Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Od 1 lipca Prezydent będzie zarabiać ponad 10 tys. zł, czyli o 20 proc. mniej niż obecnie

21.06.2018, 07:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
Od 1 lipca Prezydent będzie zarabiać ponad 10 tys. zł, czyli o 20 proc. mniej niż obecnie
Od 1 lipca br. zarobki Prezydenta Elbląga zmaleją o 20 proc. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia włodarza naszego miasta znalazł się w porządku obrad czerwcowej sesji Rady Miasta.
 
19 maja br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, w którym obniżona została kwota maksymalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego Prezydenta Miasta.
 
28 czerwca odbędzie się sesja Rady Miasta. W porządku obrad znalazł się m. in. projekt uchwały dotyczący ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Elbląga.
 
 
Niniejsza uchwała dostosowuje wynagrodzenie zasadnicze prezydenta miasta do nowego – obniżonego wymienionym rozporządzeniem poziomu. W konsekwencji wynagrodzenie zasadnicze prezydenta miasta ulega obniżeniu z 6 200 złotych brutto do 5 000 złotych brutto, tj. o 19,35%
 
- czytamy w projekcie uchwały.
 
 
Nie oznacza to jednak, że Prezydent Elbląga będzie zarabiał 5 tys. zł btutto. Pensja włodarza naszego miasta składa się bowiem z dodatku specjalnego i dodatku za wieloletnią pracę.
 
Od 1 lipca w skład wynagrodzenia Witolda Wróblewskiego będzie wchodzić: wynagrodzenie zasadnicze - 5 tys. zł, dodatek funkcyjny - 2 tys. 100 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 2 tys. 130 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego - 1 tys. zł.
 
W praktyce oznacza to, że Witold Wróblewski od 1 lipca br. zarabiać będzie nie jak do tej pory 12 tys. zł brutto, a 10 tys. 230 zł brutto.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ lukasz
  Czwartek, 21.06

  Myślę , że w regulaminach wynagradzania wystarczy zmienić % dodatku specjalnego z 40 % na 70 % i wyrówna się z nawiązką utracone o 20 % wynagrodzenie zasadnicze. Niestety niektóre przepisy sa tylko pozorne a i tak cwaniacy znajda rozwiązanie aby pobierać wysokie wynagrodzenia . Oczywiście jeżeli osoba zasługuje na taką kaśę winną ja otrzymywać.

 2. 2
  +17
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 21.06

  ...a prezes EPECu wciąż tyle samo...czyli więcej niż Prezydent Elbląga? Teraz rozumiecie dlaczego tak bardzo lansowali wybitnego specjalistę od ciepłej posadki i rano o 7.00 chodzili do Prezydenta parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej?

 3. 3
  --2
  ~ Glowa
  Czwartek, 21.06

  Czemu nikt nie kontroluje wydatków prezydenta ? Podobno strefą kibica kosztowała 150 tyś ??? Puki co...

 4. 4
  +16
  ~ Dp Prorok
  Czwartek, 21.06

  I co najgorsze tych trutni z pacanowa /epecowa trudno się pozbyc, są na etacie zwlaszcza w hejcie internetowym, na szczescie ich szanse na powrot do skubania kasy na cieplych posadkach kurczy się w tempie szybkim , zawsze jednak super szpital przyjazny i otwarty na pacjenta może zapewnić im miejsce pracy i wszyscy będą razem , cala klika

 5. 5
  --2
  ~ PUP SAPERÓW
  Czwartek, 21.06

  A od 1 grudnia prezydent Wróblewski będzie bezrobotny i będzie mógł wziąć się za swoje zdrowie ;-))))))))))))))))))))))))))

 6. 6
  --5
  ~ HvK
  Czwartek, 21.06

  Hehehe wybory z apare miesiecy wiec obnizyl pensje bardziiej swojemu nastepcy niz sobie :D. Czyzby nie wierzył w wygrana.

 7. 7
  +6
  ~ Do: HvK
  Czwartek, 21.06

  Słuchaj jeśli nie jesteś gołodupcem i jesteś pełnoletni to może jakiś zakład publiczny po którym nie tylko stracisz kasę to jeszcze zostanie idiota roku?!

 8. 8
  +5
  ~ Do: PUP SAPEROW
  Czwartek, 21.06

  Słuchaj jeśli nie jesteś gołodupcem i jesteś pełnoletni to może jakiś zakład publiczny po którym nie tylko stracisz kasę to jeszcze zostanie idiota roku?!

 9. 9
  +1
  ~ wiesiu i grupa
  Czwartek, 21.06

  strefa kibica 150 tysięcy zł.? żądam wyjaśnień kto stoi za sprzedażą tej wody piwnej po 8 zł za kubeczek 0,4 l.?

 10. 10
  --1
  ~ księgowa
  Czwartek, 21.06

  Strefa to kosztowała około 250.000 złotych ( diweście pięćdziesiąt tysięcy złotych)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.