Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Spotkanie parlamentarzystów z elbląskimi przedsiębiorcami

23.03.2018, 14:00:46 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie parlamentarzystów z elbląskimi przedsiębiorcami
Fot. Ryszard Biel

Do małych i średnich przedsiębiorstw, z Elbląga i regionu, adresowane było spotkanie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej, które odbyło się w połowie marca w Elbląskim Parku Technologicznym.


Gospodarzami byli: senator Jerzy Wcisła, poseł na Sejm Cezary Grabarczyk – Minister Infrastruktury w latach 2007-2011, Jan Grabiec – wiceminister administracji i cyfryzacji (2015 r.) oraz Michał Missan – przewodniczący Klubu Radnych PO Rady Miejskiej w Elblągu.


Spotkanie miało charakter swobodnej rozmowy z przedsiębiorcami.

- Uczestnicy pytali przede wszystkim czy PO ma program związany ze wsparciem rozwoju przedsiębiorstw w Polsce – mówi senator Jerzy Wcisła. – Wykazaliśmy, że Platforma Obywatelska zawsze była sprzymierzeńcem rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Ten sektor jest dzisiaj silną stroną polskiej gospodarki, ale także samorządów, bo rozwój przedsiębiorczości łączył się zawsze z polityką decentralizacji, która jest podstawą różnych forma aktywizacji gospodarki, także na szczeblu samorządów.  

Cezary Grabarczyk podkreślił, że w czasach PO, mimo iż był to okres światowego kryzysu gospodarczego, poziom inwestycji w Polsce był na wiele wyższym poziomie niż obecnie, co stymulowało rozwój wielu firm, które dzisiaj zdobywają rynki na całym świecie.


- Gospodarka jest bardzo czuła na stosowanie wolności i likwidacji wszelkich zmian gospodarki nakazowej – dodał Jan Grabiec.

Michał Missan skupił się na budowanym programie PO w Elblągu, który zakłada wykorzystanie elbląskiego potencjału, uwarunkowań wynikających z położenia naszego miasta, w tym kierunków, które w ostatnich latach dokonywano dużych inwestycji.

- Podczas spotkania usłyszeliśmy wiele cennych uwag od przedsiębiorców małych i średnich firm. Dziękujemy za obecność i ciekawą dyskusję – podkreślił senator Jerzy Wcisła.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ pol
  Piątek, 23.03

  Zabawne to co widzę na zdjęciu.

 2. 2
  +22
  ~ hahaha
  Piątek, 23.03

  nie brałem udziału bo myślałem, że nie będzie wolnych miejsc

 3. 3
  +25
  ~ Tygrys.
  Piątek, 23.03

  Knuli jak ZBK sprywatyzować , co lepszą kamienice kupić lokatorów wyrzucić, zlikwidować Elbląskie Tramwaje , złom sprzedać a zajezdnie deweloperce za grosze odać .

 4. 4
  +20
  ~ patrzę i mi wstyd (za co)?
  Piątek, 23.03

  Sala zapełniona z przystawkami jak na "spotkaniach" każdej elbląskiej partii. Obudziliście się? Dzisiaj, przed wyborami, pokażcie efekt 4-letniej pracy, a nie konkursy wyliniałych, wytarmoszonych w walce o koryto, kotów ze "stolycy".Trzeba mieć tupet aby siadać w szeregu z wiarą w swoją nadętość i wyższość. Pisiory też - jedno zdanie do powiedzenia, ale po ukraińsku, siadają za stołem i to im zajmuje więcej czasu niż komunikat. Nie zwołujcie do miasta ogranych kocurów a natychmiast, albo jeszcze szybciej, pokażcie mieszkańcom program na co najmniej kadencję. Abyście przed takimi "spotkaniami" dostali sraczki z powodu dziecinnych zachowań i bajdurzenia. Pamiętam wcisłę, sycza, elę biegających po Starym Mieście przed przyjazdem Komorowskiego niczym komunistyczny genschek. Macie swój plan?

 5. 5
  --24
  ~ ja
  Piątek, 23.03

  Kompetentni. Mozna było porozmawiać

 6. 6
  +25
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 23.03

  Ilość uczestników powala

 7. 7
  --26
  ~ arek
  Piątek, 23.03

  Dziękuję, że mogłem porozmawiać. Wreszcie ktoś słucha

 8. 8
  +23
  ~ Do -67 znów ??
  Piątek, 23.03

  Jak dla nich to tłumy ...

 9. 9
  +14
  ~ obiektywny
  Piątek, 23.03

  Trzeba przyznać, że elbląskie PO ma "ogromne" wsparcie przedsiębiorców. Wstyd. Panie Senatorze - radzę poprzeć Wróbla, bo finał będzie smutny, czyli wielki niebyt. Odpowiedzialność spadnie na Pana. Kto Pana wtedy zatrudni jak przestanie Pan być liderem elbląskiej PO oraz kandydatem na senatora lub posła? Ani Misan, Pisiek i inni ambitni nie pomogą. Życzę wyobraźni........

 10. 10
  --27
  ~ arek
  Piątek, 23.03

  Prosze nie przejmować sie hejtem. Dla mnie było super!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1738929748535