Sobota, 20.10.2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Kaczyński przedstawi w Elblągu kandydata PiS na Prezydenta Miasta? Wilk: On bardzo chce tu przyjechać

16.05.2018, 13:50:11 Rozmiar tekstu: A A A
Kaczyński przedstawi w Elblągu kandydata PiS na Prezydenta Miasta? Wilk: On bardzo chce tu przyjechać
Fot. Ryszard Biel
28 kwietnia podczas posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński przestawił kandydatów na prezydentów 16 miast wojewódzkich. Kiedy poznamy kandydata PiS na Prezydenta Elbląga?
 
Na początku marca br. w wywiadzie dla info.elblag.pl poseł Jerzy Wilk przyznał, że jest brany pod uwagę, aby ponownie kandydować na stanowisko Prezydenta Elbląga. - Na pewno elblążanie mnie znają. Całe życie tutaj mieszkam i byłem Prezydentem Elbląga, więc zapewne nie będzie problemu, aby mnie rozpoznać. Na pewno nie jestem anonimową postacią. Mam za zadanie zająć się całym województwem i na tym się skupiam. Jeżeli będzie decyzja, że również mam wystartować na Prezydenta w Elblągu to będę do tego się przymierzał. Na razie spokojnie czekam na tę decyzję – mówił w marcu Jerzy Wilk.
 
Kandydata mieliśmy poznać z końcem marca. - Do końca marca będziemy mieli program wojewódzki. Wtedy już reszcie pójdzie łatwiej i szybciej, bo dopiszą swoje elementy. Programy dla poszczególnych miejscowości i powiatów powinny być do końca sierpnia, przed kampanią – mówił w marcu Jerzy Wilk. - Najpóźniej kandydat zostanie podany do końca marca. Może wcześniej, ale koniec marca to bezpieczny termin. Wtedy przedstawimy kandydatów na Prezydentów Elbląga, Olsztyna i Ełku.
 
Tak się jednak nie stało. Minął marzec, kwiecień, a nawet połowa maja i wciąż nie wiadomo czy poseł Jerzy Wilk wytaruje w nadchodzących wyborach prezydenckich. Dziś, podczas zwołanej konferencji prasowej poseł zapewniał, że ta informacja zostanie ogłoszona... z końcem maja.
 
 
Z tego, co wiem decyzje już zapadły. Sytuacja ma wyglądać tak, że w każdym z ważnych miast dla Prawa i Sprawiedliwości,  a takim jest Elbląg, jakaś ważna osobistość przyjedzie i przedstawi kandydata. W związku z tym jestem zobowiązany do dyskrecji. Nie mogę za dużo powiedzieć
 
– mówił Jerzy Wilk.
 
Kto w Elblągu przedstawi kandydata PiS-u?
 
Miał przyjechać prezes Kaczyński, ale w związku z tym, że ma kontuzje... On bardzo chce przyjechać do Elbląga, ale jeśli nie będzie mógł to przyjedzie równie ważna osoba
 
– zaznaczył Jerzy Wilk.
 
 
Poseł przyznał, że PiS planuje wystawić swoich kandydatów w większości miast w powiecie elbląskim. - Nie we wszystkich, ale w większości tak. Proszę mnie nie pytać o szczegóły – dodał Jerzy Wilk. - Teraz po Olsztynie, w którym jest pan Wypij, takimi najważniejszymi miastami jest Elbląg, później Ełk i kolejne miasta.
 
 
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%8.3 %91.7


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +70
  ~ elblążanka
  Środa, 16.05

  Ale czy My tego chcemy, większość chyba nie?

 2. 2
  +85
  ~ @
  Środa, 16.05

  Wszyscy,tylko NIE Wilk!!!!!

 3. 3
  +86
  ~ anty pis
  Środa, 16.05

  Wilk chłopie skończ waść wstydu oszczędź!!!!!

 4. 4
  --33
  ~ Amaro Mio
  Środa, 16.05

  Pora na zmianę pokoleniową. Stare wygi oznaczają stare nierozwiązane problemy. Składajcie propozycje np. Paweł Kowszyński ?

 5. 5
  +44
  ~ fikimiki
  Środa, 16.05

  nie wilku, zmarnowałeś swój czas więc nawet nie próbuj

 6. 6
  +28
  ~ lukasz
  Środa, 16.05

  Czy w zespole Prawa i Sprawiedliwości nie ma młodych energicznych i wykształconych kandydatów na Prezydenta Miasta !!!??? Prezes Kaczyński winien wystawić odświeżony szereg działaczy z PiS. Wilk już był i niczym nie zasłynął. Dajmy szanse innym .

 7. 7
  +46
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Środa, 16.05

  i znowu kwaczynski ktory ma Elblag tam gdzie nie dochodzi slonce przyjedzie przed wyborami zeby nawygadywac bzdur?

 8. 8
  +44
  ~ do Korekto
  Środa, 16.05

  dlaczego nie może przywieźć pan Kaczyński jakiś wniosków, najważniejszy to taki, żeby pan Wilk już więcej nie startował, dostał od Elblążan czerwoną kartkę.

 9. 9
  +17
  ~ Pisowiec
  Środa, 16.05

  Kaczyński powinien wskazać obecnego prezydenta Elbląga, Wróblewskiego. To byłby strzał w dziesiątkę

 10. 10
  +37
  ~ ad
  Środa, 16.05

  Czy w elblaskim PiS nie ma innych politykow, jak tylko ten dziadek Jerzy Wilk, który nadzorowal składanie szczotek w firmie Elsin (firma ta funkcjonowala tylko dzięki dotacjom, a nie dzieki jego zarzadzaniu) ??? Naprawde nie ma juz w tym miescie innch kandydatów... ?

 11. 11
  +37
  ~ Fantom
  Środa, 16.05

  Przecież od tych przepoconych starych dziadów to miasto się uplynni , litości dla resztki elblążan ktorym przyszlo żyć w tej miejskiej wsi

 12. 12
  --37
  ~ kibic
  Środa, 16.05

  Pan Traks jest znakomitym kandydatem młody, dynamiczny, bezkompromisowy i przy tym doświadczony

 13. 13
  +12
  ~ trzymiem kciuki
  Środa, 16.05

  Pon prezes przywiezie prezydęta w teczce. Byłbym niewysłowienie szczęśliwy gdyby był ta pon Krasulski

 14. 14
  --35
  ~ inżynier 16500zł/mies
  Środa, 16.05

  nie mogę się doczekać, aż Szanowny Pan Jerzy Wilk, specjalnie z wielkich, wróci do tego miasta i będzie nim rządził, wtedy wszystko będzie lepiej. wszystkie inwestycje, które teraz są kończone były zaplanowane i rozpoczęte przez Szanownego Pana Jerzego Wilka. dzięki Szanownemu Panowi Jerzemu Wilkowi posiadamy dobry budżet miasta, zdołał on naprawić bagno bo odwołanym prezydencie nowaczyku. MOI MILI GŁOSOWAĆ NA SZANOWNEGO PANA JERZEGO WILKA. a POlaki będą minusować xD dawać armia POlaków

 15. 15
  +23
  ~ Twój email
  Środa, 16.05

  Najpierw zapytałbym Pana posła czy wie w JAKIM mieście zamierza kandydować ? W stanie Kansas ( dla Pana posła USA) jest miasteczko o podobnie brzmiącej nazwie. Jego kolega koalicyjny Patryk, chciał dla tego przykładu zostać prezydentem Pragi czeskiej. Czy jak ewentualnie zostałby (p)REZYDENTEM to czekają nas zmiany jak za PRL? Czyli pomnikomania, ulice, szkoły, place z nazwiskami "ofiar" smoleńskich? PiS ma bardzo słabe kadry skoro wystawia takich kandydatów. Kolejne mierne ale wierne marionetki władzy. „Skarb narodowy” przypadek (J.K.) wie oczywiście lepiej kto w dalekim Elblągu powinien zostać kandydatem ? Żenada ! Oby polegli z kretesem w wyborach, bo jak nie to będzie to czas na rozkradanie funduszy samorządowych !

 16. 16
  +17
  ~ dyzio marzyciel
  Środa, 16.05

  Jak zalatwi,ze Elblag stanie sie znowu miastem wojewodzkim,to sie skusze i zaglosuje na niego.W przeciwnym razie nie ma szans.Chyba szuwarowo-bagienny Olsztyn juz wyszedl z koziej d...py przez 20 lat.

 17. 17
  +38
  ~ Alik
  Środa, 16.05

  Jako poseł nie błysnął, całkowicie był nie widoczny.

 18. 18
  --17
  ~ mieszkaniec
  Środa, 16.05

  Jak widać Elbląg był i jest miastem o poglądach komunistycznych .Opowiadają kupcy na rynku ,że prezydentem będzie osoba z ameryki , bogata ,rozrzutna nie będzie kazała pracować , ale nie będzie wolno manifestować na ulicach i to na pewno nie wszystkim się spodoba .

 19. 19
  +22
  ~ za likwidatorem w szambo
  Środa, 16.05

  Jurek, ty się chłopie nie pitol tyko wal na ten fotel wg autorskiego programu: "ja tam qrwa idę na 5 lat". Idź , a po cóż ci "ważna osoba" jako niańka - "cały" Elbląg będzie głosował na ciebie, "qrwa". A do komunii chodzisz? Bo może biskup by ciebie pokropił. A co na to towarzysz pruszak? Tak się stara, łże, łamie prawo, organizuje biegi, nazwa wiaduktu mu się nie podoba. I co, ty jurek "idziesz tam qrwa na pięć lat"? Wybierzcie go i ich, a będziecie wyjeżdżać w jeszcze większym pośpiechu.

 20. 20
  +31
  ~ wiaderko, taczka i łopatką w
  Środa, 16.05

  Jurek, a jako wzięty likwidator miejsc pracy dla niepełnosrawnych zapewne odwiedziłeś koczujących niepełnosprawnych w sejmie. Co, nie? Boisz się niepełnosrawnego prezesa? Racja , nigdy nie podejrzewałem cię że masz nabiał. Cóż , troska o koryto pozostawiła tylko zwis ozdobny męski. Poważnie jurek, chcesz to ratuszowe koryto? Nie lepsza jest funkcja niemowy sejmowego? Poznałeś nowe słowa, nauczysz się ich znaczenia, a w Elblągu niech przegra pruszak alo lleonard , też niemowa.

 21. 21
  +19
  ~ Kto kto
  Środa, 16.05

  Najpierw rządamy odpowiedzi czemu PiS tak popiera olsztyn. Elblązanie wybrali w referendum PiS i takie dostali podziękowanie 1eala.kada na tramwaje od PiS dla olsztyna, 32 mln a dla Elbląga wala.

 22. 22
  +25
  ~ Antoni
  Środa, 16.05

  A kaczyniak w lektyce wjedzie do Elblaga czy jak Klepoatra na sfinksie?i a kto Bedzie eskortowal? Ktory z namaszczonych kandydatow Bedzie wnosil. Prezesa?

 23. 23
  +18
  ~ jan-49
  Środa, 16.05

  zobaczcie jak sie wyowsil gajerek jak sie patrzy spasl sie z poselskim pensyjki ale w glowie pustki co zdzialal w sejmie kompletnie nic zero pomyslow na poprawe zycia w elblagu a teraz mu sie marzy prezydentura ciekawe co na to mieszkancy juz raz byl prezydentem i calkowita klapa nadaje sie na likwidatora czegos takiego jak elsin

 24. 24
  +13
  ~ pytam się
  Środa, 16.05

  "Mam za zadanie zająć się całym województwem i na tym się skupiam", ale na czym. Czy organizowanie kandydatów dla szczebla samorządowego to wchodzi w zakres pracy posła?

 25. 25
  +10
  ~ tadek
  Środa, 16.05

  Ja tu czuje jakis sPISek.Juz jeden byl taki z duzymi oczami,tylko na powazniejszym stanowisku i nic dobrego nie zrobil dla kraju.

 26. 26
  +18
  ~ Wajda
  Środa, 16.05

  Ja go biore do spektaklu Czerwony kapturek.Nazwisko do roli juz ma,a i wyglad pierwszorzedny.

 27. 27
  --33
  ~ mieszkaniec
  Środa, 16.05

  Widać ,że jest nagonka na Wilka .Zorganizowana i perfidna .Wróbel tym steruje .

 28. 28
  +23
  ~ ja to widzę
  Środa, 16.05

  ~mieszkaniec - tobie jebnęło. Kto nagania wilka? Sam się nagnał przed obiektyw Rysia. Ktoś trzyma kufę wilka do foto? Sam judaszowskim wzrokiem przegląda karty do głosowanie. Za tym basiorem tylko fałszywe foto młodszego o 40 lat basiora. Więc kto go nagania? Sam udaje psa aby dostać ochłap a nie po kufie.

 29. 29
  +21
  ~ do mieszkaniec
  Środa, 16.05

  A ty czego mieszkancem jestes,ze tak bronisz Wilka? Bo na pewno nie Elblaga.Nic dla tego miasta nie zrobil przez swoja kadencje i nie tylko i nie ma tu co szukac.Ludzie popedzili POpaprancow,popedza i PISiorow.Dla mnie kandydat moze byc z KCPZPR,byle dbal o miasto i ich mieszkancow,a nie siedzial bezczynnie i jedynie pieknie gadal obiecujac zlote gory.

 30. 30
  +22
  ~ ad
  Środa, 16.05

  Kaczyński to niech jedzie lepiej do Sejmu do opiekunów osób niepelnosprawnych, z nimi lepiej niech sie spotka... "On bardzo chce przyjechać do Elbląga, ale jeśli nie będzie mógł to przyjedzie równie ważna osoba..."" - czyli kto...?, moze sam Ojciec Rydzyk Nas odwiedzi....

 31. 31
  +20
  ~ ad
  Środa, 16.05

  Kaczyński to niech jedzie lepiej do Sejmu do opiekunów osób niepelnosprawnych, z nimi lepiej niech sie spotka... "On bardzo chce przyjechać do Elbląga, ale jeśli nie będzie mógł to przyjedzie równie ważna osoba..."" - czyli kto...?, moze sam Ojciec Rydzyk Nas odwiedzi....

 32. 32
  +20
  ~ wyborca
  Środa, 16.05

  Była premier pani Szydło na spotkaniu z mieszkańcami powiedziała, że 500+ jest i będzie, że żadne ugrupowanie nie podejmie się tego, żeby to ludziom zabrać. Wiadomo dlaczego, bo to są głosy, dlatego wyborcy nie muszą się odwdzięczać PIS. Już po prostu nie musimy głosować na PIS, teraz mamy szanse na zmiany i to mnie cieszy.Mam nadzieję , że wyborcy są świadomi tego i w Elblągu nastąpią dogłębne zmiany.

 33. 33
  +10
  ~ do wyborca
  Środa, 16.05

  Wlasnie za te 500+ z nimi pojada,bo patoli nikt nie bedzie finansowal-albo na kazde dziecko,albo na zadne.Ich sprawiedliwosc jest tylko w nazwie,a jej formula im tylko znana.Pomimo tego nie licz na to,ze PO powroci do gry.

 34. 34
  +12
  ~ przyrodnik
  Środa, 16.05

  W środowisku wilków to nie wilk decyduje ale wadera czyli samica alfa, jak ktoś się nie zgadza niech obejrzy fotoreportaż z pogrzebu b. prezydenta Józefa Gburzyńskiego

 35. 35
  +18
  ~ mysliwy
  Środa, 16.05

  Wystraczy porownac to picerowane foto z tym co siedzi za mikrofonem, zeby sobie uswiadomic poziom wiarygodnsci wilka.

 36. 36
  +12
  ~ ciekawe
  Środa, 16.05

  Na innej stronie ktoś napisał taki komentarz, że Kaczyński przyjedzie na Mierzeję z łopatą i zacznie kopać. Mam tylko nadzieje , że nazewnictwa nie będzie nadawał, bo przecież to dopiero jak budowa będzie zakończona.

 37. 37
  +16
  ~ jak traktorzysta z PGR
  Czwartek, 17.05

  On, ten wilk, nie ma programu dla miasta, a jedynie radość z tego, że kaczyński go przedstawi. Sam twierdzi, że mieszkańcy go znają, więc po co ten kaczyński? W wieku wilka pewnie już nie staje (pomysłu i wiary w zwycięstwo) więc jakikolwiek syndrom orgazmu rozpala marzenia. Kaczor podobno lubi... . Jeżeli kaczyński "przyjedzie" (nie ma prawa jazdy i raczej go przywiozą jak drób) to po to aby "przekopowi" nadać imię twórcy polskiej floty morskiej, lecha wawelskiego. Ulice Jana Z Kolna zostaną skaczyzowane. Ten wilk aż powiększył wytrzeszcz i radośnie informuje "prezes mnie przedstawi". To w przedszkolu ma sens, ale stary facet i taki poziom. A gały już mu weszły na schody ratusza. Już był w ogródku,... . Boże , chroń to miasto.

 38. 38
  +4
  ~ vvvvvvvv
  Czwartek, 17.05

  Do lukasz-odpowiadam Ci-nie ma.

 39. 39
  +3
  ~ Do Amore Mio
  Czwartek, 17.05

  Nie drwij publicznie z czlowieka bo to noe wypada

 40. 40
  +9
  ~ dafd
  Czwartek, 17.05

  Ale my jego nie chcemy.

 41. 41
  +3
  ~ młody wyborca
  Czwartek, 17.05

  Z tego co pamiętam to Kowszyński do UM trafił prosto z prosektorium po śmierci jego konkurenta z pis-to jest bbb dobra kandydatura-ORYGINALNA.DRAMAT...

 42. 42
  +14
  ~ Twój podpis
  Czwartek, 17.05

  Nosil Wilk razy kilka ,poniesli i Wilka...To najgorsza z najgorszych kandydatur dla miasta.

 43. 43
  +10
  ~ Twój podpis
  Czwartek, 17.05

  A i jeszcze jedna uwaga.Zauwazcie panstwo na zdjecie promujace kandydata.Czy Wy rowniez macie wrazenie ze na tym bilbordzie Jerzy Wilk jest 20 lat mlodszy???To ma byc ,,prawda obrazu"???

 44. 44
  +8
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 17.05

  Towarzysz I Sekretarz bardzo chce przyjechać, a Wilku pragnie zostać jego pomazańcem na elbląskiej ziemi.

 45. 45
  --10
  ~ wyborca
  Czwartek, 17.05

  bron Boże Wilk!! lepiej pan Pruszak!!!!

 46. 46
  +10
  ~ beznadziejny przypadek
  Czwartek, 17.05

  ~wyborco, tobie nie jebnęło tylko solidnie jebło. Tylko nie wiem w co, bo głowy to ty nie masz. Ani wilk , ani towarzysz prusak, ani żaden pokręcony pissman. Obłuda i hipokryzja bije od nich codziennie. Dość faryzeuszy i fascynatów "władzy" a nie pracy. A ciebie wyborco nawet weterynarz nie wyleczy.

 47. 47
  +14
  ~ elblążanin
  Czwartek, 17.05

  Ale elblążanie nie chcą go tu oglądać.

 48. 48
  +13
  ~ Hegemonka Hetmańska
  Czwartek, 17.05

  Odczepcie się od Wilka - żona jemu kazała to gada. Taki sam maczo jak Krasulski. Obaj to maciussie za tłustą kasę. Krasulski to synalkowi załatwił posadę dyrektorską w Olsztynie. Wilk jedynie żonce stołek przy nieistniejącym przekopie. Też mi konkurenci - specjaliści od Grudnia 70.

 49. 49
  +12
  ~ won z kartoflem !
  Czwartek, 17.05

  Odpier.ol się kartoflu od porządnego miasta Elbląga !

 50. 50
  0
  ~ ulala
  Poniedziałek, 21.05

  Wilk, pomimo garnituru, dalej wygląda jak worek kartofli.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.