Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zaproponowali ludziom od ojca Rydzyka wspólny start w wyborach

08.01.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zaproponowali ludziom od ojca Rydzyka wspólny start w wyborach

"Ruch 11 listopada" czyli partia założona przez kandydata skrajnej prawicy Mariana Kowalskiego proponuje środowisku związanemu z ojcem Tadeuszem Rydzykiem rozmowy na temat wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Politycy kojarzeni z Radiem Maryja mieliby dostać miejsca na listach wyborczych "Ruchu".

 

Ze względu na bardzo podobny stosunek do bezbożnej, globalistycznej, szkodliwej dla Polski Unii Europejskiej oraz ze względu na obstrukcję sądową, na którą napotyka inicjatywa europosła Mirosława Piotrowskiego przy rejestracji partii "Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi", proponujemy środowisku Radia Maryja i Telewizji Trwam rozmowy na temat wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego o – napisał w przesłanym do redakcji WP oświadczeniu Michał Fałek, prezes Ruchu 11 listopada.

 

Partia określa się jako antykomunistyczna i konserwatywna. W programie partii znalazło się hasło 3xP, czyli: "silny Paszport, silny Portfel, nabity pistolet". Jej założycielem i pierwszym prezesem był Marian Kowalski. - Uważam, że ten ruch wypełni pewną lukę polityczną, zwłaszcza jeśli mamy na myśli tę część prawicową, patriotyczną, konserwatywną. Rozpoczynamy nowy marsz niepodległości Polaków! Koniec potępiania za stanie pod blokiem, nazywanie patriotów naziolami. Polska to wielki i dumny naród! - informował prezes partii.

 

Wśród postulatów nowego ugrupowania są m.in. likwidacja ZUS i wprowadzenie emerytury obywatelskiej, oparcie energetyki na polskim węglu, zagwarantowanie Polonii prawa wyboru swoich posłów i senatorów, a także zapewnienie obywatelom prawa do posiadania i noszenia broni oraz "zdecydowanej obrony”.


 
Propozycja partii "Ruch 11 listopada” pojawiła się tuż po informacjach Wirtualnej Polski o kłopotach z rejestracją nowego ugrupowania tworzonego przez współpracowników ojca Tadeusza Rydzyka. 3 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał inicjatorom nowej partii poprawić wniosek rejestracyjny. To już druga taka decyzja w przeciągu ostatniego miesiąca.
- W momencie, kiedy dostaniemy z sądu zarządzenie, to uszczegółowimy wniosek jeszcze raz. Będziemy uzupełniać dokumenty według wskazówek sądu i eliminować błędy aż do skutku– zapewniał w rozmowie z WP europoseł Mirosław Piotrowski, bliski współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka.

 

O nowej inicjatywie współpracowników ojca Tadeusza Rydzyka Wirtualna Polska informowała jako pierwsza. W Prawie i Sprawiedliwości przyjęto ją bardzo chłodno. Według grudniowego sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej" nowa inicjatywa odebrałaby głosy PiS-owi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. PiS zgromadziłoby 34 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska 33,9 proc. Wynik partii o. Rydzyka "Prawdziwa Europa" oscylowałby w granicach 2 proc.

 

Publikacja za zgodą WP

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ redemptorysta
  Wtorek, 08.01

  Maybach dla każdego !

 2. 2
  --14
  ~ jaa
  Wtorek, 08.01

  gość ma łeb na karku nikomu nie kradnie a kasy jak lodu

 3. 3
  +8
  ~ Twój email
  Wtorek, 08.01

  Chłopcy z ferajny zaczynają strzelać do siebie ? Tak to bywa w tego rodzaju "wspólnotach interesów", gdy powstają kontrowersje wokół rozliczeń. To bardzo dobra wiadomość !!! Jeżeli partia Ojca Muchomora zdobędzie więcej mandatów kosztem PiS, tym lepiej. Wtedy zaczną się wewnętrzne spory o sprawy ideologiczne, a społeczeństwo zobaczy prawdziwą, wykrzywioną obłędem, twarz zjednoczonej prawicy (niestety powrócą Macierewicze i Szyszki). Przez jakiś czas będzie gorzej niż teraz, ale może w końcu ci chorzy, podli ludzie zostaną na długo odsunięci od władzy!

 4. 4
  +6
  ~ gfddgh
  Wtorek, 08.01

  Jak możecie poważnie traktować "Ruch 11 listopada". Włączcie sobie na youtube ich filmiki i posłuchajcie co oni chrzanią za głupoty.

 5. 5
  +6
  ~ Nie
  Wtorek, 08.01

  Chyba jest rozgraniczenie polityka i Kościół.

 6. 6
  +7
  ~ Krzys
  Wtorek, 08.01

  On jest jak Kim Dzong Un. Jak nie dostaje to się obnaża.

 7. 7
  +9
  ~ Uta Ranke-Heinemann
  Wtorek, 08.01

  RYDZYK DO UTYLIZACJI!!!! TO SKANDAL i NO-GO NIE TYLKO DLA (POLSKICH) RZYMSKO-KATOLIKÓW, ALE WSZYSTKICH CHRZEŚCIJAN!!!

 8. 8
  +7
  ~ Myslacy
  Środa, 09.01

  Rydzyk ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem co Elbląg z Metropolią...

 9. 9
  --8
  ~ Rumcajs
  Środa, 09.01

  Jak można być tak podłymi ludźmi. Nie można oczerniać człowieka. Ojciec Rydzyk to wspaniały ksiądz i sługa boży.

 10. 10
  0
  ~ J.R.
  Środa, 09.01

  A co ta wiadomość ma wspólnego z informacjami lokalnymi którymi ten portal ma niejako zapisane w tytule.Mało mnie interesuje co powiedział jakiś klecha i co zamierza,od tego są portale ogólnopolskie.Mnie interesuje co zrobi nasz prezydent z brakującymi 100 milionami na oczyszczalnie ścieków i co dalej z cenami ciepła[kiedy będą mniejsze] i o tym powinniście pisać-złapać prezydenta ,,za gardło"" i niech się tłumaczy co dalej zrobi,a dużo naobiecywał. Tak więc drogie Info Elbląg mniej ,, ***ół"" ogólnopolskich,a więcej rzeczowych informacjio naszym mieście!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3327980041504