Wtorek, 22.01.2019, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kaczyński przedstawi w Elblągu kandydata PiS na Prezydenta Miasta? Wilk: On bardzo chce tu przyjechać

16.05.2018, 13:50:11 Rozmiar tekstu: A A A
Kaczyński przedstawi w Elblągu kandydata PiS na Prezydenta Miasta? Wilk: On bardzo chce tu przyjechać
Fot. Ryszard Biel
28 kwietnia podczas posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński przestawił kandydatów na prezydentów 16 miast wojewódzkich. Kiedy poznamy kandydata PiS na Prezydenta Elbląga?
 
Na początku marca br. w wywiadzie dla info.elblag.pl poseł Jerzy Wilk przyznał, że jest brany pod uwagę, aby ponownie kandydować na stanowisko Prezydenta Elbląga. - Na pewno elblążanie mnie znają. Całe życie tutaj mieszkam i byłem Prezydentem Elbląga, więc zapewne nie będzie problemu, aby mnie rozpoznać. Na pewno nie jestem anonimową postacią. Mam za zadanie zająć się całym województwem i na tym się skupiam. Jeżeli będzie decyzja, że również mam wystartować na Prezydenta w Elblągu to będę do tego się przymierzał. Na razie spokojnie czekam na tę decyzję – mówił w marcu Jerzy Wilk.
 
Kandydata mieliśmy poznać z końcem marca. - Do końca marca będziemy mieli program wojewódzki. Wtedy już reszcie pójdzie łatwiej i szybciej, bo dopiszą swoje elementy. Programy dla poszczególnych miejscowości i powiatów powinny być do końca sierpnia, przed kampanią – mówił w marcu Jerzy Wilk. - Najpóźniej kandydat zostanie podany do końca marca. Może wcześniej, ale koniec marca to bezpieczny termin. Wtedy przedstawimy kandydatów na Prezydentów Elbląga, Olsztyna i Ełku.
 
Tak się jednak nie stało. Minął marzec, kwiecień, a nawet połowa maja i wciąż nie wiadomo czy poseł Jerzy Wilk wytaruje w nadchodzących wyborach prezydenckich. Dziś, podczas zwołanej konferencji prasowej poseł zapewniał, że ta informacja zostanie ogłoszona... z końcem maja.
 
 
Z tego, co wiem decyzje już zapadły. Sytuacja ma wyglądać tak, że w każdym z ważnych miast dla Prawa i Sprawiedliwości,  a takim jest Elbląg, jakaś ważna osobistość przyjedzie i przedstawi kandydata. W związku z tym jestem zobowiązany do dyskrecji. Nie mogę za dużo powiedzieć
 
– mówił Jerzy Wilk.
 
Kto w Elblągu przedstawi kandydata PiS-u?
 
Miał przyjechać prezes Kaczyński, ale w związku z tym, że ma kontuzje... On bardzo chce przyjechać do Elbląga, ale jeśli nie będzie mógł to przyjedzie równie ważna osoba
 
– zaznaczył Jerzy Wilk.
 
 
Poseł przyznał, że PiS planuje wystawić swoich kandydatów w większości miast w powiecie elbląskim. - Nie we wszystkich, ale w większości tak. Proszę mnie nie pytać o szczegóły – dodał Jerzy Wilk. - Teraz po Olsztynie, w którym jest pan Wypij, takimi najważniejszymi miastami jest Elbląg, później Ełk i kolejne miasta.
 
 
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%8.3 %91.7


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +70
  ~ elblążanka
  Środa, 16.05

  Ale czy My tego chcemy, większość chyba nie?

 2. 2
  +85
  ~ @
  Środa, 16.05

  Wszyscy,tylko NIE Wilk!!!!!

 3. 3
  +86
  ~ anty pis
  Środa, 16.05

  Wilk chłopie skończ waść wstydu oszczędź!!!!!

 4. 4
  --33
  ~ Amaro Mio
  Środa, 16.05

  Pora na zmianę pokoleniową. Stare wygi oznaczają stare nierozwiązane problemy. Składajcie propozycje np. Paweł Kowszyński ?

 5. 5
  +44
  ~ fikimiki
  Środa, 16.05

  nie wilku, zmarnowałeś swój czas więc nawet nie próbuj

 6. 6
  +28
  ~ lukasz
  Środa, 16.05

  Czy w zespole Prawa i Sprawiedliwości nie ma młodych energicznych i wykształconych kandydatów na Prezydenta Miasta !!!??? Prezes Kaczyński winien wystawić odświeżony szereg działaczy z PiS. Wilk już był i niczym nie zasłynął. Dajmy szanse innym .

 7. 7
  +46
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Środa, 16.05

  i znowu kwaczynski ktory ma Elblag tam gdzie nie dochodzi slonce przyjedzie przed wyborami zeby nawygadywac bzdur?

 8. 8
  +44
  ~ do Korekto
  Środa, 16.05

  dlaczego nie może przywieźć pan Kaczyński jakiś wniosków, najważniejszy to taki, żeby pan Wilk już więcej nie startował, dostał od Elblążan czerwoną kartkę.

 9. 9
  +17
  ~ Pisowiec
  Środa, 16.05

  Kaczyński powinien wskazać obecnego prezydenta Elbląga, Wróblewskiego. To byłby strzał w dziesiątkę

 10. 10
  +37
  ~ ad
  Środa, 16.05

  Czy w elblaskim PiS nie ma innych politykow, jak tylko ten dziadek Jerzy Wilk, który nadzorowal składanie szczotek w firmie Elsin (firma ta funkcjonowala tylko dzięki dotacjom, a nie dzieki jego zarzadzaniu) ??? Naprawde nie ma juz w tym miescie innch kandydatów... ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.