Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

W serwisie info.elblag.pl rozmowy o wyborach, kandydowaniu i nieudanych koalicjach. Zapraszamy do czytania

01.03.2018, 13:45:47 Rozmiar tekstu: A A A
W serwisie info.elblag.pl rozmowy o wyborach, kandydowaniu i nieudanych koalicjach. Zapraszamy do czytania
Fot. Archiwum redakcji

Wybory samorządowe już w listopadzie. Przed  politykami walka o fotel Prezydenta Elbląga i mandaty radnych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak do kampanii przygotowują się cztery najbardziej liczące się ugrupowania polityczne w naszym mieście, które mają już w Radzie swoich reprezentantów.


Podczas ostatniej kampanii wyborczej Platforma Obywatelska zdecydowała się nie wystawiać swojego kandydata na Prezydenta Elbląga. Poparli wówczas  Witolda Wróblewskiego, który startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego. Tym razem szef elbląskich struktur PO ogłosił, że kandydatem na kandydata (bo brak jeszcze oficjalnych kandydatur) będzie Przewodniczący Klubu Radnych PO – Michał Missan.


Dlaczego Platforma nie zamierza już poprzeć w wyborach Witolda Wróblewskiego? Czy początkiem nieporozumień była sytuacja w EPEC-u? Czy Michał Missan, mimo małego doświadczenia w polityce, wierzy, że znajdzie się w drugiej turze? O tym opowiedział nam w rozmowie, którą opublikujemy już niebawem.


Spotkaliśmy się również z liderem elbląskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Januszem Nowakiem, który obecnie piastuje funkcje Wiceprezydenta Miasta. Czy SLD wystawi swojego kandydata, a może poprze w wyborach obecnego Prezydenta Witolda Wróblewskiego? Jak Janusz Nowak wspomina ostatnie wybory, w których kandydował na Prezydenta? To tylko kilka z pytań, jakie Mu zadaliśmy.


Nie mogło zabraknąć także rozmowy z posłem Jerzym Wilkiem, który wydaje się być oczywistym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Jak wspomina swoją, półtoraroczną kadencję jako Prezydent Elbląga? Czy pełniąc już mandat posła będzie chciał powalczyć ponownie o fotel Prezydenta naszego miasta? Jak ocenia ochłodzenie stosunków Witolda Wróblewskiego z PO? O tym już wkrótce.


Publikację materiałów zakończy wywiad z obecnym Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. Jak On skomentuje relacje z PO? Czy zaskoczyła Go decyzja PO o wystawieniu swojego kandydata, a może liczy jeszcze na porozumienie i wspólne pójście do wyborów?
 

Wszystkie rozmowy zostały przeprowadzone i autoryzowane przed publikacją pierwszego materiału. Żaden z naszych rozmówców nie wiedział, jakie pytania, a co za tym idzie, jakie odpowiedzi padły podczas innych rozmów. Czy politycy będą mieli zgoła inne zdania na te same tematy? Zachęcamy do lektury.
 

Jako pierwszy opublikowaliśmy ( w środę 28 lutego) wywiad z Michałem Missanem.

 

Następnie opublikujemy rozmowę z Januszem Nowakiem ( piątek 2 marca), z Jerzym Wilkiem ( w poniedziałek 5 marca)  i Witoldem Wróblewskim ( w środę 7 marca)

Zapraszamy do opiniowania i komentowania wywiadów z naszymi rozmówcami.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 29

%79.3 %20.7


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ były MO
  Wtorek, 27.02

  No wreszcie jestem ciekawa co powie wilk i wróblewski

 2. 2
  --28
  ~ Mocher
  Wtorek, 27.02

  Stawiam na Jurka on jest bez żadnych obciążeń

 3. 3
  +9
  ~ Slonik
  Wtorek, 27.02

  Nie no znowu Wróbel.Kolejne lata marazmu i słuchania nas w podstawkę miast nie liczących się

 4. 4
  +11
  ~ A _ Z
  Wtorek, 27.02

  I co to ma być ? czy Nas już nic lepszego nie czeka? Przecież jak się zagłosuje na obojętnie którego pana to jest to samo.

 5. 5
  +14
  ~ wist
  Wtorek, 27.02

  Czym się różni p. Wróblewski od p. Wilka? Chyba - wykształceniem, pierwszy ukończył w młodości Politechnikę Gdańską, a drugi w wieku b. dojrzałym Szkołę im. B. Jańskiego w Elblągu, tak czy nie tak? Poza tym reprezentują ten sam sposób myślenia, czyli nic nowego, tak czy nie tak?

 6. 6
  +9
  ~ POrażony prądem
  Wtorek, 27.02

  A Nowaka niby kto wystawi"?!

 7. 7
  +14
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 27.02

  Do "wist" dodam więcej przez dwie kadencje pan Wróblewski był wiceprezydentem za kadencji Henryka Słoniny, a pan Wilk w 2010 roku poparł w II turze Henryka Słoninę na przekór Nowaczykowi.

 8. 8
  +30
  ~ oportunista
  Wtorek, 27.02

  żaden z tych gości nie nadaje się na prezydenta miasta to niedojdy, ciemniaki, niezguły bez programu i pomysłu. Gdyby taki mieli już dawno byłoby o tym głośno

 9. 9
  +10
  ~ Moher
  Wtorek, 27.02

  Kandydat z epecowem w tle.,idealnie , sukces w tle

 10. 10
  --9
  ~ Wyborca
  Wtorek, 27.02

  Witek Wróblewski Prezydentem,Janusz Nowak i Michał Missan V-ce Prezydentami i tak to powinno wyglądać.Dlaczego nie chcecie wspólnie pracować dka Elblążan?To nie jest takie trudne panowie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2574470043182