Środa, 18.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Dziś sesja RM. Nad jakimi projektami uchwał będą procedować radni?

24.01.2019, 09:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś sesja RM. Nad jakimi projektami uchwał będą procedować radni?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
REKLAMA

Dziś, 24 stycznia, o godz. 10.00, w Urzędzie Miejskim odbędzie się sesja Rady Miasta. Nad jakimi projektami uchwał będą procedować radni?

 
Sesja rozpocznie się od informacji Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego na temat jego działalności w okresie między sesjami.
 
Porządek obrad dzisiejszej sesji zawiera 13 projektów uchwał. Radni głosować będą m.in. nad projektem uchwały w sprawie określenia stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego Gminy Miasta Elbląg otaz Wieloletnią Prognozą Finansową Miasta na lata 2019-2034.
 
Wiele emocji może wywołać projekt uchwały w sprawie budżetu Miasta na ten rok. Podczas debaty budżetowe radni mieli wiele własnych propozycji, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w 2019 r. Ile z nich zostało uwzględnionych dowiemy się podczas dzisiejszej sesji.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski planuje złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Geperd II transport niskoemisyjny”. Aby to zrobić potrzebuje upoważnienia od radnych. Ta kwestia również znalazła się w porządku obrad.
 
Jest także projekt uchwały dotyczący działek przy ul. Dąbrowskiego. Radni mają zadecydować czy będzie mogło tam powstać osiedle mieszkaniowe.
 
Na tym terenie stanąć mają cztery budynki z minimalnie 52 mieszkaniami (maksymalnie 68) o powierzchni od 37 do 100 m2. - Zamierza się wybudować cztery budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z pełną infrastrukturą w formie przyłączy mediów, wewnętrznych dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, dojść i dojazdów do budynków, placu zabaw oraz terenów zielonych – czytamy w projekcie uchwały.
 
Co dokładnie miałoby znaleźć się na tym terenie? - Cztery budynki o trzech kondygnacjach nadziemnych z podziemnymi garażami wbudowanymi, dojazdy do budynków od strony wschodniej i zachodniej po stronie "zewnętrznej" układu zabudowy, we wnętrzu układu zabudowy przewiduje się wyłącznie komunikację pieszą w postaci dojść do budynków od ulicy Gen. J. Dąbrowskiego oraz od strony dojazdów, teren wokół budynków zagospodarowuje się zielenią, urządza miejsca rekreacji oraz centralne usytuowany plac zabaw dla dzieci na skrzyżowaniu komunikacji pieszej – wymieniono w projekcie uchwały.
 
Dwa Kluby Radnych – Koalicji Obywatelskiej, a także Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziały zorganizowanie briefingów prasowych tuż przed sesją, by z dziennikarzami podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi tematów, jakie będą poruszane podczas sesji. Radni KO z mediami spotkają się dziś o godz. 9.00, radni PiS o 9.30.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ kolo
  Czwartek, 24.01

  A obiekty przy ul. Brzeskiej i Krakusa dla Concordii - poza uchwałą? I co panie Tołwiński /radny PO/ Lekkiej Atletyki w Elblągu nie będzie?

 2. 2
  +6
  ~ wicia
  Czwartek, 24.01

  A najbardziej ciekawy jestem jak radni z PO będą współpracować w ramach koalicji z radnymi z KWW Wróblewskiego? Bo jak można pracować z tzw. zamiennikami / na 7 radnych, 5 to zamiennicy /? Ewenement na skalę naszego kraju.

 3. 3
  +6
  ~ gerwert
  Czwartek, 24.01

  a co z bonifikatą za użytkowanie wieczyste? Wróbel po cichu podniósł opłaty pod koniec 2018 roku, cwaniaczek bo już było po wyborach

 4. 4
  +3
  ~ ferdel
  Czwartek, 24.01

  taaaa, przyjdą, posiedzą, kawki popiją i dzionek im zleci, i dalej nic ne będzie pożytecznego z ich pier.dzenia w stołek

 5. 5
  +2
  ~ Niecierpliwy
  Czwartek, 24.01

  A gdzie zapowiedzi odnośnie ujęcia w budżecie programów wyborczych ?

 6. 6
  --2
  ~ do ~ wicia
  Czwartek, 24.01

  zawiść, zawiść, człowieku jaki ty musisz być smutny, ale zarazem zawistny i zły. Niczego nie nauczyłeś się w ostatnim czasie. Chłopie ty nawet nie głosowałeś na nich, to nie wypowiadaj się, a ja ciesze się, że weszła pani Monika, bo ja na nią głosowałam i chciałam, żeby była, a byłam zła, że jakiś inny wszedł radny, na którego ja nie głosowałam. No i co, czyj radny jest lepszy? Więcej życzliwości, może modlitwy, a nie knucia. Kup książkę poczytaj, wyluzuj, albo pomóż starszym, potrzebującym np. zrobić zakupy, posprzatać.

 7. 7
  0
  ~ kochany władca
  Czwartek, 24.01

  Mamy obniżone stawki za ciepło, wodę, ścieki, śmieci, podatki i zero kosztów za przekształcenie wieczystego we własność. "Rada" przegłosuje wszystko co ukochany nasz prezydent podsunął. On też podpisuje śmieszne pisma podsuwane przez zaufanych. A kiedy Sowicka m-ce? Ten prezydent jest najlepszy i dużo robi. Szkoda, że śnieg nie pada tak jak na południu, bo było by foto z komentarzem jak władca wzrokiem karci płatki śniegu i nadzoruje cięcia że słuchem. Ostatnie super foto z żałobny Adamowiczem.

 8. 8
  +1
  ~ pozdrawiam
  Czwartek, 24.01

  do-do-vicia- żołądkujesz się w swoim stylu, ale to nie ten dyskutant o którym myślisz, choć też ma rację. Drugi, a może czwarty garnitur został radnym w moralnym kww, bo słupy moralne muszą zarabiać na dyrektorskich stołkach i "wyhodować" moralnych, uczciwych następców. Ty też? Postąpiliście słupy zgodnie ze swoim wychowaniem i wartościami więc dlaczego się ciągle żołądkujecie gdy lud was chwali jako wzory wychowawcze. Podziękujcie za dobre słowo i czujecie pogardę wszystkich uśmiechających się do Was w szkole, teatrze, galerii, na ulicy, ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.