Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Czyżyk będzie przewodniczył Radzie Miasta a Missan Klubem Radnych PO. Missan: To najlepszy podział ról

20.11.2018, 16:30:57 Rozmiar tekstu: A A A
Czyżyk będzie przewodniczył Radzie Miasta a Missan Klubem Radnych PO. Missan: To najlepszy podział ról
Fot. Archiwum redakcji
Antoni Czyżyk na Przewodniczącego Rady Miasta w Elblągu, a Michał Missan na Przewodniczącego Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej – takich rekomendacji udzieliła wczoraj Rada Powiatowa PO
 
- To, co mnie cieszy i co jest raczej rzadkością w praktykach politycznych to to, że Rada Powiatu w zasadzie tylko zaaprobowała to, co panowie Antoni Czyżyk i Michał Misan uzgodnili między sobą – przyznał Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskich struktur PO. - Panowie na posiedzenie Rady Powiatu przyszli z gotowym projektem z podziałem ról w samorządzie.
 
Biorąc pod uwagę fakt, że między radymi Platformy Obywatelskiej a radnymi KWW Witolda Wróblewskiego ma dojść do koalicji można przyjąć, że objęcie przez Antoniego Czyżyka stanowiska Przewodniczącego Rady Miasta jest tylko formalnością. Oficjalnie ta funkcja ma zostać przyznana podczas pierwszej sesji RM, która odbędzie się w czwartek (22 listopada).
 
 
To wielki zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Dla nas, członków Platformy, najbliższe pięć lat to ważny okres. Chcielibyśmy w tej Radzie budować, a nie rujnować. Budować wspólnie tematy, które dla elblążan będą najważniejsze i w poczuciu odpowiedzialności i w partnerstwie ze wszystkimi ugrupowaniami, które będą w Radzie. Na to liczę jeśli zostanę wybrany głosami radnych na Przewodniczącego
 
– mówił Antoni Czyżyk podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
W kuluarach mówiło się jakoby kandydatem PO na stanowisko Przewodniczącego RM miałby być Michał Missan.
 
Musimy pomyśleć o tym, jak najlepiej podzielić zadania w Radzie Miejskiej. W naszej ocenie jest to najlepszy podział ról
 
– zapewniał Michał Missan.
 
Radni PO zaznaczali, że bardzo ważne jest, aby wszyscy radny ze sobą współpracowali. - Musimy więcej myśleć o mieszkańcach, o rozwoju Elbląga niż o polityce. Chcielibyśmy, aby ta polityka była w innych gabinetach – dodał Antoni Czyżyk. - Liczymy na to, że znajdziemy porozumienie z każdym radnym.
 
Michał Missan, który w wyborach ubiegał się o urząd Prezydenta Elbląga ma ponownie zostać Przewodniczącym Klubu Radnych PO. - W tej kadencji naszą rolą jest budowanie stabilnej większości i pracowanie na rzecz Elbląga. Antoni Czyżyk ma być kandydatem na Przewodniczącego RM, czyli kimś, kto będzie konsolidował środowiska. Moja rola, jeśli zostanę wybranych przez radnych na Przewodniczącego Klubu, jest taka, żeby pilnować, aby w tym wszystkim było jak najwięcej naszego programu wyborczego – mówił Michał Missan.
 
Na których tematach najbardziej zależy radnym PO? - Kluczowym dla rozwoju Elbląga jest budżet, który generuje koszty – mówił Antoni Czyżyk. - W naszych głowach jest to, co powinno znaleźć się w budżecie i o tym będziemy rozmawiali z Prezydentem. Jako Platforma Obywatelska szliśmy do wyborów ze swoim programem i chcielibyśmy, żeby niektóre uzgodnione z panem Prezydentem punkty dla dobra naszego elektoratu również zostały realizowane. Na szczegółowe rozmowy przyjdzie czas.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Jerzy W
  Wtorek, 20.11

  ciekawe czy Czyżyk potwierdzi swoją moc sprawczą na tej funkcji. Czy jednak nie za ciasne horyzonty chłop ma. W/g mnie koalicja Wróbla z PIS miałaby dużo bardziej realne szanse na osiągnięcia i sukcesy niż mariaż ze skompromitowaną PO

 2. 2
  +20
  ~ Ratunek
  Wtorek, 20.11

  Dlatego wzieli Antłana bo choć znowu moda na tańcorow jak za Grzesia ale najmniej skompromitowany i umoczony w chłoptasi z Epecowa ale ogolnie bez owacji z wiedzy o samorządzie

 3. 3
  +21
  ~ sceptyk
  Wtorek, 20.11

  Wzniesienie się ponad partyjne interesy może go przerosnąć zwłaszcza że stoją za ni takie tuzy intelektu jak Wcisła i Ela w laczkach

 4. 4
  +16
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 20.11

  Czyli tak jak mówiłem, a marszałkiem Gustaw Brzezin! No to jest ok. Teraz tylko szybka zmiana w zarządzie Platformy Obywatelskiej przez parlamentarnymi!

 5. 5
  +1
  ~ POlitolog
  Wtorek, 20.11

  To dobra decyzja gwarantujaca harmonijna współprace w Rady z Prezydentem dla dobra Elbląga;) a pislamistom pozostaje hejtowanie na elblaskich forach, i zadławienie sie pianą własnej ścieklizny przez 5 lat;)

 6. 6
  +6
  ~ Mar
  Wtorek, 20.11

  POparańcy wydymani.

 7. 7
  --3
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 20.11

  Gratuluję decyzji. Panie chroń Elbląg od PiS..... Pozdrawiam.

 8. 8
  +14
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 20.11

  Michał to nie są koledzy .

 9. 9
  +13
  ~ Pelen skład
  Wtorek, 20.11

  Za chwile kolejny ekspert od polityki i rządzenia miastem Iwon lub Margaret i mamy tańce, hulanki i swawola i ewentualnue korepertcje z wiedzy o zarządzaniu za darmoche

 10. 10
  +4
  ~ Ole
  Wtorek, 20.11

  To będzie jak było czyli wszystko na olsztyn a Elbląg jak był dymany tak będzie. Ludzie co wy wyprawia cie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2518599033356