Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Politycy PO powiązani z Rosjanami? Senator Wcisła do Ministra Gróbarczyka: Oczekuję przeprosin za ohydne oskarżenia

14.05.2018, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Politycy PO powiązani z Rosjanami? Senator Wcisła do Ministra Gróbarczyka: Oczekuję przeprosin za ohydne oskarżenia
Fot. Archiwum redakcji
Grzegorz Witkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zasugerował, zdaniem senatora Jerzego Wcisły, iż „politycy Platformy Obywatelskiej są powiązani z Rosjanami, których celem jest zatrzymanie budowy Kanału przez Mierzeję'. Senator wystosował pismo do ministra Marka Gróbarczyka z prośbą o wyjaśnienia i podanie źródeł uzasadniających publiczne podawanie takich informacji.
 
Chodziło o wypowiedź z dnia 13 kwietnia br. - Telewizja Polska, w głównym wydaniu „Wiadomości”, w I programie, w czasie największej oglądalności wyemitowała informację nt. kontrowersyjnych opinii w sprawie kanału przez Mierzeję. Komentujący ten fakt podsekretarz stanu Grzegorz Witkowski zasugerował, że politycy Platformy Obywatelskiej, wypowiadający się krytycznie o działaniach Rządu RP w zakresie przygotowania inwestycji budowy kanału przez Mierzeję „grają” z Kremlem. Ta wypowiedź jednoznacznie sugeruje, że przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej posiada wiedzę o tym, że istnieją powiązania polityków PO z Rosjanami, których celem jest zatrzymanie budowy kanału przez Mierzeję- stwierdził Jerzy Wcisła.
 
Senator wystosował pismo do Ministra Marka Gróbarczyka. - Oczekuję od Pana Ministra wyjaśnień oraz informacji o tym, jakie dowody ma polski Rząd, by twierdzić, że Rosja podejmuje działania, które mają przeszkodzić w budowie kanału przez Mierzeję. I że w tych działaniach wykorzystuje polskie środowiska: polityków, samorządowców i ekologów-zaznaczył w piśmie senator. - Ekologów dodaję dlatego, że 12 października 2016 roku także Pan Minister poinformował w Elblągu, że posiadł wiedzę od „niższego szczebla” o tym, że Rosja będzie wykorzystywać w swych protestach właśnie ekologów. Niestety, na zadane wówczas Panu pytanie o źródło tej wiedzy, nie udzielił mi Pan odpowiedzi.
 
Senator zaznaczył, że jest zwolennikiem budowy Kanału przez Mierzeję Wiślaną. - Mimo to, bardzo krytycznie oceniam działania Rządu w tej sprawie, dostrzegając w nich groźbę niezrealizowania tej inwestycji. Podejrzewam, że ten obraźliwy, wręcz podły manewr propagandowy z utożsamianiem krytyków działań Rządu z wysługiwaniem się „Kremlowi” ma na celu „przygotowanie” opinii publicznej do wskazania potencjalnie „winnych” tego, że ta – w moim mniemaniu – źle prowadzona inwestycja zakończy się fiaskiem- podkreśli Jerzy Wcisła.
 
Czego oczekuje senator?
 
Niezależnie od tego, jak Pan Minister ocenia moje i polityków Platformy Obywatelskiej dokonania na rzecz zrealizowania budowy kanału przez Mierzeję oczekuję jednoznacznych informacji z sprawie wiedzy ministerstwa o działaniach Rosji przeciwko budowie kanału przez Mierzeję i wykorzystywaniu w tych działaniach polskich polityków, samorządowców i ekologów. A jeśli Minister nie posiada takich informacji, oczekuję sprostowania i przeprosin za ohydne oskarżenia
 
– dodał Jerzy Wcisła.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Senator Truso
  Poniedziałek, 14.05

  Rosjanie nie mają monopolu. Senator Wcisła powiązany z zaprzaństwem. Zatem z każdym kto jest przeciwko Polsce.

 2. 2
  +17
  ~ elblążnka
  Poniedziałek, 14.05

  A co Nas to obchodzi, zrobią wszystko tylko, żeby się pokazać. Panie senatorze to jak to było z Kopernik ?

 3. 3
  +17
  ~ xcccv
  Poniedziałek, 14.05

  a ten lanser Wcisła znów musiał się pokazać, leniwiec i nierób, weź się Wcisła schowaj i przestań pokazywać swoją facjate, my Elblążanie mamy ciebie dość i Protasa również Zrozumcie to.!!!!

 4. 4
  +1
  ~ Fan Gargamela
  Poniedziałek, 14.05

  Przekop nigdy nie powstanie!

 5. 5
  --16
  ~ awa
  Poniedziałek, 14.05

  Panie Senatorze, ma Pan mój głos

 6. 6
  +19
  ~ Fakty
  Poniedziałek, 14.05

  Faktem jest że członkowie PO donoszą na swój kraj gdzie tylko mogą, więc nikt by nie był zdziwiony ;D

 7. 7
  --18
  ~ jaa
  Poniedziałek, 14.05

  Brawo!!! Konkretny polityk

 8. 8
  +18
  ~ Maze
  Poniedziałek, 14.05

  Taki z niego polityk jak z koziej d...y trąba

 9. 9
  --18
  ~ elblazanin/nka
  Poniedziałek, 14.05

  Senatorze Wcisla,prosze sie nie przejmowac tym hejtem.Normalni,prawi,uczciwi ludzie ktorzy kochaja Elblag oraz swoj kraj jakim jest Polska nie uczestnicza w hejcie i w komentarzach tylko spokojnie czekaja na wybory a tam przy urnach elblazanie pokaza ,,aut z polityki" PiSowi.Pisowscy hejterzy szczekaja codziennie a niech szczekaja...Pozdrawiamy bardzo serdecznie.

 10. 10
  +17
  ~ Odwagi
  Poniedziałek, 14.05

  Senatorze proszę się nie przejmować obrzydzeniem jakie żywimy do posłów PO. Jest przecież w pełni zasłużone

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2333810329437