 2
  +33
  ~ Wyborca
  Czwartek, 08.08

  Prawa nie złamał.Pewnie wszystkiemu winny Tusk. Pajace i nic wiecej

 3. 3
  +24
  ~ !!!!!
  Czwartek, 08.08

  Ludzie nie głosujcie na nich .To jest wierzchołek góry....

 4. 4
  +1
  ~ Prork Igor
  Czwartek, 08.08

  Słuszna decyzja która tylko pomoże PIsowi w wyborach prawda Sulejuk?

 5. 5
  --9
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 08.08

  Polskie prawo jest nie precyzyjnie opisane , kto może podróżować wspólnie z premierem . Ja uważam na wyjazdy po kraju wystarczy jednoosobowa hulajnoga elektryczna i to własna . A co chodzi o wyjazdy zagraniczne to należy mieć pozwolenie od opozycji jakimi środkami komunikacyjnymi będzie można się rozjeżdżać ,

 6. 6
  --4
  ~ jasnowidz
  Czwartek, 08.08

  Robert Biedroń powiedział teraz zajże wam do d,,,,,y

 7. 7
  +12
  Robert Koliński
  Czwartek, 08.08

  "Zwykły poseł" obsztorcował "drugą osobę w państwie" jak uczniaka i odesłał do kąta - takie rzeczy tylko w "państwie teoretycznym". #pokora #umiar #skromność #PodłaZmiana #15tkaKuchcińskiego

 8. 8
  +14
  ~ Luna
  Czwartek, 08.08

  Pycha kroczy przed upadkiem. Najśmieszniejsze jest to, że Kuchciński cały czas upokarzał opozycję, a Nitrasa w szczególności i obecnie oni jego upokorzyli i zniszczyli (w białych rękawiczkach). Lekcja dla pozostałych "Prawych i Sprawiedliwych".

 9. 9
  +8
  ~ jan-49
  Czwartek, 08.08

  marszlek kuchcinski sam zrezygnowal smiechu warte pare dni tem oglaszal na konferencji ze nie zrezygnuje a nagle zmienil zdanie?poprostu prezes kazal i tyle ale lubia sie powolywac na tuska a moze jeszcze na gierka zero godnosci zero honoru takie prostaki łase na stanowiska a tak dobrze żarło i zdechlo kuchcinski to ludzkie panisko byl

 10. 10
  +10
  ~ Twój email
  Czwartek, 08.08

  To gdzie teraz partia i prezes rzucą Kuchcińskiego? Na jakim froncie przyjdzie mu walczyć? Może jakaś skromna fucha w Orlenie, Miedzi, PKO lub w innej dużej firmie ? Ja osobiście widziałbym go w dyplomacji. Np. ambasador w Nowej Zelandii, RPA lub Argentynie. Dlaczego tam? Bo trzeba tam długo lecieć samolotem a to jak widać pan Marszałek (jeszcze kilka godzin) bardzo lubi !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.